Son Konu

Birds Of Prey'in İlk Yorumları Twitter'a Düştü

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_65452.jpg

DC/Warner Bros. ortaklığı beyaz perdede istediğini bulamayınca oldukça değişik şeyler denemeye karar verdi. Önce asıl evrenlerini solo karakter filmleriyle yürütmeye karar verdiler üstüne Birds of Prey gibi sıradışı bir denemeye kalkıştılar. Hatta arada James Gunn ile anlaşılan Suicide Squad rebootu da işin bonusu oldu. Yeni akım DCEU filmlerinden Birds of Prey'in ön gösterimi yapıldı ve eleştirmenler filmi izledi. Filmden ilk yorumlar sosyal medyaya düştü. Yorumların geneline bakınca filmin oldukça eğlenceli bulunduğunu söylemek mümkün. Tabii son dönemlerde özellikle sinema konusunda eleştirmenlere olan güven iyice azaldı o yüzden en güzeli 7 Şubat günü filmi izledikten sonra karar vermek. 

Brandon Davis (ComicBook): Birds of Prey oldukça eğlenceli ve şiddet dolu bir film. Kuşlar oldukça eğlenceli ve her biri birbirinden oldukça farklı. Ewan McGregor oldukça sinsi ve çoğunlukla çok komik. 

Clarisse Loughrey (Independent): Birds of Prey tam benim kafama göre. Oldukça komik ve şık duruyor. Garip kadınlar erkeklerin çenesini kırıyor ve agresif bir şekilde birbirlerini övüyorlar. Evet, lütfen ve teşekkür ederim!!!

Mike Rougeau (GameSpot): Birds of Prey filmini daha yeni izledim ve bu filmin benim en sevdiğim modern DC filmi olduğunu söylemekten büyük mutluluk duyuyorum. Tıpkı Shazam gibi bu film de kendine özgü estetik, aksiyon ve tonlamasıyla kendi yolunu çizmiş. Margot, Ewan ve geri kalan herkes fevkaladenin fevkindeydi. Neden daha fazla patenli aksiyon sahnesi yoktu ki??

Laura Prudom (IGN): Birds of Prey, bir isyan. Süper kahraman türünün bu zamana kadar gösterdiği en yaratıcı kemik kıran dövüş sahnelerinden bazıları bundaydı. Filme oldukça düşük beklentilerle gitmiştim ve iyi bir şekilde sürprize uğradım. Filmden oldukça keyif aldım. Bu film tekerleği yeniden icat etmiyor ama kendini ayıran bir tarzı da var. 

Erik Davis (Fandango): Birds of Prey harika bir aksiyona, mizaha ve bu zamana kadar bir DC filminde gördüğümüz en hatırda kalır karakterlerden bazılarına sahip. Fakat filmin en büyük olayı Margot Robbie, o gerçekten Harley Quinn rolyüle birlikte fevkalade. Bunları yaparken ayrıca bizlere en değerli ilişkilerimizin iyi yemekle birlikte yanımızda olanlar olduğunu kanıtlıyor.

Scott Mendelson (Forbes): Birds of Prey harika bir film. Daha büyük bir hikayede yer edinmeyi dert etmeyen ve önemsemeyen bir yapım. Tam anlamıyla bir absürt suç komedisi ve harika bir parti filmi. Herkes belirli noktalarda patlıyor ama Mary Elizabeth Winstead'in canlandırdığı Huntress karakteri sanki KENE'den fırlamış bir yardımcı karakter gibiydi. Harikaydı. 

Angie J. Han (Slashfilm): Birds of Prey'in kazanan karakterleri ortalama üstü bir aksiyon filmi olması ve harika müziklere sahip olması. Öyle ki filmin tonu ve hızıyla eşit gitmediği oldu. Kızların en iyi oldukları zaman bir arada oldukları zamanlardı. Ancak çok fazla bir arada değillerdi. Mary Elizabeth Winstead'in canlandırdığı Huntress çok da gizli olmayan MVP idi. 

Filmden gelen ilk yorumlara şöyle bir bakınca herkesin beklediği Margot Robbie'den ziyade Mary Elizabeth'in filme damga vurduğunu söylemek mümkün. Tabii Robbie'nin Harley Quinn karakterini daha önce beyaz perde de görmüştük ancak Huntress tamamen yeni bir karakter ve beklentileri karşılamış. Filmin kötüsü olan Black Mask'i Ewan McGregor'un canlandırması ise belli ki filme ayrı bir hava katmış. Bakalım bu film DC/WB ortaklığının makus talihini kırma konusunda istediği büyük adımı atmaya yarayacak mı?

Üst Alt