Son Konu

Bill Gates hangi telefonu kullanıyor? Hayır iPhone değil!

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
5e6ce36e554282195c928ba5-egct-cover-J7Dw_cover.jpg

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en varlıklı insanlarından biri olan Bill Gates için yalnızca “girişimci” demek aslında haksızlık olacaktır. Bugün her ne kadar kendisi dünyanın en güçlü insanı olmasa da, tahminen de uzun yıllar boyunca kimseye kaptırmadığı bu unvanı, yüzbinlerce beşerde hala dorukta onun olduğu kanısının asıl nedenini oluşturuyordur.

Bill Gates hangi telefonu kullanıyor? Hayır iPhone değil!

Gerçekten de, dünyanın en varlıklı insanı olarak Bill Gates’i bilenlerin sayısı hiç de az değil. Başlı başına bu durum bile, Gates’in ne kadar başarılı bir iş insanı olduğunu anlamamız için kâfi. Öte yandan ünlü ismi bu düzeylere getiren marka ise tabi ki Microsoft. Birinci etapta yazılım devi olarak karşımıza çıkan lakin ilerleyen vakitlerde akıllı telefondan tabletlere, bilgisayardan saatlere kadar pek çok alanda yatırımlarını arttıran şirket aslında katlanabilir akıllı telefon pazarının da kıymetli isimlerinden biri.

Ancak geçtiğimiz günlerde Reddit üzerinde soruları yanıtlayan Bill Gates, kendisine yöneltilen “hangi telefonu kullanıyorsunuz” sorusuna verdiği “Samsung Galaxy Z Fold 3” karşılığıyla adeta şaşkınlık yarattı. Gates’in açıklamasının devamında sarf ettiği “Android işletim sistemi çok kullanışlı ve ben de yeni şeyleri denemeyi sevdiğim için katlanabilir bir akıllı telefon tercih ediyorum.” kelamları de Microsoft hayranlarını tatmin etmedi.

Çünkü Microsoft’un satışta olan modeli Microsoft Surface Duo 2, hem Android hem de katlanabilir olması sebebiyle Bill Gates’in iki beklentisini de karşılıyor. Buna karşın Bill Gates’in kendiyle özdeşleşen markasının değil de Samsung’un akıllı telefon modelini tercih etmesi başlarda soru işareti bıraktı.

Üst Alt