Son Konu

cinler nasıldır ,cinler nerede yaşar

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
cinler nasıl varlıklardır,
cinler nerelerde bulunur,
cinler hakkında bilgi

Cinler hamamlarda, mezarlıklarda, pis yerlerde, ahırlarda, çöplüklerde, ıssız yerlerde, duvar deliklerinde ve ağaç kovuklarında yaşarlarBedenini temiz tutmayan cinler insan artıklarını yerler
Cinlerin yemekleri besmele çekilmeden yenen yemeklerdir Keza tezek ve kemikler de onların yiyecekleridir Cinlerin insanlar gibi sosyal hayatları vardır Onların da düğünleri, şenlikleri, toplantıları, seminerleri, konferansları vardır Üreyip çoğalırlar Yerler, içerler Lakin onların yiyip içmeleri, koku duyusuyladır Nefsani olarak doyarlar Keza cinlerin parası kuru soğan ve sarımsak kabuğudur Bunlar elbette yakılmayacaktır Somurtkan halde cinlerin hışmına uğrarsınız, yani zarar görürsünüz
BİLAL BİN ELHARİS den rivayettir :

Bir seyahat esnasında Resulullah'la birlikte bir yerde konakladık, defi hacet için açık havada çıktılar Bende peşinden ibrik götürdüm Yanına yaklaştığımda bazı insanların birbirleriyle ağız dalaşı eder gibi, ağız dalaşı yaptıklarını gösteren sesler işittim Hiç böyle ses işitmemiştim, daha sonra Resulullah geri döndüler, kendisine YA Resullullah ; senin yanına bir takım erkeklerin kavga seslerini duydum Fakat ağzından konuşan kimseyi görmedim, dedim

Rasulullah (SAV) müslüman cinler ile müşrik cinler birbirleriyle tartışma edip, çekiştiler, beni aralarına hakem atama ettiler Kendilerini bir yerlere yerleştirmemi istediler Ben de müslüman olan cinleri köy ve dağlara, müşrik olan cinleri de, dağlarla denizler arasına yerleştirdim buyurdular

CİNLER NE YERLER

Cinler insan artıklarını yerler Cinlerin yemekleri besmele çekilmeden yenen yemeklerdir Ayrıca tezek ve kemikler de onların yiyecekleridir

Peygamber Efendimiz(SAV) buyurdular ancak;

Bana Nusaybinli cinlerden bir grup geldi, iyi cinlerdi Benden gıda istediler, bende Allah'a dua ettim Rastladıkları kemik ve tezekler onların yiyecekleri olsun

Cinlerin millet gibi sosyal hayatları vardır Onların da düğünleri, şenlikleri, toplantıları, seminerleri, konferansları vardır Üreyip çoğalırlar Yerler, içerler Fakat onların yeyip içmeleri, koku duyusuyladır Nefsani olarak doyarlar Keza cinlerin para kuru soğan ve sarımsak kabuğudur Bunlar muhakkak yakılmayacaktır Aksi halde cinlerin hışmına uğrarsınız, yani zarar görürsünüz

Hz Peygamber (SAV) buyuruyor ki;

Tezek ve kemikle taharet almayın Çünkü onlar cin kardeşlerinizin azığıdırbuyurdu *

Üst Alt