Son Konu

Atatürkün eğitim ile ilgili sözleri kısa

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Yanıt: Atatürkün eğitim ile ilgili sözleri kısa

Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır

Ulusal Eğitim programımızın, Ulusal Eğitim siyasetimizin temel taşı, cahilliğin yok edilmesidir Cehalet yok edilmedikçe, yerimizdeyiz

En önemli ve verimli vazifelerimiz ulusal eğitim işleridir Milli eğitim işlerinde elbette zafere gelmek lazımdır Bir milletin hakiki kurtuluşu oysa bu şekilde olur

Hayatta en gerçek mürşit ilimdir

Ulusal eğitimde süratle yüksek bir seviyeye çıkacak olan bir milletin, hayat mücadelesinde fiziksel ve manevi tüm kudretlerinin artacağı muhakkaktır

Eğitimdir ama, bir milleti ya özgür, egemen, şanlı, yüksek bir kalabalık halinde yaşatır; ya da tutsaklık ve sefalete terk eder

Milletleri kurtaranlar yalnız ve oysa öğretmenlerdir Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet hemen şimdi halk adını almak kabiliyetini kazanmamıştır Ona basit bir kitle denir, ahali denemez Bir kitle halk müziği olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır

Milli eğitim ışığının memleketin en derin köşelerine kadar ulaşmasına, yayılmasına bilhassa uyarı ediyoruz

En büyük savaş, cahilliğe karşısında yapılan savaştır *

Üst Alt