Son Konu

dert ağacı

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
23
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
tasa ağacı Eski çiftlik evimizi restore etmek için tuttuğum marangoz, işteki birincil gününü zorlukla tamamlamıştı Arabasının patlayan lastiği onun işe bir saat geç gelmesine niçin olmuş, elektrikli testeresi iflas etmiş ve derhal de eski püskü pikabı çalışmayı reddetmişti Onu evine götürürken yanımda yaklaşık olarak bir taş gibi oturuyordu Evine ulaştığımızda beni, ailesiyle tanışmam için ziyafet etti Eve içten yürürken ufak bir ağacın önünde kısa bir süre durdu, dalların uçlarına her iki eliyle dokundu Kapı açıldığında; adam şaşılacak bir şekilde değişti Yanık yüzü tebessümle kaplandı, iki ufak çocuğunu kucakladı ve eşine kocaman bir öpücük verdi sonradan beni arabaya yolcu etmeye geldiğinde; ağacın yanından geçerken merakım daha da arttı ve ona eve sırası gelmişken gördüğüm olayı sordum O, benim dert ağacım,dedi Elimde olmadan işimde bir takım sorunlar çıkıyor, lakin şundan eminim ancak o sorunlar, evime, eşime ve çocuklarıma ait değil Bunun için bu sorunları her akşam eve girerken o ağaca asıyorum Sabahları her tarafta onları oradan alıyorum Fakat gülünç olan ne biliyor musunuz? Ertesi sabahleyin onları almaya gittiğimde, astığım değin fazla olmadıklarını görüyorum seçme parça  

Üst Alt