Son Konu

Dava süreci devam eden Ayşegül Yıldız Söylemezsem Olmaz programına konuştu

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
aysegul_cinar_yasak_elma_dizisi_kadrosundan_cikarildi_1615978847_3616.jpg

Oyuncu Ayşegül Çınar, aracında uyuşturucu madde bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınmış, adliyeye sevk edildikten sonra da adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Bu olay genç oyuncunun, hali hazırda rol aldığı Yasak Elma dizisinin kadrosundan çıkarılmasına neden oldu. Yaşanan bu olaylar sonrasında Yıldız, Söylemezsem Olmaz programında bir açıklamada bulundu.

Yaşadığı adli süreç sebebiyle zor günler geçiren ve rol aldığı Yasak Elma adlı diziden dahi çıkarılan Ayşegül Yıldız, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklama sonrasında bir kez daha konuşmuştu. Çınar, 'Şu an yargı süreci devam ediyor. Gerekli deliller toplandığı için sizinle röportaj yapabiliyorum. Çok büyük bir yalan ve tuzağın içinde kaldım. İnsan bazen karşısına çıkan kişilerin iyi ya da kötü olup olmadığını seçemiyor maalesef.

Dava sonuçlandığında delillerle birlikte sizin karşınıza çıkıp tek tek ispatlayacağım. Çok fazla bunlarla gündemi meşgul etmek istemiyorum. Çok yeni oyuncuyum bunlarla magazinde yer almak istemiyorum.

Çok fazla vefasız gördüm. Bu kötü tuzakta herkesin yüzünü görmüş oldum. Gencecik bir kızın üzerine geldiler. Ama içim çok rahat, herkes benim yanımda. Sadece tek isteğim var o da bana destek olmanız. Bu konuda gerçekten üzerime gelmeyin. Her şey ortaya çıkacak. Beni bilen biliyor.' demişti.

Njjk6_1617288560_2592.JPG

Ayşegül Çınar bir kez daha açıklama yaptı. Söylemezsem Olmaz programına konuk olan Çınar, 'Bu konu artık o kadar çok uzadı ki konuşmak istiyorum, herkes konuştu. Ben sessiz kaldıkça insanlar üzerime gelmeye çalışıyorlar. Kamera görüntülerinde görünüyor. Hangi kamera görüntülerine baktıkları önemli. O gün karşı tarafın beyanında da 'Ayşegül'ün haberi yoktu benim geldiğimde, kontrol etmek için geldim.  Arkamda bir kaç kamera görüntülerinde zaten görünüyor. Avukatımın elinde de var. Ki bunlardan başka kamera görüntüleri de çıktı. Benim araba iki gün boyunca kullanılmamıştı. Yedek anahtarım söylediğim şahıstaydı. Sosyal medyada paylaşmıştım hepsinin kayıtları var. 'Arabamın anahtarını kaybettim eyvah' diye. 2 gün sonra benim arabam ihbar ediliyor. Ben burada sansasyonel yaratmak istemiyorum. Daha çok yeni bir oyuncuyum. Bir insanın üzerine bu kadar gelinmez. Kamera görüntülerinin hepsi elimizde var. Arabamın arkasında beklediği.' ifadelerini kullandı.

AVUKATI AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Arabasında uyuşturucu madde bulundurmak suçundan adliyeye sevk edilen ve daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan oyuncu Ayşegül Çınar'dan açıklama geldi. Avukatı aracılığıyla yapılan açıklamada, 'Oldukça başarılı bir oyuncu olan müvekkilim hakkındaki itibar zedeleyici ve gerçeği yansıtmayan haberlerin ve malum kişiler tarafından yapılan basın açıklamalarının konusu olmaktan derin bir üzüntü duymaktadır.' ifadelerine yer verildi.

Sabah'ın ulaştığı bilgilere göre ise; Çınar'ın aracına uyuşturucu madde koymakla suçladığı eski erkek arkadaşı Furkan Çakıroğlu ifadesinde şu açıklamayı yaptı:

"Nimet beni aradı. Ayşegül eski sevgilim olduğu için buluşmak istemiş. Nimet'in teklifini kabul ettim. Ayşegül'le bulaşmak için olay yerine geldim. Benim yanımda bir arkadaşım vardı. Ayşegül'ün İddia ettiği gibi bir durum yok. Kimsenin aracına uyuşturucu madde koymadım. Ben eskiden uyuşturucu kullandım. Fakat artık kullanmıyorum. Eskiden Ayşegül'le birlikte de kullanıyorduk."

xBWSU_1615394066_1471.JPG

Olay anından Çakır'ın yanında bulunan söz konusu Nimet Y. ise ifadesinde, "Ayşegül ben Arkadaşımdır. Beni aradı ve Morali bozuktu. Furkan'la konuşmak istiyordu. Canı sıkkın olduğu için gezmeye çıktık. Aracıyla gelmişti. Onun aracını park edip, Benim aracımla gittik. Döndüğümüzde aracın yanına Furkan'ın aracını gördük. Ayşegül'ün uyuşturucu kullanıp kullanmadığını bilmiyorum." dedi.

Araçta bulunan uyuşturucu madde dolu poşet ile çanta üzerinde parmak izi incelemesi yapılacak. Yaşanan bu durumlar Çınar'ın bir mağduriyet yaşamasına neden oldu. Ünlü oyuncu, rol aldığı Yasak Elma dizisinin kadrosundan çıkarıldı. Çınar'dan konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

gslyG_1615803835_4619.jpg

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz cumartesi akşamı gerçekleşen olayda polis ekipleri, Bebek Cevatpaşa Caddesi üzerinde bir araçta uyuşturucu satışı yapıldığı ihbarını aldı ve verilen adrese baskın yaptı. Arka arkaya park etmiş iki otomobilden birinde birlikte oturan dizi oyuncusu  Ayşegül Çınar ile arkadaşı Nimet Y.’ye Genel Güvenlik Taraması (GBT) ve araçlarına arama yapıldı.

Yapılan aramada, Çınar’a ait olduğu tespit edilen lüks otomobilin bagajında toplamı 19 gram olan iki ayrı uyuşturucu madde tespit edildi. Gözaltına alınan genç oyuncu ile arkadaşı sorgulanmak üzere Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Büro Amirliği'ne götürüldü.

IyuD3_1615197904_8784.jpg

Gözaltına alınan Çınar ilk ifadesinde, 'Bana ait değil, hayatımda hiç uyuşturucu kullanmadım. Kurtulamadığım eski erkek arkadaşım bana tuzak kurdu.' ifadelerini kullandı. Burada yapılan sorguda Çınar maddelerin kendisine ait olmadığını iddia etti ve eski sevgilisi Furkan Çalıkoğlu tarafından konulmuş olabileceğini söyledi. Bu ifadenin ardından polis ekipleri Furkan Çalıkoğlu’nu da gözaltına aldı. Çalıkoğlu, suçlamaları reddetti.

Sorgularının tamamlanmasının ardından bu sabah, oyuncu Ayşegül Çınar ile arkadaşı Nimet Y. adliyeye sevk edildiler. Çınar ve beraberindeki iki kişi, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlik tarafından uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti suçlarından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

Üst Alt