Son Konu

cuma gunu icin dua

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Cuma gunu okuyacağınız Cuma duasının hem Arapca'sını hem de Turkce mealini verelim Allah tum duaları kabul etsin

Cuma Gunu İcin Dua Arapcası

Bismillahirrahmanirrahim

Yesebbihu lillahi ma fiyssemavati ve ma fiyl'ardı! elmelikilkuddusil'aziyzilhakiymi Huvelleziy be'ase fiyl'ummiyyiyne resulen minhum yetlu 'aleyhim ayatihi ve yuzekkiyhim ve yu'allimuhumulkitabe velhıkmete ve inkanu min kablu lefiy dalalin mubiynin Ve ahariyne minhum lemma yelhaku bihim ve huvel'aziyzulhakiymu Zalike fadlullahi yu'tiyhi men yeşa'u bihim vallahu zulfadlil'azıymi Meselulleziyne hummiluttevrate summe lem yahmiluha kemeselilhımari yahmilu esfaren bi'se meselulkavmilleziyne kezzebu biayatillahi vallahu la yehdiylkavmezzalimiyne Kul ya eyyuhelleziyne hadu in ze'amtum ennekum evliyau lillahi min duninnasi fetemennevulmevte in kuntum sadikıyne Ve la yetemennevnehu ebeden bima kaddemet eydiyhim vallahu 'aliymun bizzalimiyne Kul innelmevtelleziy tefirrune minhu feinnehu mulakıykum summe tureddune ila 'alimilğaybi veşşehadeti feyunebiiukum bima kuntum ta'melune Ya eyyuhelleziyne amenu iza nudiye lissalati min yevmilcumu'ati fes'av ila zikrillahi ve zerulbey'a zalikum hayruAzizn lekum in kuntum ta'lemune Feiza kudıyetissalatu fenteşiru fiyl'ardı vebteğu min fadlillahi vezkurullahe kesiyren le'allekum tuflihune Ve iza reev ticareten ev lehveninfaddu ileyha ve terekuke kaimen kul ma 'ındallahi hayrun millehvi ve minetticareti vallahu hayrurrazikıyne Spoiler icerik: Turkce Meali İcin Tıklayın Goklerde ve yerde olanların tumu, Melik, Kuddus, Aziz, Hakim olan Allah'ı tesbih eder
O, ummiller icinde, kendilerinden olan ve onlara ayetlerini okuyan, onları arındırıptemizleyen ve onlara kitap ve hikmeti oğreten bir elci gonderendir Oysa onlar, bundan once gercekten acıkca bir sapıklık icinde idiler
Ve henuz kendilerine ulaşıpkatılmamış olan diğerlerine de (peygamber gonderilmiştir) O (Allah), ustun ve gucludur, hukum ve hikmet sahibidir
Bu, Allah'ın dilediğine verdiği fazl (lutuf ve ihsan) ıdır Allah, buyuk fazl sahibidir
Kendilerine Tevrat yukletilip de sonra onu (icindeki derin anlamları, hikmet ve hukumleriyle gereği gibi) yuklenmemiş olanların durumu, koskoca kitap yuku taşıyan eşeğin durumu gibidir Allah'ın ayetlerini yalanlayan kavmin durumu ne kotudur Allah, zalim bir kavmi hidayete erdirmez
De ki, Ey Yahudi olanlar, eğer siz, (butun) insanlardan ayrı olarak yalnızca sizlerin gercekten Allah'ın velileri (dost ve sevgili kulları) olduğunuzu one suruyorsanız, şu halde olumu temenni edin, eğer doğru sozlu iseniz (bunu cekinmeden yapın)
Oysa onlar, ellerinin one takdim ettikleri dolayısıyla bunu hicbir zaman temenni edemezler Allah, zalimleri bilendir
De ki, Elbette sizin kendisinden kactığınız olum, şuphesiz sizinle karşılaşıpbuluşacaktır Sonra gaybı da, muşahede edilebileni de bilen (Allah)'a donduruleceksiniz O da size yaptıklarınızı haber verecektir
Ey iman edenler, cuma gunu namaz icin cağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ı zikretmeye koşun ve alışverişi bırakın Eğer bilirseniz, bu sizin icin daha hayırlıdır
Artık namazı kılınca, yeryuzunde dağılın Allah'ın fazlını isteyiparayın ve Allah'ı cokca zikredin, umulur ki feraha (kurtuluşa ve umduklarınıza) kavuşmuş olursunuz
Oysa onlar (kendilerini tumuyle Allah'a ve İslam'a teslim etmeyenler) bir ticaret ya da bir eğlence gordukleri zaman, (hemen) ona sokun ettiler ve seni ayakta bıraktılar De ki, Allah'ın Katında bulunan, eğlenceden, ve ticaretten daha hayırlıdır Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır Allah'ım hamd Sanadır

Üst Alt