Son Konu

Can Sıkıntısı İçin Dua

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bıkkınlık Duası,Sıkıntı İçin Okunacak Dua,Sıkıntı İçin Dualar

Tevekkeltü alel hayyillezî lâ yemût* Vel hamdü lillâhillezî lem yettehız veleden ve lem yekün lehû şerîkün fil mülki ve lem yekün lehû veliyyün minez zülli ve kebbirhü tekbîrâ

Anlamı
Ölmeyen diriye dayandım ve güvendim Çocuk edinmeyen, mülkünde de ortağı olmayan, bir veliye ihtiyacı bulunmayan Allah'a hamd olsun Allah'ın şanını yücelt de yücelt

Fazileti
Efendimiz (sav) buyuruyorlar: Bir şeye canım sıkılınca hemen Cebrail (birli) gelir, bana bu duayı okumamı hatırlatırlardı
Bizlerde canımız sıkılınca bu duayı asgari 21 defa okumalıyız Ama okuma esnasında İhlas ve sadakatle okunması lazımdır İhlas ile okumanın karşı dağlar bile erir

İnsan, maruz kaldığı huzursuz takdirlere nefsinin ayaklanma etmeyip itaat etmesi için duâ etmeli, hakkında hayırlısını dilemelidir Peygamberimiz (tez) böyle bezginlik içinde kalan kimseye duâ tavsiye buyurmuştur Onu okumalı, Allah'a teslim olmalıyız

Duâ şöyledir:

Bismillâhi alâ nefsi ve mâlî ve dînî Allahümme raddınî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî, hattâ lâ uhibbe ta'cîle mâ ahhartehu ve te'hîra mâ acceltehu

Manası
Allah'ım, senin ismine, malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum Allah'ım, hükmüne beni razı kıl, kaderimde olanı bana kutsal kıl ama, te'hir ettiğinin acelesini, telaş ettiğinin de te'hirini istemeyeyim Nefsimin isyanını önle, teslimini sağla
*

Üst Alt