Son Konu

Avcı Böreği

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Avcı Böreği avcı böreği tarifi avcı böreği nasıl yapılır kıymalı börek denilince aklıma başta avcı böreği gelirfazla nefis bir börek bunuda misafirlerim geliceği zaman yapmıştımherkes çok beğendibaya da başarılı olmuştu cevizi çok yoğun koymuyorum ben işte tarifi malz kıyma( yapıcağınız adete göre göz kararı ayarlayabilirsiniz) yarım nehir bard bulgur,maydonoz,karabiber,tuz,pul biber,ceviz (2 3 cevizi büyükçe bıçakla bölüyorum)1 tatlı kaşığı salça,yarım ince kıyılmış soğan,yufka,yumurta,galeta unu, yapılışı: yufkaları sigara böreği yapar gibi üçgen kesiyoruz bulguruda 1 nehir bard sıcak su ile ıslatıyoruz ve bekletiyoruz tencerenin içine biraz istikrarsız yağ koyup yarım soğanı kavuruyoruz içine kıymayı atıp kavurmaya devam ediyoruz ve salçayı ekliyoruz maydanoz,tuz karabiber,pulbiberi ekleyip şişen bulguruda ekliyoruz azıcık daha pişirmeye devam edip cevizleride ekliyoruz v tencerenin altını kapatıyoruz üçgen kestiğimiz yufkaya hazırladığımız harcı koyuyoruz sarıp yumurtaya buluyoruz ve tabiki daha sonrada galeta ununa bulayıp kızartıyoruz 1548690887 1548690887 avciboregi5c4f25cc3884eavciboregi5c4f25cc3884e avciboregi5c4f25cc3884e  

Üst Alt