Son Konu

BELLA HADID VICTORIA’S SECRET'A GERİ DÖNDÜ

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
102f7b9a-4d71-46a4-839c-3421f05c8589-bella%C4%B1.jpg

Bella Hadid Victoria’s Secret’a geri döndü. 2016, 2017 ve 2018’de markanın ikonik defilesinde yürüyen Hadid, 2020’de Victoria’s Secret ile tüm bağlantısını kesmişti. New York Times’ın haberine nazaran modellerin bedenlerine uygunsuz yorumlarda bulunan ve taciz ile suçlanan Victoria’s Secret Pazarlama Yöneticisi Ed Razek’in vaktinde Bella Hadid için de birebir şeyi yaptığı belirtildi. Bu nedenle Victoria’s Secret ile iş bağlantısını kesen Bella Hadid, geçtiğimiz günlerde VS Collective insiyatifi ile markaya dönüş yaptığını duyurdu.

Tüm telaffuzları reddeden Ed Razek, Victoria’s Secret’ın küme markası L Brands’den ayrılmış ve markanın yeni bir pazarlama stratejisi benimsemesini sağlamıştı. Artık ise bu stratejiye Bella Hadid de dahil oluyor. Hailey Baldwin, Priyanka Chopra, Megan Rapinoe, Naomi Osaka ve daha birçok ismin yer aldığı VS Collective insiyatifi, farklı geçmişlerden, vücutlardan ve profesyonel mesleklerden bayanları bir ortaya getiriyor.

“Beni geri dönmeye çeken şey, onların bana gelmeleri ve bana Victoria’s Secret’ın perde ardında çok büyük bir formda değiştiğini kanıtlamalarıydı” diyen Bella Hadid, “VS Collective’e katılmak sahiden gücümü geri almak ve bedenim üzerindeki güce sahip çıkmak ile ilgiliydi” diye ekledi.

2018’de Victoria’s Secret için son bir defa yürüyen Bella Hadid, birebir sene Rihanna’nın birinci Savage x Fenty gösterisinde yer almıştı. “İlk sefer bir podyumda nitekim seksi hissettim” diyen Hadid, “Fenty’i birinci yaptığım vakitlerde iç giysi defilelerinde yer alıyordum ancak hiç bu kadar güçlü hissetmemiştim” diye eklemişti. Birkaç sene içerisinde Victoria’s Secret’ın epey büyük değişimler geçirdiğini söyleyen Hadid, “Hepimiz, yani modeller Paloma Elsesser, Adut Akech… Erkeklerin erkekler için yürüttüğü bir şirket ve evvelce hissettiklerimizin tersine sete gittiğimiz vakit gördüğümüz dayanağa minnettar oluyoruz” dedi.

Victoria’s Secret için bir koleksiyon bile tasarlayabileceğinin ipuçlarını veren Hadid, “Eskiden, kampanyalar için Victoria’s Secret ile çalışmıyordum, yalnızca gösteride yürüyordum. Ve gösteri, bir bayanın tüm bedelini, aslında sana gereğince uygun olup olmadığını söyleyen üç erkeğin eline vermesi sahiden sıkıntı olan bir şeydi” dedi. 2021’de markanın bedellerinin farklı olduğuna inanan Bella Hadid, VS Collective ile klasik hoşluk standartlarının bilakis tüm bayanların temsil edildiğini hissettiğini belirtti.

Üst Alt