Son Konu

Deprem bölgesine 1.590 çuval yem gönderildi

habercibotu

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
deprem-bolgesine-1-590-cuval-yem-gonderildi-3417.jpg

Kandıra Belediyesi öncülüğünde düzenlenen depremzede çiftçilere yardım kampanyası tüm hızıyla sürüyor.

Koordinasyon görevi için Hatay’da bulunan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın, Hatay’ın Defne ilçesinde 27 köyde depremzedelerin ihtiyaçlarını ve taleplerini tespit çalışması yaptığı sırada depremzede çiftçilerden gelen yem talebi üzerine başlatılan yem yardım kampanyası tüm hızıyla sürüyor.

Kandıra Belediyesi öncülüğünde Ziraat Odası ve ardından İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün de dahil olduğu deprem bölgesinde bulunan hayvanların yem ihtiyacını gidermek için başlatılan yem yardım kampanyasında 4’üncü tır depremzedelere ulaştırıldı.

Düzenlenen yem yardım kampanyası kapsamında bu güne kadar 705 çuval besi yemi, 44 çuval mısır özü, 773 çuval kepek, 10 çuval buzağı yemi, 58 çuval karışık yem olmak üzere toplamda 1.590 çuval yem Hatay Defne deprem bölgesine ulaştırıldı.

Deprem sonrası yem satış noktaları ve yem fabrikalarının tam olarak faaliyet gösteremediği deprem bölgesinde hayvanlar için yem ihtiyacını karşılamak, zor durumda kalan depremzede çiftçilerin hayvanlarını yok pahasına satmasının önüne geçmek ve hayvancılık faaliyetlerini desteklemek amacıyla başlatılmış, gelen ilk yardım tırları Hatay Defne ilçesinde bizzat Başkan Turan’ın koordinasyonunda köylülere dağıtılmıştı.

Bu gün de hayırsever vatandaşlar ve muhtarların katkılarıyla toplanan 600 balya saman deprem bölgesine gönderilmek üzere tıra yüklendi.

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Üst Alt