Son Konu

Ataturkun eğitim ile ilgili sozleri kısa

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Cevap: Ataturkun eğitim ile ilgili sozleri kısa

Geleceğin guvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise oğretmene dayalıdır

Milli Eğitim programımızın, Milli Eğitim siyasetimizin temel taşı, cahilliğin yok edilmesidir Cahillik yok edilmedikce, yerimizdeyiz

En onemli ve verimli vazifelerimiz milli eğitim işleridir Milli eğitim işlerinde kesinlikle zafere ulaşmak lazımdır Bir milletin gercek kurtuluşu ancak bu şekilde olur

Hayatta en hakiki murşit ilimdir

Milli eğitimde suratle yuksek bir seviyeye cıkacak olan bir milletin, hayat mucadelesinde maddi ve manevi butun kudretlerinin artacağı muhakkaktır

Eğitimdir ki, bir milleti ya ozgur, bağımsız, şanlı, yuksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak oğretmenlerdir Oğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet henuz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır Ona basit bir kitle denir, millet denemez Bir kitle millet olabilmek icin mutlaka eğiticilere, oğretmenlere muhtactır

Milli eğitim ışığının memleketin en derin koşelerine kadar ulaşmasına, yayılmasına ozellikle dikkat ediyoruz

En buyuk savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır

Üst Alt