Son Konu

Balkon temizliği nasıl yapılır? Cam balkon nasıl temizlenir Balkon yıkamanın püf noktaları!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
balkon_temizligi_nasil_yapilir_balkon_yikamanin_puf_noktalari_1615798652_3966.jpg

Konutumuzda yaz kış daima kullandığımız yerlerden biri balkonlardır. Açık balkonların en büyük sorunu çok çabuk kirlenmeleridir. Havanın kirliği ve otomobillerden çıkan egzoz dumanları balkonun her tarafına vakitle yapışır ve inatçı lekelere dönüşür. Pekala taban köşe balkon paklığı nasıl yapılır? Balkon yıkamanın püf noktalarını sizlerle paylaşacağız.

Dış etkenler nedeniyle çok sık kirlenen balkonları temizlemek bazen kuvvetli hale gelebilir. Bilhassa ağır kalabalık kent hayatının olduğu bölgelerde balkonlar beklenenden çok daha fazla kirlenmektedir. Balkon meskenin dış kısmında yer aldığı için güneş, yağmur, kar, rüzgâr hava olaylarına direkt maruz kalır ve ve bundan ötürü da çok süratli kirlenir. Kirlenen balkonlar balkon kapısı açar açmaz konutun içerisine süratlice geçer. Böylelikle meskenin içinin de  kirlenmesine sebep olur. Hazır ilkbahar mevsimine giriş yapıyoruz taban köşe balkonları güzelce temizleyebilirsiniz. Özellikle büyük bir balkona sahipseniz, balkonunuzun camları da varsa nasıl temizleneceği konusunda fikriniz yoksa haberimizin içeriğine bakabilirsiniz.

• Balkonları,

• Terasları ve

• Cam balkonları nasıl adım adım temizleyebileceğin konusunda sana birkaç tavsiyemiz var. 

BALKON PAKLIĞI NASIL YAPILIR?

⇒ Balkon paklığına başlamadan evvel birinci olarak balkonda bulunan sarfiyatların tıkalı olup olmadığına bakmanız gerekiyor. 

⇒ Daha sonra balkonda bulunan eşyaları üst kaldırabilirsiniz. Bütün eşyaları üst bir tarafa aldıktan sonra bütün balkonu süpürge makinesi ile düzgünce her köşesini süpürün.

⇒ Süpürme işini hallettikten sonra balkonunuz cam balkonsa camları temizlemeye başlayabilirsiniz. Cam beziyle bütün camları güzelce içini dışını silme sürecini yapın. 

⇒ Camlar temizlendikten sonra sıra duvarlara ve yerlere geldi. Bir kova su ve pak ıslak bez ile balkon kenarlarını silin. Kovanın içine temizleyici ekleyin o denli temizlin. 

⇒ Daha sonra bütün balkonun her yerini cif ve çamaşır fırçasıyla güzelce fırçalayın. Bilhassa köşeleri, kenarlıkları uygunca temizleyin. Balkonda hortum varsa durulama sürecini hortum ile daha kolay yapabilirsiniz.

⇒ Balkon paklığında unutulmaması gereken şeylerden biri çamaşır ipi temizliğidir. Çamaşır ipini pak bir bez yardımıyla güzelce temizleyin. 

⇒ Balkonun içinde biriken suyu çekçek yardımıyla temizleyin. Sarfiyat kısmında biriken pislikleri temizlemeyi unutmayın. Son olarak balkonu kurumaya bırakın.

İşte bu kadar...

Üst Alt