Son Konu

BitMEX CEO’su, 2020’de En Az 5 Ülkenin Bitcoin’i Kabul Edeceğini Düşünüyor

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
bitmex-ceosu-2020de-en-az-5-ulkenin-bitcoini-kabul-edecegini-dusunuyor.webp

Önde gelen kripto varlık alım satım platformu BitMEX’in CEO’su Alexander Höptner kripto varlıklar hakkında konuştu. Ona nazaran, öbür ülkeler de yakında El Salvador’un Bitcoin kararını izleyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter
ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BitMEX CEO’su bir blog yazısında El Salvador Devlet Lideri Bukele’nin Bitcoin’i yasal bir para olarak kabul eden hareketinden övgüyle bahsetti ve gelecek yıl bitmeden en az beş ülkenin daha Bitcoin’i bir para ünitesi olarak kabul edeceğini öne sürdü. Höptner ayrıyeten Bukele için “alay edilmeyi değil övgüyü hak ediyor” tabirlerini kullandı:

“Benim iddiam, önümüzdeki yılın sonuna kadar Bitcoin’i resmi bir para ünitesi olarak kabul eden en az beş ülkeye sahip olacağız. Hepsi gelişmekte olan ülkeler olacak. […] Gelişmekte olan ülkelerin 2022’de kriptoya atlayacağını düşünüyorum.”

CEO, bu ülkelerin hangileri olabileceği konusunda spekülasyon yapmadı.

Höptner ayrıyeten gelişmekte olan ülkelerin neden bu türlü bir karar alabileceği hakkında birkaç neden de sıraladı. Ona nazaran 7/24 ve düşük maliyetli havaleler, enflasyonla çaba, siyasalların kendilerini ilerici olarak pozisyonlandırma eforu üzere birtakım nedenler ülkelerin Bitcoin’i benimselemesinin önünü açabilir.

Üst Alt