Son Konu

Astim Ve Alerjik Astimi Bulunanlar Lütfen Okusun

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Astim Ve Alerjik Astimi Bulunanlar Lütfen Okusun alerjik öksürük alerjik astıma iyi gelen ur öksürüğe ne iyi gelir öksürük tedavisi astım nebati tedavi Keçi boynuzunun faydaları: Bir fazla insan tanıdım, alerjik solunum yetmezliği çekenBu millet yılın emin mevsimlerinde kortizon tedavisinden başka tedavi bulamayanlardı Öksürük krizlerinin nedenli şiddetli olduğunu anlatıyorlardı Keçiboynuzunu önerdiğim bu insanların çoğu daha derhal ertesi gün rahatlamaya başladıklarını anlatıyorlardı Guatr rahatsızlığından dolayı nefes darlığı çekenler de olumlu sonuçlar aldıklarını belirtmişlerdir Keçiboynuzunda yer alan bazı etkin maddeler aşağıdaki tabloda belirtilmiştir KEÇIBOYNUZU NEDİR? Anadolu'da bazı yörelerde keçiboynuzu olarak da bilinir Yeryüzünün en eski bitkilerinden olup anavatanı olarak Güney Anadolu, Suriye, Kıbrıs, Yunanistan, İspanya, Fas, Tunus, Cezayir, Filistin ve Libya olup memleketimizde, Antalya, Mersin, Silifke, Datça dolaylarında yaklaşık 1500 km2lik sahil şeridinde doğal olarak yetişmektedir Harnup, yetişmeye başladığı ilk 15 sene meyve vermeyen bir bitkidir Meyveleri birincil başlarda yeşil olup, olgunlaştıkça kahverengileşen ve bütün olgunlaşınca aydınlık kahverengi renk alır Keçiboynuzunun en büyük özelliği nefes darlığına karşı oldukça etkin olmasıdır Keçiboynuzunun nefes darlığına karşı etkin olan etkin maddesi yaklaşık olarak başka hiçbir bitkide bulunmamaktadır Bu etkili madde aynı zamanda bir takım alerjik astım rahatsızlıklarında öylesine etkilidir ama; derhal sonuç olmak olası olabilmektedir Ayrıca alerjinin niçin olduğu solunum yetmezliği problemlerinde büyük bir başarıyla uygulanabilir Keçiboynuzunun içerdiği gallik asit insan sağlığı üstünde öylesine fazla yönlü özellikleri olan bir maddedir ki, bu özelliklerinden bazıları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir Analgesic Ağrı Kesici Antiallergenic Alerjiye aleyhinde Antiasthmatic Astıma karşısında Antibacterial Bakteri yok edici Antibronchitic Bronşite karşısında Anticancer Kansere karşı Antihepatotoxic Karaciğeri toksinden arındırıcı Antioksidant Serbest radikalleri yıkıcı Immunostimulant Bağışıklık sistemini güçlendirici Antiviral Mikroplara aleyhinde Antiseptic Antiseptik Cancerpreventive Kansere karşısında koruyucu Antinitrosaminic Nitrozamin yok edici Bronchodilator Bronş genişletici Antipolio Çocuk felçine aleyhinde Yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi gallik asit fazla yönü olan bir maddedir Bu maddenin kayıtlı bu özelliklerini artıran ve yardım eden keçiboynuzunda yer alan promotor maddelerdir Akciğer ödemine karşısında keçiboynuzunun desteği bulunmaz bir imkan Balgam söktürücü gücü ve astım a karşı olan çare edici gücü fazla fazladır Sigara içenler keçiboynuzuna başladıktan bir iki gün sonradan nasıl balgam çıkardıklarını hayretle gözleyeceklerdir Harnup, insanlığın korkulu rüyası akciğer kanserini %90 oranında önleme gücüne sahiptir Bilhassa sigara içen insanlarda akciğer kanserine yakalanma riskinin ne kadar yüksek olduğu, bu konuyla ilgili anında her klinik deneyde ortaya konmaktadır Kıymetli okuyucu, bir insanın kendi kendine (sağlığı açısından) verebileceği en büyük zarar; sigara içmesidir Unutmayınız ama, sigara içmek yalnızca akciğer kanserine yakalanma riskini artırmıyor, çoğunlukla insan sağlığını negatif etkileyen zararlı bir alışkanlıktır Keçiboynuzu akciğer kanserini önleyen bir meyvedir Oysa, akciğer kanserine yakalanmış olanlar için tedavi etme gücü fazla zayıftır Ancak bir bitkinin hastalığı önleyici özelliği ile hastalığı tedavi etme özellikleri birbirlerinden ayrı şeylerdir İşte keçiboynuzunun akciğer kanserini çare etmekteki gücünü artırıcı farklı etkin maddeler içeren ikinci bir bitkiye gereklilik vardır Bu ikinci yardım bitki kırmızı turptur Keçiboynuzunda kolestrol bulunmaması öbür bir avantajdır Kaffein ve theobromine içermediği içinde tansiyon problemi olanların rahatlıkla kullanabilecekleri bir bitkidir Fosfor ve kalsiyum bakımından zengindir bu nedenle osteoporoz rahatsızlığı olanlara kalsiyum ihtiyaçlarının karşılanmasında bir destekleyicidir KEÇIBOYNUZU (KEÇIBOYNUZU) PEKMEZİ Faydaları: * Kalsiyum bakımından çok zengindir (sütün 3 katı) * İçindeki E vitamini doğru; öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi kazanç * Balgam söktürür,göğsü yumuşatır,bronşları açar, sigara tiryakileri için faydalıdır ve nefes darlığına oldukça etkilidir (Alerjik nefes darlığı çekenlere ısrarla keçiboynuzu pekmezi öğüt edilir) * Yüksek ham selüloz etkisi ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite etkilidir Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir Bağırsak kurdu, tenya, solucan gibi bağırsak parazitlerini temizler Mideye baskı verir * Yüksek mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri vardır * Yüksek doğal şekerler , zengin mineraller (özellikle çinko) ve vitaminler (A , B , B2, B3, D) içeriği dolayısıyla doğal güç ve beslenme kaynağıdır * Yüksek sodyum ve potasyum içeriği baştan sona tansiyon, karaciğer ve akciğer üzerine fazla zarar görmüş etkileri bulunmaktadır Kanın zehirli maddelerini temizler *İnsanlığın korkulu rüyası akciğer kanserini %90 oranında önleme gücüne sahiptir *Kalbe faydalıdır, kalp çarpıntısını önler *İnsan vücuduna giren radyasyonu dışarı atar Seçme Parça  

Üst Alt