Son Konu

Ataturk’u ozlemle ve rahmetle anıyoruz

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Ataturk’u ozlemle ve rahmetle anıyoruz

imagesataturkuozlemleverahmetleaniyoruz5ad108ce74fe0

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Ataturk aramızdan ayrılışının 76 yılında yine sevgiyle, yine ozlemle ve yine minnetle tum yurtta anılıyor

Butun bir hayatı mucadele icinde gecen Ataturk sağlığının bozulduğu donemlerde dahi vatanı icin calışmaktan hic vazgecmedi Hastalığının ilerlemesi ile birlikte sağlığı iyice bozulan Ataturk, İstanbul’da doktor gozetiminde gunlerini gecirmeye başladı Ta ki 10 Kasım 1938 gunu saat 0905’e kadar

Dolmabahce Sarayında hayatını kaybeden Ulu Onderimiz olumu ile birlikte hem Turk milletini hem de tum Dunyayı yasa boğdu Komutanlığı, insanlığı, idealistliği, vatanseverliği, hoşgorusu ve zerafeti ile Dunyayı kendine hayran bırakan ATATURK 1923 yılında bir sohbet sırasında Elbet bir gun oleceğim, beni Cankaya’ya gomer hatıramı yaşatırsınız demiş ardından da ısrarlı olmadığını belirtmek icin Beni milletim nereye isterse oraya gomsun fakat benim hatıralarımın yaşayacağı yer Cankaya olacaktır şeklinde de eklemiştir

Turk Silahlı Kuvvetleri hazırladığı afişlerde “Bizimle Bizde Yaşıyorsun, “Asaletini, Zerafetini, Bilgeliğini… Seni Ozledik gibi ifadeler kullanarak Turk milletinin duygularına tercuman oldu

imagesataturkuozlemleverahmetleaniyoruz5ad108cfbe739imagesataturkuozlemleverahmetleaniyoruz5ad108d16140c

Milletin seni kalbine gomdu rahat uyu Atam emanetinin bekcileriyiz

Üst Alt