Son Konu

Arnavut asıllı sanatçı Luran Ahmeti koronavirüs nedeniyle vefat etti

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
makedon_asilli_turk_sanatci_luran_ahmeti_koronavirus_nedeniyle_vefat_etti_1616739503_5362.jpg

Türkiye'de Elveda Rumeli ve Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı karakterlerle tanınan Arnavut asıllı sanatçı Luran Ahmeti, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Ahmeti'nin ölümü, sanat dünyasını yasa boğdu.

Makedon göçmeni Türkler'in hikayesini anlatan Elveda Rumeli ile Kanuni Sultan Süleyman dönemini anlatan Muhteşem Yüzyıl ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinde canlandırdığı rollerle Türkiye'de geniş bir hayran kitlesi elde eden Arnavut asıllı Türk sanatçı Luran Ahmeti, koronavirüs nedeniyle vefat etti.

qZpAK_1616739470_8269.jpg

Ahmeti'nin ölümü sonrası o'nunla aynı seti paylaşmış meslektaşları ve dostları, derin bir üzüntüye boğuldu. Ahmeti için yapılan paylaşımlardan bazıları şu şekilde:

- Hazal Kaya: Ah Loçkam... Çok özleyeceğim!

- Bülent Şakrak: Ah be koca Arnavut... Devrin daim olsun.

- Kaan Urgancıoğlu: Çok güzel adamdı, yakınlarına sabır diliyorum.

- Tolga Tekin: Mekanın cennet olsun canım brom. Bittim Luran bittim.

sQoFq_1616740473_5719.jpg

- Ceyda Ateş: Canım Luran... Elveda Rumeli ve Makedonya günlerimizi unutmayacağım... Mekanın cennet olsun...

- Veda Yurtsever: Ah be Loçkam, herkes bilir yeteneğini de ne güzel bir adam olduğun bilinmez belki... Senin de yerin dolmayacak Arnavut delikanlısı...

LURAN AHMETİ

31 Temmuz 1974 tarihinde Arnavut asıllı bir ailenin çocuğu olarak Üsküp'de doğdu. Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Drama alanında da eğitimler almıştır. Çocukluğu Makedonya'da yer alan Türk kasabalarında geçen ve bu nedenle iyi derecede Türkçe bilen Ahmeti, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Osmanlı Devleti paşalarından Divane Hüsrev Paşa'yı canlandırmıştır. Bir kız çocuğu babası olan sanatçı aynı zamanda tiyatro da yapıyordu.

Üst Alt