Son Konu

Bakliyatlı Ve Sebzeli Kışlık Un Tarhanası (Bebekler İçin)

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bakliyatlı Ve Sebzeli Kışlık Un Tarhanası (Bebekler İçin) Tarifi İçin Malzemeler

*Yarım kg kapya
*Yarım kg domates
*34 adet tatlı biber
*Yarım kg kuru soğan
*34 diş sarımsak
*İstediğiniz baharatlar
*Yarım bağ ıspanak
*1 adet pırasa
*1 adet havuç
*Yarım kilodan biraz fazla yoğurt
*1 tutam dereotu
*Kaya tuzu
*Un
*1 nehir kaşığı kuru maya
*bakliyatlar;
*1 fincan önceden ıslatılmış ve haşlanmış nohut
*1 fincan ıslatılmış haşlanmış kuru fasulye
*1 fincan kırmızı mercimek
*1 fincan pirinç
*2 fincan irmik
*Gaz sorunu yahut 1 fincanda yeşil mercimek

Bakliyatlı Ve Sebzeli Kışlık Un Tarhanası (Bebekler İçin) Tarifi Yapılışı
Evde küçük bebeği olanlar için güzel bi tasvir isterseniz acı biber ekleyerek kendinize tarafından ayarlayabilirsiniz Soğanı, sarımsağı tencerenin en altına dörde bölüp koyuyoruz Üzerine kapya biber, domates, yeşil biberi doğrayıp yarım nehir bardağı*değin su ile ocağa alıyoruz Tencerenin üzerine kevgir ya da makarna süzgecini oturtup ıspanakları elle bölüp pırasayıda ince doğrayıp üzerini uygun bir kapakla kapatıyoruz Yeşillikler buharda pişecek yani Havucu rendeleyip az yağda çeviriyoruz (çünkü vitamini böyle çıkıyomuş sebzeler yumuşayınca hepsini bir araya getiriyoruz maydanoz nane dereotu ekleyebilirsiniz ben bebek olduğu için çok eklemedim Blendırdan önce haşlanmış bakliyatları daha sonra sebzeleri geçirip yoğurdunu tuzunu ilave ediyoruz İrmiği ekleyip kaşıkla karıştırın Sonra da unu tuzu ve mayayı yavaş yavaş ilave edip yoğuruyoruz Bakliyat olduğu için çok artı un kullanılmıyor Ben 1 gece beklettim çok ekşimesini istemedik bebek yiyeceği için ama siz yiyecekseniz 7 güne değin bekletebilirsiniz fakat her gün açıp sulandı ise un ekleyip yoğurmanız gerekir Yeriniz varsa yere yoksa beni gibi çamaşır kurutacağına serebilirsiniz pak bir sofra bezi üzerine yağlı kağıt serin daha tez kurumasını sağlıyor kaşık yardımıyla mücver döker gibi aralıklarla döküyoruz hava güzelse akşama kadar kurur gelip gidip çevirip minik parçalara ayırıp işinizi kolaylaştırabilirsiniz Kuruyunca rondodan, mutfak robotundan veya kevgirden geçirip un haline getirin Baştan tepsiye dökün iyice kuruduktan daha sonra hava ala temiz bez torba veya kavanozlara koyun bu dek Kışın yapacağınız vakit 34 kaşık tarhana 2 litre su ekleyin suda çözdürüp ocağa alın isterseniz içine bir diş sarımsak koyabilirsiniz tuzlu, salça ve az zeytinyağı koyup karıştıra karıştıra pişirebilirsiniz bebeklere yapacaksanız bunlara gerek değil Kavanozlarda fakat değin çok çıkmıyor bu ölçülerde 1 büyük zirve kavanoz çıkabilir benim kurutmalığım devrildiği için ben sonra ilave yaptım ondan bu kadar fazla kavanoz var

Üst Alt