Son Konu

'Çocuklarım Aç' Diyerek Kendini Yakan Adem Yarıcı'nın Ailesi: 'Parasızdı, İş Bulamıyordu'

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-1b3eb56300cab6a4af62b0c35165cd39a4e9a8b6.jpg

Dün Hatay'da Adem Yarıcı isimli bir vatandaşın "Çocuklarım aç, iş istiyorum" diyerek kendini yakması tüm Türkiye'yi derinden sarsmıştı. Ana ve ablası Yarıcı'nın iş bulamadığını ve ekonomik badireler yaşadığını söyledi. Hadisenin olduğu gün kardeşine 20 lira sigara parası verdiğini söyleyen abla, "Nereye gidiyorsun? diye sordum. Karşılık vermedi. Sonradan duyduk ki kendini yakmış." dedi.

s-348499253e55e9578a20721b048ec0a837e4d4bf.jpg

Ayakkabı boyacılığı yaparak geçinen 42 yaşındaki Adem Yarıcı dün Hatay Valiliği önünde “Çocuklarım aç, iş istiyorum” diyerek kendisini yakmıştı.

Yarıcı ambulansla hastaneye götürüldüğü sırada kalp bunalımı geçirerek hayatını kaybetmişti.

Valilik, 'psikolojik meseleleri var' demişti

s-17d0bd612f47a16e5c1cddd7946d937752b07c97.jpg
Hadisenin akabinde Adem Yarıcı'nın "Sosyal Ekonomik Destek Yardımı" aldığını belirten Hatay Valiliği, Yarıcı'nın "Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha evvel de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur." açıklaması yapmıştı..

Hadise içtimaî medyada geniş yankı uyandırmıştı

Kimsenin açlıktan kendini yakmayacağını söyleyen birtakım tipler de vardı.

s-f80b3ce2b3e2be50a478e6c2a69c4451f53eb067.jpg
"Parasızlıktan, açlıktan evladım gitti kendini yaktı"

Bugün Sözcü’ye konuşan Adem Yarıcı'nın validesi ve ablası Yarıcı'nın ekonomik badire içinde olduğunu söyledi. 

Ana Ayşe Yarıcı şunları söyledi:

"Oğlum evlatlarını bıraktı gitti kendi kendini yaktı. Parasızlıktan, açlıktan evladım gitti kendini yaktı. Paraları yoktu pulları yoktu, yiyecek ekmekleri yoktu. Boyacıydı iş bulamıyordu."

"Kardeşim iş bulamıyordu"

Ablası Yıldız Ergüder ise şu sözleri kullandı:

"Kardeşim iş bulamıyordu. En son ona 20 lira sigara parası verdim. Dedim; ‘kardeşim nereye gidiyorsun?’ Karşılık vermedi. Çayını içti çıktı. Sonradan duyduk ki kendini yakmış. Hastaneye yetiştirememişler. Yolda ambulansta kalp bunalımından ölmüş."

Üst Alt