Son Konu

Bakan'dan Asgari Ücrete Zam Işığı mı? Memur, İşçi ve Emeklileri İlgilendiren Düzenleme

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-ba8805ef0fb9d7d7e361232bba0f86b5e288bc7a.jpg

Asgari fiyata 2021 yılı sonunda şuraların görüşmeleri sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ile yaklaşık yüzde 50 oranında bir artış yapılarak 4253 TL olmuştu. 2022 yılına girdiğimiz saatlerden itibaren geçen yaklaşık 4 ayda ise her eser ve hizmete resmen artırım yağıyor. Yılın birinci üç ayında enflasyon TÜİK tarafından yüzde 61,14 olarak açıklanınca maaş artırımlarının da eridiği görüldü. Tekrar artırım yapılacak yapılmayacak tartışması ise gündemden düşmüyor.

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Temmuz ayında emekçi, memur ve emeklilerine yönelik artış düzenlemeleri olabileceğini söyledi

Bakan Vedat Alım, enflasyon farkını içeren bir artışın benzerinin yapılacağını belirterek şunları söyledi: 

Özellikle enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki Temmuz ayında yine personellerimizi kamu çalışanlarımızı, memurları ve emeklilerimizi koruyacak düzenlemenin haberini vermek istiyorum. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılbaşında Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı siyasetler ile biz en düşük emekli aylığını bin 500 TL’den 2 bin 500 TL’ye getirmiştik. Ayrıyeten bunun üzerinde de yüzde 30’un üstünde bir artış gerçekleştirmiştik. Enflasyon farkını içeren bir artış gerçekleştirmiştik. Temmuz ayında da emeklilerimiz koruyacak gibisi bir düzenlemenin haberini şimdiden vermek istiyorum, sizlerle paylaşmak istiyorum.

Üst Alt