Son Konu

Çilekli Yaş Pasta

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Çilekli Yaş Pasta Tanımı İçin Malzemeler

Pandispanya için
  • 5 adet yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • Çeyrek çay bardağı sıcak su
  • 1 su bardağı un
  • Yarım su bardağı nişasta
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1,5 yemek kaşığı silme kakao
Diğer malzemeler
  • 1 paket hazır pasta kreması
  • 10- 15 adet büyük çilek
  • 2 adet muz
  • 1 paket krema
  • 180 gram çikolata
Pandispanyayı ıslatmak için
  • Süt
  • Yan dekor (çileklerin dağılmaması için)

Çilekli Yaş Pasta Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Yumurta ve şekeri 1 dakika çırpalım.
  2. Daha sonra sıcak suyu yavaşça ekleyelim ve 3 katı olana kadar çırpalım (yaklaşık 10 13 dakika).
  3. Bir kabın içerisine kalan tüm materyalleri eleyelim kaşıkla karıştıralım ve hazırladığımız yumurta harcının içine kesim modül ekleyelim (tek seferde eklemeyin) spatula yardımıyla söndürmeden alttan üstte yavaşça karıştıralım.
  4. Fırın tepsimize yağlı kağıdı serelim pandispanya harcımızı dökelim evvelce ısıtılmış 160 derece fırında denetimli formda pişirelim.(piştiğinden emin olmadan kapağı açmayın pandispanya sönebilir).
  5. Hazır kremamızı kutusunda yazan halde hazırlayalım benim kullandığım 3 dakikada hazır olandı dolapta beklememe gerek kalmadı.
  6. Fırından çıkıp soğuyan pandispanyamızı uygun bir kalıpla keselim ( ben 2 kat kestim )
  7. İlk katımızı tabağımıza alalım üzerine fırçayla süt sürelim yan dekorla pandispanyamızı sıkıca sarıp bantlanalım.
  8. Çileklerimizi uygun biçimde kesip yan dekora yaslayarak çevreleyelim ve kremayı dökelim pastamızın orta kısmına istediğiniz meyveyi çikolatayı ekleyebilirsiniz çileklere çok yakın olmaması kâfi ben muz ve çilek kullandım.
  9. Tekrar muzu kapatacak ve çileğin üstüne gelecek kadar krema sıkalım.
  10. İkinci kat pandispanyamızı katalım onun üzerine de fırçayla süt sürelim şayet vaktiniz varsa bu halde üzerini streçleyip 1 gece dolapta bekletelim.
  11. Dinlenen pastamızın üzerini süslemek için kremayı tavaya alalım.
  12. Kaynama noktasına geldiğinde altını kapatıp çikolatayı ekleyelim hepsi eriyene kadar karıştıralım ve uygunca kıvam alıp soğuyana kadar dolapta bekletelim daha sonra istediğiniz üzere süsleyebilirsiniz
  13. Pandispanyayı düzgün halde keserseniz öbür yerleri de bardakla kesebilirsiniz .
  14. Kalan materyalleri porsiyonluk pasta yaparak kıymetlendirmiş olursunuz.
Çilekli Yaş Pasta Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt