Son Konu

Cocuklarda İştahsızlık Nedenleri

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Cocuklarda İştahsızlık

Cocuklarda gorulen iştahsızlık oldukca can sıkıcı bir durumdur ozellikle anneler icinYaz aylarının gelmesiyle birlikte cocuklardaki iştahsızlık dahada artıyorCocuklarda yaşanan iştahsızlık durumunda neler yapmanız gerektiğini yazımızdan oğrenebilirsiniz

Cocuklarda gorulen iştahsızlığın artmasının neden olan şeyler;

Cocukların Yemek oncesi cok su icmesi veya şekerli gıdalar tuketmesi iştahsızlıklarının başlıca nedenidirAyrıca cocukların zamanında puturlu gıdalara alıştırılmamış olmasıda iştahsızlığının nedenlerinden biridirCocuklaırn televizyon izlerken yemek yemeleride iştahsızlık nedenidirOğunlerin arasında pasta,cikolata gibi iştah kesicek şeyler tuketilmesiEvde yaşanan gerginlik ve tartışmalar cocuğun iştahsız olmasına neden olurAyrıca cocuğunuzu sevmediği bir yemeği yemeye zorlamanızda buyuk olcude onda iştahszılığa neden olacaktır

Cocukların rahat ve iştahlı bir şekilde yemek yemelerini istiyorsanız işte yapmanız gereken şeyler;

Cocuğu kısıtlamayın bırakın doke saca yemeğini yesin istediği gibi yemesine izin verinTabağınu cok fazla doldurmayın az koyun ki tabağındaki yemeği bitirdikten sonra doymadığında tekrar almak istesinEvde buyuklerden biri yemek secciyorsa cocukda mutlaka o kişiyi takliet edecektir bu nedenle onun yanında bu gibi şeyler konuşulmamasına ben bunu sevmiyorum ben bu yemeği yemem gibi konuşmalar yapılmamalı bu konuda evde yaşayan herkes hassas davranmalı

Cocuğunuzun yemek istemediği bir yemeği yemesi icin zorlamayınVe bunu hepimiz yapıyoruz kendimden biliyorum son lokma bitecek takıntısından kurtulun bırakın yemek istemiyorsa yemesin bu konuda cocuğunuza baskı yapmayınBoyle davranırsanız cocuğunuz daha sağlıklı ve istekli beslenecektir

ALT :wwwupluploadscocukdaistahsizlik28577cocukdaistahsizlik28577ALT

Üst Alt