Son Konu

Canan Efendigil Karatay Kimdir Kısaca

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Canan Efendigil Karatay Kimdir

Canan Efendigil Karatay Kısaca Hayatı

imagescananefendigilkarataykimdirkisaca5b0805174c367

Turkiyenin karatay diyueti kitabıyla tanıdığı Canan Efendigil Karatay, 1943 yılında Elazığ'da doğdu 1961 yılında Uskudar Amerikan Kız Lisesi, 1967 yılında İstanbul Universitesi Tıp Fakultesi'nden mezun olduM Canan Efendigil Karatay, Ali Başak Karatay ile evlidir Ciftin Mehmet Rahmi Karatay adında bir oğulları bulunmaktadır

1972 yılında İstanbul Universitesi Tedavi Kliniği'nde ic hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamladı İngiliz hukumeti bursu ile Liverpool Regional Cardiac Center'da kardiyoloji alanında uzmanlık eğitimine başladı 19741976 yılları arasında İstanbul Universitesi Tedavi Kliniği'nde baş asistan olarak calıştı

19972002 yılları arasında Yeditepe Universitesi Tıp Fakultesi, 20022006 yılları arasında da Kadir Has Universitesi Tıp Fakultesi'nde oğretim uyesi olarak gorev yaptı

20062019 yılları arasında Turkiye'de ilk ve tek sağlık universitesi olan İstanbul Bilim Universitesi'nde rektorluk yaptı Halen İstanbul Bilim Universitesi Tıp Fakultesi'nde, İc Hastalıkları ve Kardiyoloji Ana Bilim Dalları'nda oğretim uyesi olarak calışmaktadır

Üst Alt