Son Konu

Bu sevdanın ateşi

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bu sevdanin atesi,

Hep ertelenen bir an hic yaşanmamaya mahkumdur Duşlerin bekleyişini yalnızca bir husran karşılayacakdır Mevsimleri sayarsak omur baharsız tukenir gider Sevdiklerimizi bulmak yada bulduğumuzu sevmek tercihi en zor olan iki secenektir bu sınavda
Boşuna akan ırmaklar mı var yureğimizde, sebepsiz mi coşkun bir denizde maviye hasretliğimiz? Ufuk ta gorunen o ki mutluluk tek kişiliktir aslında Karşımızdakinin cabasına ihtiyacı yoktur mutluluğun, Aşkında sevdiğin kadar buyuktur Sevdiğin surece meydan okur dunyaya

Hasretle beklenen gelmez hic bir zaman o hasreti yalnız tuketirsin Karşılık bulmuyorsa sevda umut değil kendini hukumdar sanan koleler uretir, donemezsin Ama boşuna gecmemiştir dolan vakit Heba olan şiirleirn değildir Turkulerin diliyle yas tutan geceler, sırdaşlığını hic farketmez Kıymetini bilmediğin kır cicekleri yeniden acar o gul solarken

Ayrılanlar yıllar gecse de ustunden hep aynı acıyı ceker Ama yollar hic bitmez Sonuna geldiğini zannetiğin yerler birer duraktır aslında Ve sen yolculuğunu gonullu bitirmişsindir o durakta Guneş hep gec kalırmış gibi gelir, sen bir baharda mevsimler başka havada Gerceklerle duşler yerini kaybeder Bir tek o kalır yureğinden hic gitmeyen Aynı bakışlı resmine saatlerce dalışın kalır, sevdanın tutsaklığında acılarını dindiremeyen

Şoyle dimdik durup ruzgara karşı 'Ey hayat sen şavklı sularda bir dolunaysın, aslında yokum ben bu oyunda, omrum beni yok saysın' diyerek cekip gitmek gelir aklına, Bedeninizin parcalanması hic umrunda değildir, ama sevdiği uğruna olenlerden olmak istemezsin Cunku yalnız yaşarken bir ihtimal daha vardır Belki olume değil ama onun hayatına gec kalmışsındır Uzaktır oyle kalacaktır belki Hep bir umutla beklenirken sevda habercisi, yureğini teselli etmekde sana duşer

Her şeye rağmen korkutmasın seni bu sevdanın ateşi Her yangın once başladığı yeri yakar Sana kucuk kendime buyuk gelen yureğimde yıllar gecse de senin adını yazar

Gittin

Gittin Ben arkandan sadece baktım Oysa soyleyecek o kadar Cok şeyim vardı ki ``Gidersen, iyiye dair ne varsa icimde yitireceğim hepsini Gidersen, sonecek icimdeki ateş ve bir daha hic kimse yakamayacak Gidersen karanlığa mahkum edeceksin gunlerimi O karanlıkta yolumu kaybedeceğim``diyecektim sana Konuşamadım

Gittin Gidişini gormemek icin gozlerimi kapattım Oylesine acıdı ki icim, tutup koparsalardı kolumu, bacağımı bu kadar acı duymazdım Acım yas olup akmalıydı gozlerimden Ağayamadım

Gittin Seni delicesine bir tutkuyla seviyordum oysa Tutkum seninle olmaktı, tutkum teninde erimek, tutkum hayatı seninle, sadece seninle paylaşmaktı Anlatamadım

Gittin Gidişini onlemek icin tutmak vardı ellerinden Ellerim değil miydi her dokunuşumda seni urperten? Urperirdin yine biliyorum Bir kez dokunsam, bir kez tutsam ellerini, gitmek icin biriktirdiğin butun cesaretin kaybolurdu Tutamadım

Gittin Bir yıkım gibiydi gidişin Sen adım adım uzaklaşırken benden, cokup kaldı bedenim olduğu yere Nice terkedilişere dayanan bu yurek bu kez yenilmişti Bu kadar zayıf değildim ben, kalkmalıydım Kalkamadım

Gittin Oysa geldiğin gun gideceğini biliyordum Hazırdım gidişine Kacak zamanları yaşıyorduk Zaman bitecek ve sen gidecektin Bense gidişinin ertesi gunu hayatıma kaldığım yerden yeniden başayacaktım Başlayamadım

Gittin Bir şey soyledin mi giderken? `Kal`dememi istedin mi? Son bir kez`seni seviyorum`dedin mi? `Bekle beni doneceğim`diye umut verdin mi? Beynim oylesine uğulduyordu ki Duyamadım

Gittin Nereye gittiğin onemli değildi Binlerce kilometre uzakta da olsan, iki metre otemde de farketmiyordu Artık yoktun ve asıl bu duşunce beni felc ediyordu Kurtulmalıydım Kurtulamadım

Gittin Unutulanların arasına katımalıydın Anıları bir sandiğa koyup hayatı bir yerinden yakalamalıydım Bu aşk noktalanmalıydı, bu sevdadan vazgecmeliydim Yapamadım

Gittin Bir okyanusun ortasında tek kureği kaybolmuş sandalda dev dalgalarla boğuşan bir denizciyim şimdi Bil ki sevmekten vazgecmedim seni, bil ki seninle birlikte sevdanı da taşıyacağım yureğimde Bil ki seni Unutamadım

Sen Gittin Ben Bittim

Üst Alt