Son Konu

Ask ve Zaman..

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Ask ve Vakit zamanlar, tüm duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış: Mutluluk, Üzüntü, Veri ve tüm diğerleri, Aşk dahil Bir gün, adanın batmakta olduğu, duygulara haber verilmiş Bunun üstüne tümü, adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş Çünkü muhtemel olan en son esas kadar ummak istemiş Ada az daha battığı zaman, Aşk, yardım istemeye karar vermiş Zenginlik, çok büyük bir teknenin içinde geçmekteymiş Aşk, “Zenginlik, beni de yanında alır mısın? diye sormuş Zenginlik, “Hayır, alamam Teknemde fazla artı altın ve gümüş var, senin için yer yok demiş Aşk, fazla hoş bir yelkenlinin içindeki Kibir den yardım istemiş “Gurur, lütfen bana takviye et! “Sana takviye edemem Aşk Sırılsıklamsın ve yelkenlimi mahvedebilirsin diye cevap vermiş Gurur Üzüntü yakınlardaymış ve Aşk, yardım istemiş: “Endişe, seninle geleyim… “Off, Aşk, böylece üzgünüm oysa, yalnız kalmaya ihtiyacım var Sevinç da Aşkın yanından geçmiş ama öyle mutluymuş fakat, Aşkın çağrısını duymamış Aşk, aniden bir ses duymuş: “Gel Aşk! Seni yanıma alacağım… Bu Aşk tan daha yaşlıca birisiymiş Aşk öyle uğurlu ve mutlu hissetmiş ki kendini onu yanında alanın kim olduğunu öğrenmeyi fikir edememiş Yeni bir kara parçasına vardıklarında, Aşk’a yardımcı, yoluna devam etmiş Ona ne dek borçlu olduğunu ayrım eden Aşk, Data ye sormuş: “Bana yardım eden kimdi? “O, Zamandı diye cevap vermiş Bilgi “Süre mı? Neden bana yardım etti ki? diye sormuş Aşk Bilgi gülümsemiş: “Çünkü yalnızca Süre Aşkın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir…  

Üst Alt