Son Konu

Binance, Türkiye'ye Kaç Milyon Dolar Yardım Gönderiyor?

habercibotu

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-37556676a42e8eef4f522485e3abf00b6d703a11.jpg

Dünyanın en büyük kripto varlık borsası Binance, Türkiye’de dün gerçekleşen zelzele felaketleri nedeniyle yardım dağıtacağını açıklamıştı. Depremden en çok etkilenen Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay vilayetlerinde bulunanların bağıştan faydalanacağını ve ölçüsü açıkladı.

Binance CEO'su CZ dün Türkiye'ye yönelik yardım yapacaklarını ayrıntılarını sonra açıklayacaklarını belirten bir Tweet atmıştı. Bugün de ayrıntılarını açıkladı.

s-db48752f3f71591a2efce26de4722042f0887416.jpg

Binance, Türkiye’de yakın vakitte gerçekleşen sarsıntılardan en çok etkilenen bölgelerde bulunan tüm Binance kullanıcılarına 100’er dolar (yaklaşık 1.883 TL) kıymetinde BNB’yi airdrop ile dağıtacağını açıkladı.

s-765fafce67c63b2ea0f43fdb2189f85781b78f97.jpg

Bağıştan faydalanacak kullanıcılar, zelzeleden en çok etkilenen vilayetler olan Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da bulunan 6 Şubat’tan evvel tamamlanmış olan Adres İspatı (Proof of Address-POA) metoduyla belirlenecek. 

POA yolu muhakkak kısıtlamalar içerse de zelzeleden etkilenen bireylere süratlice ulaşabilmek adına en sağlam usulün bu olduğu belirtildi.

Yapılacak toplam bağış ölçüsünün 5 milyon dolar (yaklaşık 94 milyon 155 bin 500 TL) olması bekleniyor.

s-6891e79571296a3b5a3e5682b0f3ba3f242d3270.jpg

Doğal afetler sonrasında, insanların tıbbi gereçler, besin ve öteki zorunlu gereksinimleri için finansmana erişimin kısıtlı olabilmesi ihtimaline karşı kripto transferlerinin afetzedelere yardım ulaştırmak için giderek artan bir sıklıkla kullanıldığı belirtilen açıklamada, Binance Charity'nin herkesin bağış yapabileceği kamuya açık bir bağış adresi olarak kurulduğu hatırlatıldı. 

Adrese gönderilecek olan dijital varlık bağışlarının evvel Türk Lirası’na dönüştürülüp daha sonrasında muhtaçlık sahibi insanlara ulaştırılması gayesiyle devlet tarafından yetkilendirilmiş yardım derneklerine devredileceği belirtildi.

Türkiye Zelzele Yardımı fonuna yapılacak bağışlar için BTC, ETH, BNB, BUSD, XRP dijital varlıkların kabul edileceği açıklanırken, Binance kurucu CEO’su CZ, “Türkiye’de yakın vakitte gerçekleşen zelzeleler çok fazla kişi üzerinde yıkıcı tesirler bıraktı. Uğraşlarımızın etkilenenleri biraz olsun rahatlatması. Ayrıyeten, sanayideki paydaşlarımızı bir sefer daha bu kriz vakitlerinde bir ortaya gelip yardım eli uzatmaya davet ediyoruz” dedi.

s-d5b7c0ecb1d6bc48d302fd51bed4f7e8dde97805.jpg

CZ, kelamlarını “Ekibimiz, Türkiye’de yer alan Binance kullanıcılarını ve ailelerini inançta tutmak ve gereken yardımı sağlamak için üzerine düşeni yapmaktadır. Binance bu sıkıntı vakitlerde kullanıcılarımızın yanındadır. Ek olarak, Türkiye'de bulunan topluluğumuza yardım etmek için gereken dayanağı verebilmek ismine çalışmaya devam edeceğiz” diye sürdürdü.

Üst Alt