Son Konu

Çocuğum İştahsız Ne Yapmalıyım?

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Çocuğum Fazla İştahsız Ne Yapmalıyım?

Çocuklarımızda görülen iştahsızlık problemleri, bilhassa günümüzde her iki anneden birinin yaşadığı ve tedavi aradığı kayda değer sorunların başında geliyorAnneler bu gibi durumlarda nasıl davranmalıAçıkçası oğlum 6 yaşına geldi ve ben hala nasıl davranmam gerektiğini bilemiyorum

Çocuğa Kızarak yemek yedirmek olmuyor kızmasan çocuk ağzına lokma almıyor şaşırdım kaldım diyebilirim bendeBu konuda uzmanların görüşlerine yer devretmek istiyorum yazımızda öyle böyle derken sonunda dürüst olan neyse bulacağımızı umuyorum

Abur cubur ve hazırlanmış meyve sularının tüketimi kan şekerinde ani değişiklikler yaparak öğün öncesinde iştahı kapatıyor Zaten ufak olan mide hacmi ara öğün ile dolmuş olan çocuğunuzdan ana öğünlerde performans beklemeyin Bu yüzden yemek yemek arasında çocuğunuza Zaten yemeğini de yemedi, aç kalmasın mantığı ile gıda bir şeyler vermeyinBenim yaptığım hatalardan birisi;Elinizde kaşık ya da çatal ile arkasında koşmayın, bırakın kendisi kendi ihtiyacı kadar yesin

Çocuğunuz, ailenin bir arada olduğu sofrada oturmalı Bunun yerine kimsesiz mama sandalyesinde oturur ve aleyhinde onu yedirmek için uğraşan bir birey ile karşılaşırsa, yemek yemeye doğal bir şey gözüyle bakmayacaktır
yemek yemek istemiyorsa, ısrar etmeyin Oysa yemeğini istekle, bilhassa de kendisi yemişse, haftalık öğün tablosu yapıp, o öğün için bir gülümseyen yüz etiketi yapıştırmasını sağlamanız onu motive edecektirÇocuğunuz yemeğini bitirmemeyi tercih etmiş olabilir Israrcı olmayın ve ara öğünde kesinle yiyecke birşey vermeyin *

Üst Alt