Son Konu

Çocukların Bilgisayar Kullanmasının Yararları Varmış

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Çocukların Bilgisayar Kullanmasının Yararları Varmış bilgisayarın yararları Çocuklarda bilgisayar kullanımı, çocukların bilgisayar kullanmasının yararı nedir ? Hepimiz çocuklarımızın bilgisayar kullanmasından nedeniyle gözü yaşlı olduğunu biliyorum Biliyorum amma incelemeler fiilen çocukların bilgisayar kullanırken bazı meziyetler edindiğini ortaya koymuş Haa bilgisayar olunca yaparsın dimi cümlesini kaç kez kullanmışızdır Bende kullanıyorum meleklercocuklarinbilgisayarkullanmasininyararlarivarmis5c5945af762d8alt 1549354411 1549354411 cocuklarinbilgisayarkullanmasininyararlarivarmis5c5945afa656fcocuklarinbilgisayarkullanmasininyararlarivarmis5c5945afa656fcocuklarinbilgisayarkullanmasininyararlarivarmis5c5945afa656f Tamamlanmış şayet yukarıdaki resimdeki azıcık abartma olmuş lakin kendimce azcıkta olsa doğruyu yansıtıyor Zira zamane çocuklarının tamamı bilgisayar delisi Hatta 4 insandan birisinin internet müptelası olduğunu söyleyebiliriz Bilgisayar; çocukların yaşadıkları deneyimlerini yönlendirmelerine, hızlarını ayarlamalarına ve kendilerini kuytu hissettikleri güçlük derecesini seçmelerine muavin olur Çocukların data toplarken farklı alanlara yönlendirilmiş becerilerini (okuma, yazma, seçme, derecelendirme vb) kullanmalarını sağlar Bilgisayar çocuklar için fazla güzel ve cazibeli olduğundan; bütün ilgilerini toplamalarını ve konsantre olmalarını sağlayabilir Çocuklar, bilgisayar konusunda bilgileri arttıkça, teknolojiye aleyhinde daha olumlu bir tavır geliştireceklerdir Bu da onların gelecek yaşamlarında manâlı bir rol oynayacaktır İyi eğitim yazılımları; çocukların temel becerilerini okuma, yazma gibi geliştirmelerine yardımcı olmanın yanı sıra, daha üst düzeyde niçinsonuç ilişkisini anlamalarında, üstteki seviye problem çözme, yaratıcı düşünme gibi becerilerini geliştirmelerinde de etkin olabilir Bilgisayarlar özel durumu olan çocuklar için de yararlar sağlamaktadır Bilgisayarların duyma, söylev, motor gelişimi konularında sorunları olan çocuklar için oldukça faydalı olduğu gözlenmiştir Bu cins çocuklar özellikle bilgisayarların; ihtiyaca tarafından hızının ve fonksiyonlarının ayarlanabilmesi, öğrenmesini umma konusunda sabırlı olması özelliklerinden yararlanırlar Bilgisayarlar, bu cins çocukların kendilerine olan güven ve saygılarını geliştirir ve hakiki dünya ile bütünleşmelerini kolaylaştırır  

Üst Alt