Son Konu

Arda Turan'ın eşi Aslıhan Doğan'dan ceza sonrası tepki çeken paylaşım

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
berkay_arda_turan_davasinda_son_dakika_arda_turanin_silahi_ruhsatsiz_cikti_1568188637_9177.png

Ünlü müzikçi Berkay Şahin ile Ulusal Futbolcu Arda Turan arasında görülen davanın 3. duruşması dün görüldü. Çağlayan Adliyesi'nde görülen davada, Arda Turan'a adam yaralama hatasından 2 yıl 8 ay mahpus cezası verildi. Turan'ın eşi Aslıhan Doğan'ın çevre medyadan yaptığı paylaşım, reaksiyon topladı.

Karıştıkları arbede sebebiyle davalık olan Futbolcu Arda Turan ile Müzikçi Berkay Şahin’in davası, dün 3. sefer görüldü. Saat 10'da başlayan dava, Çağlayan Adliyesi'nde görüldü. Futbolcu Arda Turan'a, 'korku dert yahut panik yaratacak halde silahla ateş etme, ruhsatsız silah bulundurması ve kasten yaralama hataları ve adam yaralama suçundan' 2 yıl 8 ay mahpus cezası verildi. Turan, 5 yıl içerisinde tekrar bir kabahat işlerse tekrar yargılanacak. Şahin tarafında ise, Arda Turan'ın cinsî taciz hatasından beraat etmesine itiraz edilecek.

Vukuatın akabinde reaksiyonu merak edilen isimlerden biri olan Aslıhan Doğan Turan, Instagram hesabının hikayeler kısmından gülümseyen yüz sözü paylaştı. Eşi Arda Turan'ın 3 farklı cürümden mahpus cezası alması üzerine bu türlü bir şey paylaşması, takipçilerinden reaksiyon almasına sebep oldu.

İŞTE O PAYLAŞIM;

viBZu_1568265819_4617.jpg

ARDA TURAN'DAN AÇIKLAMA METNİ

Arda Turan, hususla ilgili birinci açıklamasını çevre medyadan yaptı. Turan, Berkay Şahin haricindeki herkesten özür diledi.

İŞTE BIRINCI AÇIKLAMA;

es9IR_1568198078_6248.jpg

azUGw_1568198095_4199.jpg

Berkay Şahin, adliye önünde yaptığı açıklamada, 'Arda Turan'ın aldığı 3 yıllık ceza benim için yerinde değil. Türk bayanlarından ve benim karımdan özür dilensin.' sözlerini kullandı.

Arda Turan ise, 'Çok mesudum. Ben bu türlü bir şeyin içerisinde olmadım. Mahpus cezası almak uğruna davamdan asla vazgeçmedim.' dedi. Öte yandan Arda Turan, Berkay Şahin'e dava açacağını belirtti.

ARDA TURAN'DAN AÇIKLAMALAR

Arda Turan, mevzuyla ilgili olarak, 'Mekan dardı yalnızca çarpıştık. Hastaneye giderken yanımda silah taşıma gereği duydum' dedi. Öte yandan Turan'ın üzerinde bulunan silahın ruhsatsız olduğu ortaya çıktı.

BqBRU_1568188023_3864.jpg

'DAVAMIN ARKASINDAYIM'

Çağlayan Adliyesi'nde görülen dava için adliyeye gelen birinci isim Berkay Şahin oldu. Şahin, "Davada ne gerekiyorsa onu bekliyoruz. Birinci günden beri özür bekliyoruz. Kendisinin katılıp katılmayacağını bilmiyorum. Ben her davamı takip edeceğim. Olması gereken de budur." açıklamasını yaptı. Şahin, davaya muhafazalarıyla geldi.

vKTT4_1568188114_5798.jpg

MAHPUS CEZASI İSTEMLERİ

Davanın iddianamesinde her 2 isim için başka ayrı kabahatlerden mahpus cezası istemi bulunuyor. Buna nazaran Arda Turan hakkında; cinsî taciz, kasten yaralama ve kaygı, dert yahut panik yaratabilecek usulde silahla ateş etme ile birlikte Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma yahut taşıma yahut bulundurma kabahatlerinden ötürü, 3 yıl 3 aydan 12 yıl 6 aya kadar mahpus cezası talep edildi.

Müzikçi Berkay Şahin hakkında ise, hakaret hatasından ötürü 3 aydan 2 yıla kadar mahpus cezası talebi bulunuyor.

NE OLMUŞTU?

Müzikçi Berkay Şahin ile futbolcu Arda Turan, bulundukları bir mekanda birbirleriyle hengame etmiş, daha sonrasında Turan, Şahin'in bulunduğu hastaneye gelmiş ve tartışma burada da devam etmişti.

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN MAGAZİN HABERLERİ

Üst Alt