Son Konu

Cocuk gozuyle Ramazan

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Cocuk gozuyle Ramazan
Cocuk gozuyle Ramazanın Anlamı
Cocuk gozuyle Ramazan Nedir

Cok beğendim ve sizlerinde okumanızı istiyorum bir cocuk icin ne kadar farklı hisler uyandırıyormuş Ramazan ayı ve Guzellikler Duşunduruyormuş Umuyorumki bizlerede Cocuk saflığıyla onumuzdeki Ramazan Ayını ihya etmemizi Nasip eder Rabbimiz

Sevgiler, dostluklar, Ramazanlar paylaştıkca coğaltıyor insanı Guzel bir mesaj gelmiş, cocuk gozuyle Ramazan ayını anlatan Cocuklar icin Ramazan, oruc ne ifade ediyor, merak edeniniz var mı? Gelin Ramazan'a bir de 5 yaşındaki Zeynep'in dunyasından bakalım

Bugun evde bir acaiplik var Herkes sessizce işine, okuluna gidiyor Annem 'Zeynep hadi sana kahvaltı hazırlayalım' dedi Kimse yemek yemiyor, su icmiyor Ablam bile!

Ramazan 5

Once diyet yaptıklarını sanmıştım İzledim hepsini Akşama doğru hepsi sessizleşiyor Sofrayı hazırlayıp ezanı bekliyorlar Onları boyle seyretmek, oyle hoş ki… Başka zaman, susmak bilmeyen ablamın bu hali icten ice gulduruyor beni Ama gulmeye cesaretim yok

Ramazan 9

Niye boyle yapıyorlar? Ablama sordum, 'buyuyunce anlarsın' dedi Zaten başka ne der ki… Anneme sordum, Ramazan dedi Babama sordum, Oruc dedi

Ramazan 11

Bu Ramazan ve Oruc isimli iki kişi, bizimkilere yemeicme yasağı koymuş demek Arkadaşım Fatıma'ya sordum Onun ailesi de gunduzleri yemek yemiyor su icmiyormuş

Ramazan 14

Kaşık catal sesleri, konuşmalar duydum Uyandım Babama haber vermeye koştum, yatağında yok! Caresiz, huysuz ablamın odasına koştum O da yok! Korkmadım, 'ben bu hırsızların hakkından gelirim' dedim Aldım elime paspasın sapını, aniden actım mutfak kapısını

Sopamı havaya kaldırdım oylece kaldım oracıkta

Bizimkiler yemek yiyorlar! Vay uyanıklar Gunduz Oruc ile Ramazan'dan korkup gece yiyorlar

Bir de ustume guluyorlar…

Korkaklar

Ramazan 17

Onceleri, Oruc ile Ramazan'ı bulup şikayet etmeyi duşundum Fakat ablamın yemek yemedikce pamuk gibi yumuşadığını fark ettim Babam ile Annem de artık tartışmıyorlar

O zaman devam Belli ki Oruc ve Ramazan iyi kalpli iki amca

Ramazan 19

Her gun bize beyaz başortulu teyzeler geliyor Oturup birlikte Kur'an okuyorlar Her zaman ki gibi mobilyadan, gelinden, kaynanadan, konuşmuyorlar Ellerini acıp herkese dua ediyorlar Sevim teyze de başını ortmuş Cok da yakışmış

Ramazan 22

Her şey aynen devam ediyor Televizyonlar bile uslu uslu konuşuyor Hepsi akşam ezan okuyor İftar iftar deyip butun şehir birden yemeğe başlıyor Ne hoş

Ramazan 24

Oruc'u merak ediyorum Gecen gun Ayşe teyzem annemle konuşuyorlardı Şoyle şoyle yaparsam Oruc bozulur mu? Yok boyle olursa Oruc kacar mı? Demek ki Oruc, cok duygulu birisi İnsanlar kotu bir şey yapınca bozuluyor Kotuluğu gorduğu yerden kacıyor

Oruc'u ve Ramazan'ı artık iyice merak ediyorum Onlarla tanışmaya can atıyorum

Ramazan 25

Bu gunlerde herkes Kadir gecesinden bahsediyor şimdiye kadar, gecesi olan bir adam goremedim Bu Kadir de kim? Bin aydan hayırlı gecesi varmış O gece uyumamak, namaz kılmak, Kur'an okumak onemliymiş

Ramazan 26

İftarı cok sevdim Akşam yemek yemeye İftar diyorlar Gece yemek yemenin adı da Sahur İftar sonrası eğlenceler oluyor Babam camilere goturuyor bizi Herkes sokaklarda, camide, neşe icinde

Ramazan 28

Merak icinde beklerken uyuyakaldım Kadir, gecesiyle beraber gelmiş gitmiş Ben goremedim Anlayamıyorum Bu yuzden ağabeyimi cok ozluyorum Ablama soru sormaya kalksam, bana doya doya guluyor Sonra da arkadaşlarına anlatıyor, birlikte guluyorlar Sinir oluyorum

Abim uzak bir şehirde universitede okuyor 'Abim ne zaman geliyor?' diye anneme soruyorum 'Bayram gelsin, o zaman gelecek' diyor Oruc, Ramazan, gece gelen Kadir'den sonra şimdi de Bayram!

Soramıyorum 'Bayram kim?' diye Neden o gelmeden abim gelemiyor? Belki de ağabeyimin arkadaşıdır Cok ozledim abimi Bayram'ı da alsın gelsin tanışalım

Ramazan 29 Arefe

O kadar erkek isminden sonra bugun nihayet bir bir hanım ismi duyabildim Arife diyemiyorlar mı ne? Arefe diyorlar Niye Arefe? 'Arife' olması gerekmiyor mu? Yengemin adı gibi yani… 'Arefe geliyor, daha temizliği bitirmedik diyor annem İyice telaşlandılar Bir Bayram diyorlar, bir Arefe, harıl harıl calışıyorlar Temizlik yapılıyor Yemekler hazırlanıyor Anneme 'Bayram ne zaman gelecek?' dedim, 'Arefe'den sonra' dedi Demek ki Bayram ile Arefe evli değil Akraba da değil Kafam karma karışık Salih abim bi gelse de her şeyi bana anlatsa

Ve Bayram geldi

Sabah kalktığımda, herkesi kahvaltıda yakaladım! Oruc oldu heralde diye duşundum Abim gece gelmiş Sevincten haykırdım Cok ozlemişiz birbirimizi

Butun olanı biteni bir guzel anlattım abime Yuzume bakarken, bana tebessum ettiğini gordum Ablama sormamakla ne iyi ettiğimi anladım Abimin tebessum ettiği yerde, ablam kahkaha atar Abime kuser gibi yaptım hemen gonlumu aldı Bana her şeyi baştan anlattı, bu sefer de ben gulmeye başladım

Abimden soz aldım Kimseye anlatmayacak, konuştuklarımızı yazmak icin izin istedi) Ben de verdim Ramazan gunluğu işte boyle ortaya cıktı Abim buna bir de isim buldu: 5 Yaş Sendromu Sendromu anlamadım Ama olsun, abime guveniyorum Gerci ablam'a gore 4 yaşındayım Annem 5 yaşında olduğumu soyluyor Babam daha 4 yaşından gun almadı diyor Abim 'bu konu beni aşar' diyor

Bayramı cok sevdim Ama ablam tekrar o sinirli haline donecek diye, Ramazanın gidişine cok uzuldum Bizim icin her gun Ramazan olsa! Ne iyi olur

Üst Alt