Son Konu

Bir kadını tanımak

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bir kadını her yönüyle tanımak…
Sevgi batmış kalbi, içindeki fırtınaları, çocuksu halleri, daha gelmemiş yaşlarının olgunluğu, aşkları, yalnızlıkları, cinlikleri, saflıkları, yalanları, itirafları, şehvetleri, vurdumduymazlıkları, takıntıları, rahatlıkları, içlerinde barındırdıkları bambaşka öbür kişilikleri ve saymakla bitirilemeyecek tüm yönleriyle kadınları tanımak
Sevgidir birincil adım Sevmekle başlar her şey Daha Sonra kabul edersin, parçan olur, ara sıra sen o olursun İşte o vakit tanırsın bir kadını, hayatın tüm sırlarına bir anda girersin Zorlu lakin keyif batmış, gizemlerle batmış bir yolculuğa adım atmışsındır
Onun kalbinde gökkuşağının bütün renklerini bulursun Şaşırtır seni her an Zordur şayet bilmek, hatıra anına ona ayak uydurmak fakat bazen uğraş sarf etmek lüzum anlayabilmek için O almak lüzumlu belki de…
Zeki ’dir bayan, cesurdur Aleyhinde yürekli insan ister, sevgisini göstermekten korkmayan, yürüdüğü yolda ancak şartlara düzen karşılayan, yanında kalan ve en azından uğraş göstereni bakmak ister
Ufaktır kadının mutlulukları Sarf edilen çabayı bakmak bile mutlu etmeye yeter onu Bazen sessizlikte ama bir solu, ara sıra sıcak bir gösterme, bir dokunuştur aslında onu yeşerten, büyüten
Ara Sıra bütün şimşekleri beraberinde getirse de, arkasında sevginin tüm renkleriyle sarar seni rahat Yüreği ile konuşur, gözleriyle gülerken içini ısıtır, etrafa neşe saçar
İşte dünyanın en büyük harikasıdır kadın Tanıyabilene, anlayabilene, anlamlandırabilene…
Sevgidir ilk adım Sevmekle başlar her şey ama tanıdın mı onu anlarsın aşkın tadını
Sevgi ister kadın, sevilmek, okşanmak ister Sevgi yok midir bir çiçeği bile büyütüp, olgunlaştıran, güzelleştiren Bazen şımarır, kendini düşünen olur sevgi namına Bunu anlayanlar ise bilir bu şımarıklığın anlamını, kendilerine dağ gibi bir sevgi olarak döneceğini
Tanırsan eğer onu tüm güzellikler senindir, hayatın bütün özgürlüklere yelken açarsın bundan böyle
Kadın hisseder kendini seveni, anlar onu Kuvvetlidir hisleri, gözlerindeki engin bakışları Kesin olduğunda ise onun yoluna hiçbir engel yoktur bundan böyle Yorulsa da, onu yolundan kimse alı koyamaz Aşkı serüven olur onun için O alışıktık gerçekte serüvenlere, doğası budur lakin aldığı karşılıklar şekillendirir onun serüveninin heyecanını, gizemini Yaşamadığın serüvenlere çıkarır seni Vakit olur dalga geçer tüm yaşamla Zaman olur kendisiyle bile dalga geçer Özünde vardır onun neşe, mutluluk Ara Sıra ufak bir gülüşe, gizli bir bakışa teslim olur Hüznünü, gözyaşını bile bilir neşeye çevirip, onu içinde yaşamayı Yeter ki o hemencecik ona yardım olacağını, onu saracağını bilsin
Dedim ya, gökkuşağının tüm renkleridir kadın Bazen,
Tanık olursun tutkuların gücüne,
Şahit olursun karşılıksız sevgiye,
Tanık olursun ansızın çekip gitmelere,
Tanık olursun kızsa da, bağırsa da hep sevdiğine, yüreğindeki sevginin sonsuzluğuna,
Tanık olursun küçücük bir çocuğun saflığına, muhtaçlığına,
Şahit olursun tüm dünyanın tüm güzelliklerine, gecesine gündüzüne
Sevgidir birincil adım işte Sevmekle başlar her şey Lakin onu aslında tanıdığında ise yaşayacaklarını sen bile bilemezsin Hayatın sürprizlerden oluştuğuna işte o zaman şahid olursun… *

Üst Alt