Son Konu

Barış Pehlivan yazdı: Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan'ın sakladığı üç yıl

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Gazetemiz müellifi Barış Pehlivan, bugünkü "Genel müdürün sakladığı üç yıl" başlıklı köşe yazısında, ülkenin en büyük kamu bankalarından olan Halkbank'ın Genel Müdürü olan Osman Arslan'ın geçmişine yönelik sakladığı bilgileri kaleme aldı.

Pehlivan'ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

"Gerçek şu ki bilmiyordum. Bir okurum sayesinde öğrendim. Şunu yazdı bana:

“Siz eskilere bakıyorsunuz da ya şimdiki genel müdür nerede çalışmış?” 

17-25 Aralık operasyonları sürecinde Halkbank’a yönetici yapılan Bank Asya kökenlileri yazdım. Okur şimdiki Halkbank genel müdürüne de bakmamı öneriyordu. Osman Arslan’ı kastediyordu. 

Bankanın resmi sitesinde “Bizi Tanıyın” diye bir kategori var.

Ama bir dakika! 

O biyografide şöyle bir cümle var: 

“1998-2004 yılları ortasında çeşitli özel dal bankalarında yöneticilik yaptı.” 

Düşünüyor işte insan, Osman Arslan çalıştığı her yeri yazmış da o “çeşitli özel kesim bankalarını” neden saklamış? 

Merak işte, iş başa düştü. İki başka yerde Halkbank’ın sitesinde yazmayanı buldum. Biri The Wall Street Journal’ın sitesinde bankayla ilgili sayfada, oburu ise Arap Türk Bankası’nın yeni idaresine dair bir duyurusunda... 

İki farklı yerde de Arslan’ın şu an genel müdürü olduğu Halkbank’ın sitesine koymaya çekindiği “özel kesim bankası” açık biçimde yazıyor. Bingo: Bank Asya! 

Aynen alıntılıyorum: “(Osman Arslan) 2000-2003 yılları ortasında Asya İştirak Bankası AŞ’de müfettiş ve müdür yardımcısı olarak misyon yaptı.” 

Osman Arslan’ın gizlediği ömrü tam da buydu: Üç koca yıl örgüte finans sağlayan kurumda yönetici olarak çalışacaksınız ve artık de Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından birinin en üst seviye ismi olacaksınız!” 

Üst Alt