Son Konu

Can Tanrıyar 'dan Petek Dinçöz İçin Zehir Gibi Açıklamalar !

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Can Tanrıyar 'dan Petek Dinçöz İçin Zehir Gibi Açıklamalar ! Bu konu; Can Tanrıyar 'dan Petek Dinçöz İçin Zehir Gibi Açıklamalar hakkında bilgiler vermektedir Sevgili melekler, Can Tanrıyar açtı ağzını yumdu gözünü Eski eşi Petek Dinçöz 'ün evine yaklaşmaması için önlem kararı aldırdığı Can Tanrıyar Petek Dinçöz 'le ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu İşte noktasına virgülüne dokunmadan o direktifler 1548629701 1548629701 cantanriyardanpetekdincozicinzehirgibiaciklamalar5c4e36c9954eecantanriyardanpetekdincozicinzehirgibiaciklamalar5c4e36c9954ee cantanriyardanpetekdincozicinzehirgibiaciklamalar5c4e36c9954ee Haberler var gazetelerde… Petek, bana tedbir kararı almış, evine falan gitmemem için hatta silahım varsa alınmasını istemiş vs vs Dürüst mu bilmiyorum? Bir tebligat gelmedi henüz bana… Fakat, bildiğim şeyler var Ya, ben ayrıldığımızdan beri bir kere bile Peteği görmedim fakat!cantanriyardanpetekdincozicinzehirgibiaciklamalar5c4e36c99bd09alt Peteğin taşındığı eve bir gün bile gitmedim ama!cantanriyardanpetekdincozicinzehirgibiaciklamalar5c4e36c99bd09alt Hatta kaç defa izah etme yaptım, “Petek ortaya çıksa da şu imam nikahını bitirsek diye… Peki ya silah… Evet var lakin evde durur en fazla kapının önüne inmişimdir belimde, belki bir kere, bir durum olduğunda… Hayatta taşımam… Burası dağ başı yok fakat, İstanbul… Zaten o silahı da bana, evimize hırsız girdikten sonra Petek aldırmıştı Ne olur ne olmaz diye… Tarihi belli, zamanı belirli! Evde kasada durur tabanca… Eeee, peki bu olanlar ne? Komedi! Bu, şayet Petek’ten sahiden benim onun evine gitmemi isteyip, “ Gel tekrar birlikte olalım… Geriye Doğru, gel artık Bak gelmezsen, ben de seni böyle manşet yaptırırım mesajıysa fazla yanlış… Petek’e hiç yakıştırmam… “Hakiki Petek hayatta böyle bir şey yapmaz! id Haa, hiçbir şey yokken duruşma nasıl mı böyle bir karar alır? Son kanunları biliyorum Böyle bir talepte bulunduğunuzda, mahkeme hemen tedbir kararını alıyor, daha sonra inceliyor, itirazları dinliyor, bir hafta içinde falan “gerçekliği yoksa iptal ediyor Kararı anında alma nedeni, mümkün bir şey olmasını engellemek… Fakat sonradan itiraz ediliyor, bakılıyor ki, gerçek dışı veya birilerini kötü uygulamak için üretilmiş, kaldırıyor Yan fakat bu mahkemenin takdiri… Ama öncelikle ben kendimden eminim… 4 ay oldu ayrılalı… bir kere bile aleyhinde karşıya gelmedik Ben yalnızca, imam nikahımızı bitirmek ve 3 köpeği kendisine ayrılmak için birincil günler talepte bulundum ama kabul etmedi Ayrıldığımızın ilk bir haftasında arkadaş canlısı konuşurken, daha sonra telefonda bana bağırıp çağırmaya başladığında, yeniden birilerinin bir oyun çevirdiğini ve gaz verdiğini anlamıştım zaten… Çünkü 13 sene önceki anne yine birden ortaya çıkmıştı! O yüzden o dönemde hiç anlaşamamıza rağmen, “Gel istersen yeniden deneyelim diye mesaj bile attım Düşeceği çukurdan korktum! Ardından ise hoş dostluk ve yaşam boyu arkadaş kalma mesajlarıyla noktaladık Fakat o arada, aniden annesiyle ilişkimden tutun da, değil asistanı vs vs bir sürü olay çıkarmaya başladılar önüme… Hepsine cevabımı verdim Fakat bir gün bile Peteğe söz ettirmedim Hatta televizyon programı yapabilmesi için önerge götürttüm, bir projesi için de kendisine anlaşma sundurdum Lakin anlayamadığım bir şeyler, bir travma vardı besbelli… Eve kapandı, yapmadı veya yaptırmadılar Çünkü kendisiyle hiç konuşmadım… Menejeri, annesi bundan böyle benimle konuşturmuyorlardı Aracılar vasıtasıyla yaptım bu teklifleri… Petek’in bu durumu fazla şaşırtıyordu beni… Halbuki 2 yıl dek önce devlete ait bir boşanma yaşadığımızda, her zaman çok takdir etmiştim Peteği… O vakit da yine ailesi “Can’ın Millet’ta bir garsoniyeri var, bir yana da orada bir kızla yaşıyor diye bir hikaye uydurmuştu Petek de anında kanmıştı Petek pek bir terk etti ancak evi… Fazla kırılmıştım Cevap hakkı bile vermeden… Boşanmayalım, bunlar yalan dedim, dinlemedi Fakat daha sonra boşanma zamanı geldiğinde, birlikte olduğumuz süre aldığımız iki konut vardı, onlardaki hisselerini de bana devredeceğini söyledi Dedim “Yapma, bir sürü harç çıkacak, bunların yalan olduğu ortaya çıkınca, yine bir araya geleceğiz, kendi halimize güleriz dedim Dinlemedi Baktım önemli… Ben verdim harçları, gittik beraber tapu dairesine ve ciddi önemli hissesini devretti “Niye yaptığını anlayamadım… O da, “Ben artık çok para kazanıyorum “ dedi ve işlerine devam etti ve sonradan 3 tane İzmir’de 1 tane de İstanbul Halk’ta konut aldı, arsa aldı vs Bana da, “Beni bugünlere sen taşıdın teşekkürler dedi Ben de herkese Petek’in bu delikanlı duruşunu anlattım Hatta bu konuda basına görüşme verdim Ve ardından! Petek, takriben 4 ay daha sonra, ailesininakrabalarının tam olarak kendisini kandırdığını anladı Hepsini İstanbul’dan bile bir gecede kovdu Ve buluştuk Düştüğü komik durumu değerlendirdik Araya bir kaç arkadaş girince de tekrar birlikte yaşamaya karar verdik Bir iki yıl böyle gitti Ardından yürütemedik ve ayrılmaya karar verdik (Burasını kısa geçiyorum yoksa bu yazı bitmez Lakin tahmin etmişsisinizdir Yine aile hortlamıştı!!! Yoksa biz Petek’le bu ayla düşer miydik?) Birlikte dostça bir açıklama metni yazıp, bitirdik Ben bu defa O’nun, oturduğumuz evde kalmasını istedim Hayır, “Ben yeni yerler aldım orada oturacağım dedi ve gitti Köpeklerin 3’ünü de bir süre daha sonra alacağını söyledi Fakat, rüzgar nereden estiyse, 10 gün daha sonra fırtınadan önceki sessizlik başladı Tekrar birileri bir şey anlatmıştı Daha açık konuşmak gerekirse program metni yazmıştı! Petek de, daha önce İstanbul’dan İzmir’e kovduğu ailesinin yanına gitmişti sırası gelmişken, sanat dünyasından da yerden bitme dostlukları başladı Daha önce hiç görüşmediği millet nedense bir anda kankası olmuştu Ve sonradan yer altından bana saldırılar başladı Detaylara girmek istemiyorum Bunlar, Petek’in annesiyle ilişkim olduğuna dek getirdiler lafları… Neyse o da geçti ve konu kapandı Ben artık yeni bir hayat kurmaya hazırlanıyordum Tek üzüldüğüm resimlerde gördüğüm Petek’in haliydi O Kadar bir zayıflamıştı fakat… Yüzü de yarı diğer biriydi Ve maalesef ihale her zaman bana kalıyordu Örneğin, Kıbrıs’tan bir konser dönüşü O’nu havalimanında gören Davut Güloğlu’nun telefonda bana “Ağbi ne yaptın, mahvetmişsin kızı demesi fazla ağrıma gitmişti Sanki her şey benim yüzümdendi Görüşlerine fazla değerinde verdiğim Sezen Aksu da bana, “Can, bak bu kız kötü gidiyor, böyle olursa cümbür cemaat seni suçlar dedi Haklıydı Zaten ben asla ayrıldığı insana fena düşünecek, “Ne hali varsa görsün, beter olsun diyecek adamlardan değildim Zaten 12 sene çok emek vermiştim eski eşime… O yüzden öncelikle yaptığımız programlarda veya internet sitelerimiz için ekibe “Bir Zamanlar Petek hanıma nasıl saygı duyuyorsanız, acilen eski eş olarak o saygıyı göstermelisiniz dedim Ast oysa bu kadarla da kalmadım Bu camiadan kim varsa hepsine Petek’le ilgili ne söylenebilecekse, ne yapılabilecekse yaptım Onlarca şahidim vardır Lakin O kabuğuna çekildi Yeni arkadaşlıkları O’nu öbür bir dünyaya götürdü! Ben yine de elimden geleni yaptım Bir gün kötü konuşmadım Ailesi hakkında onu birkaç sözle uyarmaya çalıştım Hiç ses çıkmıyordu Yılmadım ve yardım etmek için her türlü dostluklarımı kullandım Sonra sular duruldu Duyduğum kadarıyla kendini yeni albümüne vermişti Sevindim, bundan böyle çalışıyordu, kendini işine vermeye başlıyor diye… Ve gelelim düne… diğer taraftan baktım 3 gazeteye servis yapılan bir haber var! Neymiş, Petek benimle ilgili “korunma yasağı istemiş ve silahımın zeka alınması talebinde bulunmuş! Bilmiyorum içten mu? Şok oldum, inanamadım Baktım hala bir tekzip gelmedi Bu nasıl bir şey arkadaş? Kim ne anlatıyor, kim ne senaryo yazıyor bilemiyorum? Ama Petek bunu nasıl yapar? Benimle evlenmek için “boşan boşan diye başımın etini yiyen kız, hemen benden uzakta durmak için mahkeme kararı aldırtmaya çalışıyor!!! Anlayabilen var mı? Olası yok… Bu kişi Petek olamaz! Yani böyle kötü bir insan olamaz Tam 12 yıl bana maskeli balo mu oynandı yani? Değil, değil olamaz Yakıştıramam… Zütğürt tesellisi gibi olsa da düşüncem şu: “Petek kötü bir travma geçiriyor ve kendinde değil… İşte bu vesileyle kendisinden bir vekaletname aldılar ve bu şekilde başvurdular mahkemeye! Diğer bir şekil düşünemiyorum Çünkü, bu olaylara girenler de yıllardır O’nun avukatlığını yapan kişiler yok, yeni bir avukat falan bulmuşlar Petek’e, nedense! 19 yaşındayken tanımıştım Petek’i… “Seni karşıma Allah çıkarttı deyip, kendisine neler yaşattıklarını anlatmıştı önce… Günlerce ağlamıştı Ben de O’nunla ağlamıştım Beraberliğimizin ilk 5 yılında kesintisiz “Allah karşıma çıkarttı seni… Ömür boyu bunu unutamam, sabah akşam dua ediyorum diyen bir kız vardı yanımda… Böyle “çekmiş bir kızı ama başarıyla(kendisinin yapabileceği işlerle) mutlu edebileceğimi düşünüp, elimden gelen her şeyi fazlasıyla yapmıştım Yalnız bir diğer hanımla evliydim fakat(o da vefat etti, Allah rahmet eylesin) Petek doğal olarak bundan fazla rahatsızdı Sonunda uzun sürse de, boşandığımda dünyanın en mutlu insanıydı Ve herkesin bildiği gibi de biz Beyaz şov’da evlendik Lakin yukarıda anlattığım senaryolarla bozuldu ilişkimiz ve boşandık Ardından tekrar yürümedi! Kısaca yeniden “benzer nedenlerle! (Burası bütün bomba, daha sonra bir ara yazarım!!!) Izaç de var, ayrılık da… Hayatın içinde olan şeyler bunlar… Cümbür Cemaat yaşıyor Lakin dün gazetede okuduğum haber! Petek açıkca neredeyse beni hapse attırmak istiyor desem, abartmamış olurum! Trajikomik bir şart! Ben, ne baştan bir araya varmak istiyorum, ne O’nu rahatsız ediyorum, ne de evine gidiyorum Fakat beni bir anda kamuoyuna aralıksız Petek’in peşinden koşan ve O’nun korktuğu biri gibi göstermiş Peki, nasıl oluyor bu meslek? Petek, O’na hayatını adamış ve O’nun için her şeyi yapmış, bir sürü medya yöneticisi, müdürü, muhabiriyle; bir sürü sanatçıyla, bir takım radyocularla her zaman O’nun yüzünden ağız dalaşı etmiş bir insana nasıl atar bu iftirayı? Hayır diyorum O olamaz! O’nun sesinden duymadığım sürece de inanmayacağım Twitter’da yazsa bile… Çünkü bundan böyle Twit hesabını bile başkalarının kullandığını düşünmeye başladım Ayrıca ben ondan hiç bir şey istemiyorum fakat… Bir; imam nikahımızı bitirmek istemiştim, bir şahitle bir araya gelip… “Hayır, gerek değil dedi Kabullendim dahası “Hani 3 köpeği alacaktın dedim Almadı, onu da kabullendim Zaten evde 4 köpekle yaşamaya da alıştım Bundan Böyle almasa da olur Ve bunlar 23 ay önce kapandı! Ne oluyor şimdi? Neden, beni peşinden deli gibi koşan, hatta silahlar çeken bir adam gibi göstermeye çalışıyor? Bin tane şahidim var İki örnek… Sayın Selim Soydan ile Sayın Sadettin Saran, yüz defa aradılar beni, “aramızı derlemek için… “Fazla teşekkür ettim ve “Olmaz ağbi, bilmediğiniz şeyler var, apaçık öyle bir aile var ki(!) biz bitmiş bir araya gelemeyiz Ve ben en küçük bir hücum bile gerçekleştirmek istemiyorum Siz o tanıdığınız Peteği unutun, son aylarda yaşadığı metamorfoz, O’nu ayrı biri(yanındakiler yüzünden) yaptı dedim Fakat benim o ayrı değdim boyutun asla fakat asla bu boyuta geleceğine inanmak istemiyorum Petek’i televizyonda bu konuşmaları yaparken görmediğim sürece de inanmayacağım Benim bildiğim Petek, ikimizle ilgili bu haberi dün gazetelerde gördüğünde ağlamıştır, “Biz nasıl bu hale geldik diye… Böyle konuştuğum için yakın dostlarım bana gülüyor ve “Senin gözün kör olmuş diyorlar Lakin yok, yakıştıramam Peteğe… O yıllarca bana dua eden kadın, asla böyle bir nankörlük ve musibet yapmaz! O yüzden, şu yazdığım yazıdaki Petek’i bile lütfen sokaktaki herhangi bir Petek farzedin! Benim bu yazdığım kişi Petek Dinçöz olamaz Kim ne derse desin, Petek avukatı vs kanalıyla yok kendi konuşana dek da inanmayacağım Hayalse, ben belki de bu hayale inanıyorum Bu gösterme açım da “her tarafta bir araya kazanç miyiz düşüncesinden kaynaklanmıyor O ilişki bitti O ailenin 100 metre yanında yaklaşmam! Gerçekte benim korunma istemem lüzumlu! Ama 12 yıl yaşadığım kadının 4 ayda bu değin değişmesini kabul edemiyorum, ciddi üzülüyorum Haa, gerçekten O ise ve bunları bilinçli olarak yaptıysa… Ne diyim… Eski eşim… Yine susar, Allah’tan tahammül dilerim… Allah fikir akıl versin derim… (Ola Ki şimdi bu son cümleyi kâğıda dökmek basit ama ya diğer taraftan bu kızın kafasını tamamen bulandırmışlarsa ve “Albümün çıkacak, saldır iyi olur diyorlarsa!!! Çok fena… İşte o vakit bilemiyorum!) (Daha da kötüsü var Ya birileri, “pazarlama için bizim artık bambaşka olduğumuza dair böyle vurgu yapmak istiyorsa! Sadece bunun için böyle bizi birbirimize sokuyorlarsa!!!) (Bir Takım şeyler benim de başıma geliyor Kiminle tanışsam, inanmıyor ve siz hala berabersiniz diyor Değil diyince, “Yok değil yakında barışırsınız diyorlar Komik lakin şart böyle… Sahiden Petek’in yaptığı bir bakıma, etrafımdakilere karşısında beni de rahatlatıyor! Lakin, 1Benim pazarlanma gibi bir durumum değil 2 Bir yana da sürekli Petek’in peşinden koşan bir adam görüntüsü çiziyorlar bana… Küçültmeye çalışıyorlar 3Benim iki evladım var Bu yaptıklarıyla onlara karşı mahçup duruma düşürüyorlar beni… (Ki fazla severlerdi Petek ablalarını)Her gün “Uzaklaş baba bunlardan, rezil oluyoruz diyorlar Ben de “görmüyor musunuz, biz işimizde gücümüzdeyiz lakin bakımlı bırakmıyorlar, gazeteleri görmediniz mi diyorum) Netice: Bir annenin rezil ettiği iki eski karıkocayız biz… Kimse inanamasa da düştüğümüz duruma, hakiki bu işte… Bir anne, evladını bile düşünmeyecek boyuta(nedenini sonra açıklayacağım(!)fena) geldiyse, inanın benim de daha artı yapabileceğim bir şey değil! İnşallah bir “durma noktaları vardır!!! ÖNEMLI NOT ; Ben Petek'i hepinizden hatta annesinden bile iyi tanırım Petek intihara meyilli insandır Böyle yapmaya devam ederseniz ve bu kızın başına böyle bir şey gelirse, bu vebalin altından kalkamazsınız Hatta, yaptıklarından pişman olup anne bile böyle bir şeyi kalkışabilir Ben, menajerden ve yan diğer kişilerden, şu anda kışkırtmayı bırakmalarını hassasiyetle rica ediyorum Lütfen bu sözlerimi ciddiye alınız  

Üst Alt