Son Konu

Cilt Tipi Nasıl Anlaşılır?

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Cilt tipinizi oğrenmeniz cok kolay bir şey değildirCilt tipini tespit etmek icin kendi cildinizin gun icerisindeki tepkilerini takip etmeniz gozlemlemeniz gerekiyor

ALT :wwwupluploadscilttipi71000cilttipi71000ALT

Cildiniz normal bir cilt ise normal cilt hem yağlanır hem diğer karma ciltler gibi kuruluk gosterebilir kuruma olabilir cildinizdeSabah kalktığınızda yuzunuzu yıkayın daha sonra Benim cildim kuruyor diyemezsiniz cunku belki de gun icinde yağlanacaktır cildinizCildinizin T bolgesi denilen alın, burun ustu ve cene bolgesinin yağlı olduğunu ama yanak yanlarının kuruma eğiliminde olduğunu gozlemleyebilirsinizCildiniz gun icinde yağlansa bile Benim Yağlı cildim var diyemezsinizBu nedenle cilt tiplerini cok iyi bilmek oğrenmek gerekmektedir

Cilt Tipiniz Kuru ise
Cilt gozenekleri nazik ve hassastır Cildinizi sabunla yıkadıysanız cildinizin gerildiğini hissedersiniz Cilt deriniz pul pul olup dokulur, kaşınabilir 20’li yaşların hemen sonrasında cilt cok gergin olduğu icin goz, dudak cevresi ve alında ince kırışıklar gorulebilir

Normal Cilt Cok ender rastlanan cilt tipidir Sivilce, siyah nokta, kuruma, kızarıklık gorulmez Bir bebeğin cildi gibi puruzsuzdurNormal cilde sahip şanslı kişilerdenseniz cildinize iyi bakmaya ozen gosterinGunluk temizliğini ihmal etmeyin

Karma Cilt Tipiniz varsa Karma Cilt tipi Cok sık rastlanan bir cilt turudur Yağ bezlerinin bazı bolgelerde yoğun, bazı bolgelerde yetersiz calışması nedeniyle alın, burun ve cene bolgesinde yağlanma olurKalan diğer bolgelerde is eyağlanma gorulebilir

Cildiniz Yağlı Ciltmi? Yağlı ciltler Fazla calışan yağ bezleri sonucunda cilt gozenekleri acılır ve genişler Burun ve cene bolgesinde siyah noktalara ve sivilcelere sıklıkla rastlanmaktadırCildiniz yağlı ise cildinizin yağını dengeleyecek urunler tercih etmeli ve mutlaka hafif yoğunlukta nemlendirme kremlerini kullanmaya ozen gostermelisiniz

Üst Alt