Son Konu

Black Adam Filminin Yapımcısı Filmden İlk Detayları Paylaştı

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

DC-Warner Bros. paydaşlığı beyaz perdede Marvel Sinematik Kozmosu'nin epey gerisinde kalmış durumda. Velev DC'nin iki büyük karakteri Batman ve Superman bile bu durumu kurtarmaya yetmiyor. Hal bu türlü olunca paydaşlık diğer bir yol izlemeye karar verdi ve ellerindeki vesair karakterlere solo sinemalar yapmaya başladılar. Aquaman'in gişedeki başarısı Shazam! ile devam etmese de DC-WB iştiraki bu siyasete devam edecek üzere gözüküyor.

Wonder Woman'ın 2. solo sineması yolda geliyor. James Gunn ile birlikte yeni bir Suicide Squad sineması de izleyeceğiz. DC'nin bir gayrı yeni sineması ise başrolünde Dwayne "The Rock" Johnson'ın mahal alacağı Black Adam sineması olacak. Shazam'ın çizgi romanlardaki ikonik beğenilmeyen adamı olan Black Adam'a öteki bir gözle bakacağız. Bunu ben söylemiyorum, sinemanın yapımcı takımında mekan alan Hiram Garcia'nın açıklamaları bu halde.

Hazırlıkları süren Black Adam sinemasıyla ilgili Comic Book'a konuşan Hiram Garcia, "Uzun bir yolculuğa çıkan bir karakter ile tanışacaksınız. Black Adam bir makûs adam olarak yaratıldı. Sonrasında hayranların sevgisi ve mükemmel muharrirler sayesinde bir anti-kahramana evrildi. Bu anti-kahraman bizim her devir sevdiğimiz bir karakter oldu. Ancak şunu anlamalıyız, Black Adam'a çok farklı açılardan bakıldı fakat işin özünde kendisi ahlaki bedellere sahip bir adam. Bu kıymetler biraz kaymış olsa da varlar. O yaptığı her şeyi ailesi için yapmış bir insan lakin kendisiyle karşılaştığınız hengam size cehennemi yaşatmaktan kaçınacak bir karakter de değil." formunda konuştu. 

Büyük bir çizgi roman hayranı olduğunu da belirten Hiram Garcia, Black Adam karakterinin sinema için hayli ziyade kaynağa sahip olduğunu söyledi. "Bu usul şeyler bizim onun hakkında sevdiğimiz şeyler. Zira Black Adam karmaşık bir karakter. Onun tek derdi adalet değil. Ayrıyeten o yalnızca yalın bir bed adam değil, o karmaşık bir insan. Black Adam'ın başına çok çokça şey geldi ve tüm bunlar onun davranışlarına yansıdı. Göreceksiniz ki Black Adam kendisini bulacak. Lakin ne formda bulacağını sizin keşfetmeniz gerekiyor." diyerek yeni sinemada Black Adam'ın karakter gelişimini de izleyeceğimizin sinyallerini verdi. 

Senaryonun ortaya çıkışında çizgi romanların çok büyük tesiri olduğunu da açıklayan yapımcı, "Eskiden onun tüm çizgi romanlarına sahiptim. Hepsini okudum ve şunu söyleyebilirim ki nispeten mesudum. Hikayenin ortaya çıkış sürecinden çok mesudum. Muharrirlerimiz ile birlikte sıkı bir çalışma gerçekleştirdik ve bence bu durumdan hayranlar nispeten berhudar olacak. Kusursuz bir senaryoya sahibiz. Harika bir direktör bizimle birlikte. Artık birtakım alanları cilalama kısmındayız. Şunu söyleyebilirim ki hepimiz ortaya çıkan senaryo önünde büyülendik. Stüdyo ve ortaklar da ortaya çıkan işten epey mesut." dedi.
  • Shazam! 2'nin Çekimlerine Önümüzdeki Yıl Başlanılması Bekleniyor
  • Black Adam Sinemasının Çekimleri 2020 Yılında Başlayacak
Black Adam sineması için şimdi resmi bir vizyon tarihi açıklanmış değil. Fakat sinemanın direktörlüğünü Jaume Collet-Serra'nın yapacağını biliyoruz. The Rock'ın yanın sıra Rana Khalil de sinemanın takımına katıldı. Sinemanın senaryosunu ise Adam Sztykiel tarafından yazıldı. Bakalım ekseriyetle beğenilmeyen adam olarak bildiğimiz Black Adam'ın anti-kahramanlığa uzanan yolculuğu nasıl olacak?

Üst Alt