Son Konu

Başına Sert Cisimle Vurularak Öldürülen Trans Bireyin Cesedi Çekyat İçinde Bulundu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-60fdbf03b45140e55748b72a7ab81396e2a313fd.jpg

İzmir'in Bornova ilçesinde, bir müddettir kendisine ulaşılamadığı için yakınlarının polise kayıp müracaatında bulunduğu 'Miraş Güneş' ismini kullanan trans birey Kadir Yüksel'in, kendisine ilişkin boş dairede başına sert cisimle vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Apartmanda makus kokuların yayılmasıyla ortaya çıkan cinayetin akabinde soruşturma başlatan polis, etraftaki kamera kayıtlarını incelemeye aldı. 

Olay, dün saat 23.45 sıralarında Bornova ilçesine bağlı Rafetpaşa Mahallesi'ndeki bir apartmanda meydana geldi. Bir müddettir kendisinden haber alamayınca kayıp müracaatında bulunulan 'Miraş Güneş' ismini kullanan trans birey Kadir Yüksel'e ilişkin 5'inci kattaki kiralık daireden makûs kokular yayılması üzerine apartman sakinleri yakınlarına haber verdi. Kendisinin de bir alt katta oturduğu öğrenilen Yüksel'a ilişkin kiralık daireye giren yakınları, trans bireyin çekyatın içinde battaniyeye sarılı vaziyette cesediyle karşılaştı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine sıhhat ve polis takımları sevk edildi. Yapılan incelemede, Yüksel'in başına sert cisimle vurularak öldürüldüğü belirlendi. Olay yerinde hudut krizi geçiren yakınları, sıhhat takımları tarafından sakinleştirildi. İlk belirlemelere nazaran, Yüksel'in sert cisimle başına vurulduğu ve yüzünün tanınmayacak hale geldiği belirlendi.

Yakınları kayıp müracaatında bulunmuş

Bir müddettir kendisine ulaşılamayan Kadir Yüksel'in en son 18 Şubat tarihinde görüldüğü ve bir daha haber alınmadığı ortaya çıktı. Kadir Yüksel'in vakit zaman il dışına gezmeye gittiği için, Yüksel'in vilayet dışında olabileceğini düşünen yakınları tekraren aramalarına karşın telefona yanıt verilmemesi üzerine endişelenerek 1 Mart tarihinde Çamdibi Polis Merkezi'ne kayıp müracaatında bulunduğu öğrenildi.

Cinayetin kan donduran ayrıntıları

Kadir Yüksel'in mevti ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, olay yeri inceleme takımları meskende çalışma yaptı. Kan donduran cinayete kurban giden Kadir Yüksel'in, başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü ileri sürüldü. Ayrıyeten, Yüksel'in öldürüldükten sonra battaniyeye sarılarak çek yatın içerisine koyulduğu tespit edildi. Yüksel'in kim yada kimler tarafından öldürüldüğünün belirlenmesi için Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Ofis Amirliği takımları, soruşturmayı derinleştirdi. Takımlar, Yüksel'in yakınlarının tabirine başvururken, ayrıyeten konutun etrafında bulunan güvenlik kameraları da incelemeye alındı. Kadir Yüksel'in cenazesi, otopsi yapılmak üzere İzmir İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

"Üzgündü biraz ağladı, sonları bozuktu herhalde"

Kadir Yüksel'in mevti ile büyük bir hüzün yaşayan komşusu Hatice Bayram, trans birey ile en son konuşmasını DHA muhabirine anlattı. Bayram, "Şubat'ın 18'i kandil günü aradı beni, sabah 09.00 sıralarında. Bende 'sabah sabah niçin arıyorsun' dedim, 'kandil için arıyorum' dedi. Mayko sıkıntısı bana, kandilin mübarek olsun dedi. Üzgündü biraz ağladı, sonları bozuktu herhalde. O günden sonra hiç görmedim ancak bakıyordum otomobilini genelde sokağa park ederdi hiç otomobilini da görmedim." dedi.

Üst Alt