Son Konu

Cinsel İstismarı Çizerek Anlatmışlardı: Anne ve Üvey Babanın Serbest Kalmasına Sosyal Medya İsyan Etti!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-542bad3fd658749368198fc1aff05dfaa31eb501.jpg

Twitter Türkiye gündeminin birinci sırasında cinsel istismara uğrayan iki kardeş için başlatılan kampanya yer alıyor. #ElmalıDavası etiketiyle yapılan binlerce paylaşımda cinsel istismar sanığı anne ve üvey babanın özgür bırakılmasına reaksiyon gösteriliyor... 

Fotoğraf: Şehlem Kaçar / csgorselarsiv.org

Toplumsal medyada gündem olan tahliyeler bundan aylar evvel 6 Ocak 2021'de gerçekleşti. 

Geçen yıl haziran ayında, Balıkesir’de savcılığa giden babaanne G.S., o periyot 6 ve 9 yaşında olan iki torununun cinsel istismara uğradığı argümanıyla, eski gelini Merve A., kocası Rahmi A. ile gelininin erkek arkadaşlarından şikayetçi oldu. 

Savcılık, babaannelerinin yanında olan, istismara uğradığı öne sürülen ana sınıfı öğrencisi G.E.G. ile ağabeyi İ.E.G.’nin, Çocuk İzlem Merkezi’nde sözüne başvurdu. 

Tabirinde anne ve babasının ayrıldığını söyleyen G.E.G., annesi Merve A.’nın Rahmi A. ile evlendiğini, fakat F., A., M. ve M. isimli erkeklerle de ilgisi olduğunu söyleyerek, geçen yıl üvey babası Rahmi A. ile isimleri F., A. ve M. olan şahısların kendisine istismarda bulunduğunu anlattı.

G.E.G. başından geçen olaylarla ilgili annesi Merve A., üvey babası Rahmi A. ve dayısı S.’den şikayetçi olduğunu ve ağabeyiyle kendisine çok acı çektirdiklerini anlattı.

Savcıya tabir veren ağabey İ.E.G. ise anneannesinin Finike’deki meskeninde kaldığı 7-8 aylık süreçte oklava ve şarj kablolarıyla dövüldüğünü söyledi. İ.E.G., üvey baba Rahmi A., M. ve dayısı S.’nin kendisinin özel bölgelerine dokunduğunu söyledi.

İstismarı fotoğraflarla anlattılar

Fotoğraf: Sendika.org Arşivi / csgorselarsiv.org 

Küçük kız ve ağabeyi başlarına gelenleri deftere yaptıkları çizimlerle de anlatmaya çalıştı. Bu fotoğraflar de soruşturma evrakına girdi.

Yürütülen soruşturma kapsamında anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A. tutuklanırken, olaya ait davanın üçüncü duruşması 6 Ocak günü Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. 

Merve A., sözünde, “Çocuklarımın dolduruşa gelerek palavra beyanda bulunduklarını düşünüyorum. Suçlamaları muhakkak kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatımı istiyorum” dedi. 

Rahmi A. da “Çocuklara biz bir şey yapmadık. Suçlamaları katiyetle kabul etmiyorum. Bu kademede tahliyemi ve beraatımı istiyorum” diye konuştu.

Tabirlerinin akabinde mahkeme heyeti sanıklar Merve A. ve Rahmi A.’nın yurt dışına çıkış yasağı kuralıyla isimli denetimle özgür bırakılmasına hükmederek, duruşmayı erteledi.

Toplumsal medya kullanıcıları #ElmalıDavası etiketiyle başlattıkları kampanya ile mevzuyu gündeme taşımaya çalışıyor.

Üst Alt