Son Konu

Çiftlik Bank Vurguncusu Mehmet Aydın Bugün İlk Kez Hakim Karşısına Çıkacak

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-6c4cbf40abe7dffa021ca8d2e901933fe08cefa4.jpg

Binlerce kişiyi kar vaadiyle dolandırıp yurt dışına kaçtıktan sonra tutuklanan Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın, 3 bin 762 mağdurun bulunduğu dava kapsamında bugün birinci defa hakim karşısına çıkacak.

Brezilya’da teslim olduktan sonra özel grupla Türkiye'ye getirilen Mehmet Aydın, yıllar süren firarının akabinde tutuklandı.

102 mağdurun daha şikayetçi olduğu soruşturma belgesi kapsamında söz veren Aydın, "Dolandırma hedefim yok. Paralarını alıp kaçma kastım da yok. Yurt dışında daima mağdurların parasını ödemeyi düşündüm. Örgüt kurup insanları dolandırdığım savını kabul etmiyorum. Kimseyi dolandırmak niyetiyle başlamadım. Kimi yanlışlarım oldu. Yanlış beşerlerle tanıştım, yanlış beşerlerle çalıştım. Ben de mağdurum. Mağdurların ziyanı Türkiye'deki el konulan varlıklarımca karşılansın" tabirlerini kullandı.

Güvenlik gerekçesiyle Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda gönderilen Mehmet Aydın için artık hesap vakti. Sabah'tan Dilek Kaya'nın haberine nazaran, binlerce mağdurun şikayetçi olduğu Çiftlik Bank davasında birinci defa hakim karşısına çıkacak.

Üst Alt