Son Konu

Daha Önce Masa-Sandalye Yakan Konya Esnafı Valilik Önünde: 'Devlet Bizi Çok Yalnız Bıraktı'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-ec67816e601174cb7ccc41e90d27d1b43cf5614d.jpg

Konya'da geçtiğimiz günlerde masa sandalye yakarak ekonomik krizi protesto eden esnaf, bu defa Konya Valiliği önünde aksiyon yaptı.

Konya Valiliği önünde toplanan ve devlet büyüklerinden açıklama beklediklerini lisana getiren işletmeciler, “Oran bazında bakıldığı vakit İstanbul ile hadise oranımız birebir olmasına karşın orada işletmeler açık bizim kentimizde kapalı bunun sebebi nedir? Biz bunu bilmek istiyoruz. Bununla birlikte bir isteğimiz de yaklaşmakta olan Ramazan ayı için işletme kapanış saatleri sahura kadar uzatılsın” dedi.

"Ne yaparsam yapayım yüzde 80 oy alırım diyorlar lakin bu işler bu türlü olmayacak"

Kısıtlamaların adaletsiz olduğunu savunan esnaf Can Temur, "Taktılar kafelere. Bugün iki tane adam yemek yiyecek çay içecek diye... Bugün 3 bin eleman çalıştıran fabrika var Konya'da o beşerler yemekhanelerinde maskesini çıkarıp yemek yemiyor mu? Bu ülkede kaygı devleti yarattılar. Devlet bizi çok yalnız bıraktı. Bıktık artık, buramıza kadar dayandı. Konya'nın 14 tane milletvekili var, yan gel yat... ‘Ne yaparsam yapayım yüzde 80 oy alırım’ diyorlar, lakin bu işler bu türlü olmayacak" kelamlarıyla sıkıntısını anlattı.

"En fazla hırsızlığa çıkarım"

Uzun müddettir devam eden kısıtlamalar yüzünden güç günler geçirdiğini ve kredi kartı borçlarını ödeyemediğini lisana getiren bir esnaf dağılmalarını isteyen polise, “Ben çocuğumun istediğini alamaz hale geldim. Kredimin ikinci taksiti geldi, ödeyemiyorum. Bundan sonra en fazla hırsızlığa çıkarım” diyerek reaksiyon gösterdi.

Polisler, işletme sahiplerinin not aldıkları taleplerini yetkili yerlere ileteceklerini söyledi.

Konya esnafı geçtiğimiz günlerde masa ve sandalyeleri yakarak hareket düzenlemişti

Üst Alt