Son Konu

Bugün Okullar Tatil mi? Hangi İllerde Kar Tatili Var? 16 Mart Tatil Olan İller Listesi ve Valilik Açıklamaları

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-88cf46b1287bc5adab26e8d2625c60b2b13e06a6.jpg

Soğuyan havalarla birlikte kar yağışları yer yer tesirini göstermeye devam ediyor. Sibirya üzerinden gelen Aybar Kar Fırtınası birçok vilayette hayatı olumsuz etkiledi. Belediyeler fırtına karşısında sıkı tedbirler aldı. Meteoroloji'den de ikazlar gelmeye devam ediyor. Kar yağışının artış gösterdiği vilayetlerdeki vatandaşlar son dakika hava durumu haberlerini takip ediyor. Beyaz örtüyle kaplanan vilayetlerde başta öğrenciler ve veliler okulların tatil edilip edilmediğini araştırıyor. Pekala bugün okullar tatil mi? Hangi vilayetlerde kar tatili var? İşte 16 Mart Çarşamba tatil olan vilayetler listesi ve valilik açıklamaları...

Sibirya kaynaklı yaşanan sıcaklık düşüşleri pek çok vilayette kar yağışlarına neden oldu. Ülke genelini tesiri altına alan soğuk hava dalgası çoğu kentte hayatı olumsuz tarafta etkiliyor. Van'da tesirini arttırarak devam eden ağır kar yağışı nedeniyle 112 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Geçtiğimiz haftadan beri süren ağır kar yağışı nedeniyle pek çok vilayette eğitime orta verildiği valilikler tarafından duyurulmuştu. Kar yağışının görüldüğü vilayetlerde gözler yine valilik açıklamalarına çevrildi. Peki bugün okullar tatil mi? Hangi vilayetlerde kar tatili var? İşte 16 Mart Çarşamba tatil olan vilayetler listesi ve valilik açıklamaları...

Van'da Okullar Tatil Edildi!

Van'da epeyce tesirli olan ağır kar yağışı ve Tipi hayatı felç etti. Kentte 112 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Kar yağışı yüzünden ulaşımda aksamalar meydana geldi. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez Twitter hesabından paylaşım yaptı.

''Olumsuz hava kuralları nedeniyle 16.03.2022 Çarşamba günü İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerimizde birinci ve orta dereceli eğitim öğretim (Lise, Halk Eğitim, RAM, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri dahil) 1 gün tatil edilmiştir.Engelli ve gebe kamu çalışanı idari izinlidir.''

Mehmet Emin Bilmez'in Paylaşımı

Ağrı'da Okullar Tatil mi?

Ağrı Valiliği tarafından yapılan açıklamada; ''Etkili olan ağır kar yağışı münasebetiyle,

İlimiz genelinde (merkez ve tüm ilçelerimizde) bulunan köy okullarımızı ve taşımalı eğitim gören öğrencilerimizi kapsayacak şekilde

16 Mart Çarşamba günü için eğitime gün müddet ile orta verilmiştir.

İlimiz genelindeki tüm kamu kurumlarında çalışan gebe ve engelli çalışanımız de 16 Mart Çarşamba gününü kapsayacak biçimde gün müddet ile idari müsaadeli sayılacaktır.'' tabirleri yer aldı.

Rize'de Bugün Okullar Tatil mi?

Rize'de geçen hafta cuma gününden bu yana süren kar yağışı şiddetini kesmeden devam ediyor. Rize Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Meteorolojik iddialar doğrultusunda vilayetimizde devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle ilimiz genelindeki resmi ve özel tüm okullarda (ilk, orta, lise), halk eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları, resmi ve özel okulların destekleme, yetiştirme ve destek kursları ile motorlu taşıt kurslarında 16 Mart 2022 Çarşamba günü eğitim-öğretime bir gün müddetle orta verilmesine, engelli ve gebe olan kamu vazifelilerinin idari müsaadeli sayılmasına karar verilmiştir” sözlerine yer verildi.

Ordu'da Okullar Tatil Edildi!

Ordu Valiliği 'de eğitim-öğretime orta verdiğini duyurdu. 

''İlimizde devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle; Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Ulubey ilçelerimizdeki okulların tamamında,

Perşembe ilçemizde; taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için, Altınordu, Fatsa, Ünye ilçemizde; Kırsal Mahallelerdeki okullar ile İlçe genelinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için, 16 Mart 2022 Çarşamba günü 1 (bir) gün mühletle eğitime orta verilmiştir.

Tamamen ve kısmen eğitime orta verilen ilçelerimizde; mahzuru olan ve gebe kamu görevlilerimiz de birebir gün idari müsaadeli sayılacaktır.'' dendi.

Gümüşhane'de Okullar Tatil mi?

Gümüşhane vilayetinde bilhassa kıyıya en yakın ilçe olan Kürtün ilçe merkezinde kar kalınlığı 15 santimetreyi aşarken, Torul ilçesi ve merkez ilçe de yağıştan nasibini aldı.

Gümüşhane Valiliği yazılı açıklama yaptı:

''Yoğun kar yağışı nedeniyle Merkez, Torul ve Kürtün İlçelerimizde Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve tıptaki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri eğitimine 16.03.2022 (Çarşamba)  tarihinde  bir gün mühlet ile orta verilmiştir. Ayrıyeten engelli ve gebe kamu işçisi de belirtilen günde idari müsaadeli sayılacaktır.''

Kamuoyuna duyurulur.''

Giresun'da Eğitime Kar Engeli!

Giresun Valiliği'nin yaptığı açıklamada; 

''Köy okullarında eğitim öğretime, 16 Mart 2022 Çarşamba günü 1 (bir) gün müddetle orta verilmiştir.

İl Merkezinde ki okullarda yüz yüze eğitime devam edilecek olup, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler tıpkı gün idari müsaadeli sayılacaklardır.'' sözleri yer aldı.

Samsun'da Okullar Tatil Edildi!

Samsun'da olumsuz hava şartları nedeniyle birçok ilçede okullarda yüz yüze eğitime orta verildi.

Samsun Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 'Ayvacık ilçesinin Çarşıköy ilk/Ortaokulu Döngel İlk/Ortaokulu, Terice birinci / Ortaokulu, Kazancılı ilkokulu, Eynel İlkokulu, Yenice Mustafa Çakır ilkokulu, birleştirilmiş sınıflı okulların tamamı, taşımalı eğitimin tamamında, Salıpazarı ilçesinde Tahnal ve Konakören İlk/Ortaokulumuz ile Cevizli ve Kırgıl İlkokulumuzun ağır kar yağışı ve buzlanmadan ötürü tamamına, öteki okullarımızda ise taşımalı eğitim, Terme ilçemizde ise kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Ambartepe Birinci /Ortaokulunda 16 Mart Çarşamba günü bir gün mühletle yüz yüze eğitime orta verilerek uzaktan eğitim yapılmasına karar verilmiştir' sözlerine yer verildi.

Iğdır'da Okullar Tatil mi?

Iğdır'da kar yağışı ve tipi nedeniyle birtakım köy okullarında eğitime 1 gün orta verildi.

İl Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya nazaran, olumsuz hava şartları sebebiyle Tuzluca ilçesine bağlı Abbasgöl, Aliköse, Aşağı Civanlı, Doğanyurt, Gedikli, Gülahmet, Güllüce, Kamışlı, Karabulak, Kelekli, Kızılkule, Kula, Söğütlü ve Üst Katırlı köylerindeki anaokullarının yanı sıra birinci ve ortaokullarda bugün eğitim yapılamayacak. Tıpkı nedenle ilçeye bağlı Gaziler, Karacaören, Osmanköy, Sarıbulak ve Üst Civanlı köylerinde ise taşımalı eğitime bugün orta verildi.

Üst Alt