Son Konu

Cocuklarımıza Okuma Alışkanlığı Kazandırmanın Yolları Nelerdir?

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Cok okuyorum ve araştıryorum bu konuda oldukca fazla yazılar yazıyorum farkındayım yalnız bu konunun benim ve tum anneler icin cok onemli bir konu olduğunu duşunuyorumOzellikle okuma alışkanlığının kucuk yaşlarda kazanıldığını duşunursek cok gecikmeden cocuklarımıza bu hususta yardımcı olabilmek adına neler yapmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor

ALT :wwwupluploadscocukvekitap64504cocukvekitap64504ALT

Kısacası benim bu yıl oğluma daha fazla gecikmeden okuma alışkanlığı kazandırmam gerekiyorBenimle aynı fikirde olan bircok Annenin bu yazıyı okumasını umid ediyorum

Okuduğum bircok yazıdan anladığım kadarıyla cocukarımızın okuma alışkanlığını kazanmalarını istiyorsak mutlaka once onlara iyi ornek olmamız gerekiyorBiz Anne ve Babalar olarak elimize kitap alıp okuyormuyuz cocuklar buyukleri buyuk olcude ornek alırlar bu nedenle bunu yapmamız şartYani oncelikle kendimize okuma alışkanlığı kazandırmakla başlamalıyız işeVe bir kucuk ayrıntıyıda atlamak istemiyorum cocuklarımıza kucuk yaşlardan itibaren kitap okumalıyız onlar okuma bilmiyor olabilirler fakat biz onlara okuyabilir her gece uyumadan once cocuklarınıza kitap okumanız bu konunun uzmanları tarafından şiddetle tavsiye ediliyor

Cocuğa şiddetle ve baskıyla yaklaşılmamalı kitap okuduğunda ona kucuk oduller verilebilir orneğin televizyon izlemesine izin verrilebilir bir sureliğine yalnız bunu devamlılık haline getirmemelisiniz alışkanlık yapmamalı sadece ilk okumaya başladığı donemlerde cocuğunuzu motive edebilmeniz icin kucuk hediyeler ve oduller verebilirsinizBirde cocuğunuzu cok guzel ve yararlı birşey yaptığına inandırın onu motive edin ve tebrik edinKitap okumasının ne kadar yararlı birşey olduğunu bilmesini anlamasını sağlayın

Üst Alt