Son Konu

Dini Sohbetler Bölümü İndexi | 2 Aralık

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Klavyenizden '' CTRL+F '' tuş kombinasyonunu yaptıktan sonra çıkacak olan '' BUL '' paneline, aradığınız konunun ismini ya da konuyla ilgili herhangi bir kelime yazıp arama yapınız

Hidayet nedir ve Allah'a ezelde verdiğimiz 3 ant İstihare Duası (Rabbine Sorma) Peygamberİmİzİn GenÇlİĞİ :::yaprak Mi,kurtarilmali,kÖk MÜ???::: İmamı Muhammed Gazali Reel Musluman Nasil Olmali? Bu İlmi Haberdar Olan var mı ? Sohbeti en fazla beyenilen öğretmen sizce?? Kuran ve Eşcinsellik Hakkında Prof Dr Mahmud Es'ad Coşan Hocaefendi Hazreti ALİ ve Alevilik Bir sahabinin Peygamber Efendimiz (sav)'e Soruları İslamda Çekİlen Birincil Ok Ikra (oku) Emri Ne Seslenmek? Sohbet En Büyük Sünnettir Peygamberin (sas) sesini duymak Tüm varlıkları Allah yarattı Öyleyse Allah'ı kim yarattı? in defnettiği sahâbî: ÂMİR BİN FÜHEYRE Cennet gençlerinin seyyidi: Hz HÜSEYİN Cennet gençlerinin efendisi: Hz HASAN BakiŞlarimiza DIKKAT! İslamda Annenin Makamı! ey nefsim Ya Rabbi ! Allah'a inanmayanlara İmamı Azamn'dan Harikulade cevaplar(bakıp öğrenip göstermek lzm) Mezhepler Niçin Ortaya Çıktı Unutulan Sünnetler ::inimizdeki Terimlerlerden Bazıları::: Hoş Ve Önemli Sözler ''Anladım ama Kalbimin Gıdası Zikirdir'' İslam nedir ne değildir ? Belli BaşlıBabanin Seksen Hakkı Bir Selamlama Sohbeti Tasavvuf ve Tevbe Son Ders Kendi doğrularıyla meşgul almak Kalb nasıl pak olur? Beyler Efendisine İltica Dünya Hayatına Aşkla Bağlanma!!! Peygamber Efendimizin Terbiyeciliği ve Aile Reisliği Onlar Böyleydi hutbeler İsLam'da Peruk Takmaya Cevaz Var mı ? kalbi temizlerken dört engel çıkar Huşu ve TevazuHakk'a Saygı Zamanında kılınmayan sabahtan namazının kazası nasıl olur? Bilmediğin şeyin peşine takılma Kul HakkıNiçin bu dek önemlidir Kıyamet olayını tam anlata bilirmisiniz İmam Ayetullah HuMeYni Ve Hayatı OkuYaLım!!! Kadın çamaşır yıkamaya, yemek yemek pişirmeye ve hatta çocuğuna bakmaya zorunlu değildir Dünya Hayatı Allah İsmİyle sinyâl Edİlenİn Anlamini Acaba Tam Olarak Kavrayabİlİyormuyuz Hz Nuh(BIRLI)'ın Kavmine Bedduası Filistinliler Toprak Sattılar mı? Allah In Boyasi İle Boyanmak: lütfen bakınçoğumuz buna uyari etmiyor Tasavvuf ile ilgili Düşündürücü ayetler Cennette Hangi Dil Konuşulacak? Beka talebi, duygularımızın temelidir Dünya fanidir; lakin hiçlik, insanın kabul yazınsal Allah Her Şeyi Yarattı, Hâşâ O'nu Kim Yarattı?Deniliyor Bu Hususun İzahı Cennet vaad edilmeseydi ne olurdu ? Erkeğin izzeti , kadının iffeti insanların sorunlarına dua önermek hurafemi Pek bir söz oysa Rüyam Aziz Mahmud Hüdayi Hz'den Öğütler Bu ruyayi neye yorarsiniz? Dua neden kabul olmaz İsrailin ve Yahudinin asırlardır süren oyunu imam nıkahı ''Her kim rüyada beni görmüştür sahiden beni görmüştür'' Tesbihin anlamini bilenler buraya!! namazinin önemi !!! Duanın Karşılığı 3 Şekildedir Televizyon izlemek günahmidir? Gönül Sohbetleri Beyhude Namaz Hakkında Namaz konusunda yardim istiyorum Karışık bi şart Ebu TalibEbu LehebBir Babasız(TEZ) ve Yunus Emre Tarikat dogru yolmudur yahut sirkmidir? Arkadaşlar fazla Sıkılıyorum Destek Edin! FenaFillah a gelmek ! Nefsİ arıtma Ve Arindirma (tezkİyeİ Nefs) lutfen yardımcı olun kafam cok karısık Evlerinizde Namaza Defalarca önce Düşünün! Allah in istedigi üc sey Duâ Âdâbı *****orucun faydaları ***** RAMAZAN ayı'nın fazileti !!!bİr İŞİ VARISI OLMAK!!! Bu akşam ilk teravih namazını nerede kılıyoruz? DiNiMiZE GORE EVLENME VE IZDIVAÇ cennete hesapsız girenler Şeytan dürttü resmen(dün ben yaşadım) Bana Yardimci Olumusunuz Pls Kuran Okunan KONUT Lütfen Cümbür Cemaat Okusun ve Bildiğini Esirgemesin!! Allah'ın Varlığının Delilleri Güller Efendisi çocukları çiçeğe benzetirdi Azıcık dini sohbet Paylaşım istemi: Bediüzzaman'ın girdiği mahkemeler hakkında ayrıntılı veri arıyorum Hz Üstad Efendimiz'e(RA) Nursî soyisminin verilmesi arkadaslar namaz kılalım kendimiz icin ***yaşam bir uykudurölünce uyanır insan*** !!! İÇİmİzdekİ Iblis Bakin Bİze Neler ÖĞrettİ !!! abdestle ilgili Hzİsa kimin peygamberi? Başörtüsünün Psikolojik Boyutu Tesettür Emrinin Neresindeyiz? Yalnız Kur'anmı? Oruç tutmayanlar arkadaslar kıyametten sonradan iceri girin okuyun Allah Kabul Etsin Bu hangi surenin kaçıncı ayeti lütfen? Ezana saygısızlığı kınıyoruz Şeytanın En Büyük Silahı Nedir ? Pişmanlık Niçin Gereklİdİr ? Son zamanlarda not aldım,araştırdım ve gördüm fakat Namaza Nasil Basladınız? İçinden çıkamadığım zekat sorusu!! en son hangi günahınıza ağladınız ? Namazdan Tutku Alabİlİyormuyuz Bir dua öğüt edermisiniz? Yürek Hİkmetİn, Beden Nefsİn KaynaĞidir İmami Rabbanİ'nİn Sohbetlerİnden Gelişen Teknoloji İnkarcıların Bahanesini Ortadan Kaldırmaz mı? ehli kitab ile ilgili koşul Peygamber (sas) Efendimizin Namazı!!! kendi kendimizi denetlemek mazdeizmi sizce sebebi nedir? Yemİnle Yahud Yemİnsİz Bİr Kİmsenİn İlmİ Ahlakin Tarİfİ GenÇlerİn, Bunalimlarina Sebep YanliŞ İnanÇlardan Kurtulmalari Yıllar öncesinden aklımda kaldı ve hemen burda paylaşmak istedim Rüya Gozlerim gormeyen yasli adam kulluk ve ihsan Ruya hakkında acıklama plss Efendimizin 24 saati! İslam ve İnsan Arkadaşlar Bir Sorunum Var Okumadan geçen fazla lakin çok pişman olacak Efendimizin(SAV) Hayatının Bölümleri Trende Mescit namaz ile ilgili Müslümanlık & Kariyer & Meslek şaban lakabını dürüst buluyormusunuz? Dualariniza ihtiyac var Allah razi olsun kafama birşey takıldı nefret edilen şey Rauf ve Rahim Peygamberimiz (((((fİkrİnİzİ Açıklama Edİn)))) Dini sohbetler Birim Indexi (Eski) Mezhebİ Farkliliklar iman ve namaz efendimiz ALLAH'ı Zikretmek Yatarak Kur ’an okumak ve dinlemek caiz midir? Kurban Günleri Yağmur Yağması Bir Mucizemi? IBLIS yergi hakkında Bak Şu Dünyanın İşine! Zalimi Mazlum Yaptı İnsanla Kur'an ikiz kardeştirBu dünyada kör olanlar âhirette de kör namaz güveniyorsan KENDİNE buyur! Bir gün Rasulallah (sav) efendimiz(mutlaka okuyun) Veda hutbesi, insan hakları evrensel beyannamesi Eken ekti ve gitti Hasad MAHŞERE kaldı YA BİZ? İmam Gazali´nin oğluna nasihatleri Verilen en hoş nimetler! İman ve amel Felek ve Ahiret İnancı??? ''Ben daha gencim din ahlakını ilerde yaşarım''diyenlere cevap Ölülere Kuran Okumak Namaz Vakitlerinin Sırrı * Çocuklara Muhammed İsmİ Saptamak * * Musibetler Neden Müslümanları Buluyor ? * Duayla Alın Yazısı DeĞİŞİrmİ * rüya Bu gün saat 3:30 da çıkacak sonuç için (okumadan geçmeyin) Kâr Payı Harammıdır??? Yurtdışında İslam Nasıl Yaşanıyor? Bazen duâ ediyoruz, kabul olmuyor Nedendir? Birlik Olma Zamanıdır Oruç hakkın da bir sorum var islam tarihi Namazla İlgili Merak Ettiğim Bişey Var??? İslam Ülkeleri neden bölük bölük? Tüm Müslüman Kardeşlerim İslam Dini İle İlgili Muhabbet Edermisiniz Erginlik ÇaĞinda Ve Kirk YaŞinda Dua Yaptiniz Mi Millet Hakkında Başlarına Gelen Musibetlere Göre Hüküm Verilir mi? Deli yok, dindar almak istiyorlar Tasavvuf Sohbetleri Fatİhanin ÖzellİĞİ Nedİr?hİÇ DÜŞÜndÜnÜzmÜ? Nuh Tufani 950 Yil Yaşamış Insanlar Nerede? Fİravun Mucİzesİ Kuranin Allah Katindan İndİlİdİĞİ Delİllerİ VarliĞimizdan YokluĞumuza Değin Her Şeyİ Zerresİne Kadar Bilen Rabbim Özellİklerİ Iblis'ın Kalbe Giriş Yolları Bir kadını ağlatırken uyari edinÇünkü Peygamberimizin kızlarına nasihatleri Yabancıların müslüman olmalarına sebepler Kurana Abdestsİz Dukunulur Mu Dokunulmaz Mi Arkadaslar sorum olacakdi!!! Yolculukta vasıta içinde namaz nasıl kılınır? Güneş ve ay tutulmasında neden namaz kılınır? Bugün Allah için ne yaptın ? Allah ’ın 99 ismini zikretmek insana huzur veriyor abdest ve namazın insanlara maddesel olarak faydaları İslamda Bekar Kalmak Var mıdır? BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ Hzlerinin Nefsine Söyledeği 5 uyarı Rumuz takmak ??? Peygamberimizin Ebû Dücâne'ye verdiği mektup Solla Yemek Niçin GÜnah Denİr KABE yıkılsa idi Namazla ve yardımla ilgili islamda sevgılı olurmu? Kutlu Doğum Haftasıyla İlgili Bİ Sorum Var??? Müslümanlık Asla Bir Kılıç ve Kan Dini Değildir Bİr İslÂm Âlİmİnİn Sohbetİnden Şehİt Kİme Denİr MÜmİnlerİn Bayrami ?? Kul hakkımı Namazmı Midye, istiridye, ıstakoz, yengeç yenir kımız, kefir içilir mi? 7 Sayisi Çok Acayip Namaz kılmaya yer neden yok? sonunda başardım LüTF€n h€RK€s okuSuN!!!'''!slam!y€t namına h€r$€y''' Mesneviden Parçalar! Etten sırça olur mu? Cinlerin Peygamber Efendimize İmanı cehennemde uyanmak!!!!!! kuran okumanın önemi Haci BektaŞi VelÎ Bilerek GeÇİrİlen Namaz'in Kazasi Yoktur esselamu aleyküm cevabını bulamadığım sorular??? İslam ve Uygarlık Kuran Merkezlİ Hayat Tevbe, Genç İken Yapılmalı İMAM GAZALİ (RHA)' DEN Elhamdulillah Kuranı Kerimi teybe, kasete, VCD ya da CD ye edinmek caiz midir? Kur ’lahzai Kerİm ’de Kiyamet Şeklİ Sağ tarafa yatma sünneti ve hikmeti Akra Fm, İmami Rabbanİ Hazetlerİ Özel Yayin AkiŞi Hadîs âlimlerinin en büyüğü İmâm Buhârî Rahat Zİkİr: Zİkrİn En Hayirlisi 3 şey 3 soru bulana helal 3 soru bulana helal Allah Sevgİsİ Kıyamet Alametleri Kıyamet günü yaşanacaklar Kıyamet hakkında sohbet kadınlara ait hususi haller 32, 54 Tamam da ya 96? öldükten sonra devam eden amaller mezarından birincil kalkacak olan kimdir Dini yazılar email grubu hakkında data Hayattaki Son 3 Günüm Hazretİ Osman Kaygı!!! İnsan ÖlÜnce Neler Oluyor Cuma Bahşedilen Sala çok önemlikeza bilinip hem bilinmeyen misafir etme ameli Kur' Lahza Dakİ Hz Musa, Hizir Birli Kissasi Amelİmİdİr Yoksa İbretmİdİr Yalnızca Makyajlı yüzle abdest alınabilir mi? Muskalar gercekten etkilimi? Doğru mu yapıyorum? Ölüler Yaptıklarımızı Görebilirler Mi? İnsan Kaç Şeyden Yaratılmıştır Korsan Oyun Hakkında Bi sorum vardı benim Recep Şaban Ramazan Biz Başkalarının İnançlarına mı saygısızlık Yaptık?? sizce mezar azabı varmdr??? erkek kız ayrımı değil son 2 SENE olmasaydı numa helak olurdu Kaİnattakİ Yerİnİzİn Farkinda Misiniz Dualarınızı Bekliyorum! Dürüst İtİkad ÂİŞeİ SiddÎka ''İmam Konuşmacı Mezunuyum'' Demekten Ara Sıra Utanıyorum ve Pişmanlık Geliyor evdeki örümcekleri öldürmek günahmıdır İnternet'te Söylenen Yalan,Günah(Okursanız Size Fazla Faydası Var) Selamın aleyküm arkadaşlar size bir sorum olacaktı çok kafamı kurcalıo Miraç Kandili Hakkında herşey alfonzoloq Gaz Lambası günü oruç yetişmek ? Eger Bİr Fİkrİ Olan Varsa Sonsuzluk ! Niçin Biz? Yaa bişi dicem namaz kılarken Arkadaşlar bi bakarmısınz Kedi ve namaz ALLAH'ı görecek miyiz Din Ahlakını Yaşamayan İnsanlarda Görülen Bir Söylev Bozukluğu : Tamahkarlık dini konularda ihtilaf var peki biz ne yapıcaz? azıcık soru gunumuz ???fikri olan yanlıs birsey mi yaptım acaba ? Ateist Siteler Bİr Bakar Misniz? soru soran yahut ben sorayımmm Soru? Tahiyyata oturmadan yanılarak namaza devam sehv secdesi gerektirir mi? bana mutluluğu anlatın(kiminki uyacak bakalım) Cenab ı Hakk ın Cennet Sohbeti Para Sevgisi ~~~ Laf uçar Dua Kalir ~~~ Bursa Ulucami minberindeki sırlar! benim kalbim zaten pak diyenlere Üzerimde SIHIR Olduğunu Zannediyorum Lütfen Vardım tadili erkana riayet edelim çokönemli siz olsaydınız oruc tutarmıydınız? Selimiye camiinin sırlarını biliyormusunuz:? arkadaşlar 12 sorum olacak Teheccüd Namazi Kazı Kazandan Kazanılan Para Haram Mı? bi sorum olcak Pansuman Yaptirmak Orucu Bozarmi? TuT BiZi EY oRuÇ!!!!! MeLeKLeRiN SeYR eTTiĞi NaMaZ İtikadi olarak Hangi mezpehtenim nasıl öğrenirim merak ediyorum ? Katre Katre Ramazan Meal'den hatim olurmu? yahudiyle evlenmek hacc ibadeti yapan var mı ? sorum olacak Cuma namazına tekrar tekrar 3 hafta gitmeyen dinden çıkarsözü dürüst mu? Bunu biliyormusunuz? İlahiler hakkında kafama takılan 1 soru 1400 Sene önce Gelen EMail Ramazanda takvim ve imsâkiyeler niçin farklıydı? kabe örtüsünün altında ne var? Ahdallahİ Ve Yemİnlerİmİz Bu Sohbet Kaçmazİmamı Gazali '''EY NEFSİM''' dua Allah'ın 7 nimeti Dalaletten kurtulup hidayete ermek Karaman Öğretmen sigaraya haram dedi madde enerji hız kanunları İslam'da Sağlığın Korunması ruhun yemini Televizyonu Yoklama Altına Almanın Yolları Başlıca Baba Hakkı Gençliğe Sahip Çıkalım Misyonerlik Faaliyetleri Mevlidi Nebi İslam'ın Gayesi Hoş Ahlaktır Müslüman Kur'an ı Okuyup Anlamalıdır Alay Etmek Fena Bir Huydur Çalışmanın Önemi Sevgi Yükümlülük Duygusu Kur'lahza ve Sünnet Bütünlüğü Tevbe ve Şartları Kur'anı Kerim ve Tanrısal Kitaplar Ticaret Ahlakı Yetimler Topluma Birer Emanettir Kainat ve İnsan Dinimizin Eğitim ve Öğretime Verdiği Ağırlık Hasta Ziyareti İman Hayatı Zekat İbadeti Kur'lahzaı Kerim'den Öğütler1 Allah(cc)'ın Sevgili Kulu HzMuhammed(sas) Kur'an En Büyük Mucize serbest irade Peygamberİmİz Gelse ! resuller Kibir ve Kibir Cemaatle Namaz Kılmanın Önemi Çocuklara Hoş Örnek Almak Misyonerlik Faaliyetleri Merhamet İbret Elde Etmek Sus Payı ve Yolsuzluk Hicret Çocuk Terbiyesi ve Sevgisi Vefat ve Hatırlattıkları Ölçülü ve Sürekli Almak Anne Hakkı ve Sevgisi Gençlik Büyük Bir Nimettir İbadetler Yalnız Allah(cc) İçin Yapılır Misal İnsan HzMuhammed(sav) ::Karma felsefesine kadar reankarnasyon nedir?:: davet 1 Vel Asr suresi işte arkadaşlık korkmak Allah'ın(cc) Varlığının BilimselZeka OlarakMantıklı İspatı Harikulade Bir Sohbet ölmeden nasıl ölünür beee Bu ispattan daha sonra ALLAH'a inanmamak Olası yok Dinsizliğin Mantıksızlığına Karşılaştırmalı Bir Örnek Ömer DÖngeloĞlu Sohbetİ hidayet ve dalÂlet Çantacı Necmi İlgen Abi Şinasi (Bir Ateistle Sohbet) ALLAH'ı kim YARATTI Hâşâ Hayır Allah'tan, şer kendi nefsimizdendir data yarısmasıı gunahmı Ölümü Temenni Edenin 10 Hediye Hazırlaması Gerekir Derinağrı kardeşim için Ne Dediler Ne Eyledim!!! Anne Hakkı ve Sevgisi salah makamı 9876543210 size ne hatirlatiyor Şuan Startv de Nihat Hoca var iradenin bağlanması ve ref edilmesi Güzel bir hazineBAŞÖRTÜM İslÂm Mutluluktur Nİye Ben Dİyenlere Niçin bu bölümün ziyaretcisi az anlamıyorum Irk Neden Mutsuzdur Allah(cc) Korkusu Kalplerin Keşfi Insanlar Nasil Mutluluğa UlaŞirlar Ölüm Gelmeden,Tevbe Kapısı Kapanmadan Uyanın Nihat Hatipoğlu Kabe bir Putmudur ? MüsLümanLarın dünya insanLığına kazandırdıkLarı bilinen 10 icat ALLAH ’u TeaLa Razı oLsuN demeniN BüyükLüğü İslam ve Sosyalizm BEN YERİME VE GÖĞÜME SIĞMADIM, lakin MÜMİN KULUMUN KALBİNE SIĞDIM EVVELA DEVENİ sağlam kazığa bağla ondan sonradan ALLAHÛ TEALA'YA EMANET ET ESMAUL HUSNA (Allah'ın İsimlerinin Manası) Allâhu Teâlâ Mekândan Münezzehtir Peygamberimiz Muhammad(^alayhi salaam)'in Dogum Gununu Hatırasına Yapmak Odule Layiktir Allah, ümmetimin içerisinde her yüz senede bir dini yenilemekle bir kişiyi Cinsel İlişki Her DoĞan Çocuk İslam Fitratiyla, Hanİf Fitratiyla DoĞar Buruk bir bayram ziyareti Allah ve Rasulullah Aşkı Nasıl Olur ? Kendimizi Kandırmayalım Çok zorlama durumdayım yardım edin dostlarKız arkadasım sesler duyduğunu (cin?) söylüyor Acınacak Şey Kalplerin Keşfi kendi tesbitim Çantacı Necmi Abi Hüsrev Altınbaşak Abiden Bir Anı Çantacı Necmi Abi iyilik Yapan iyilik Bulur Internet uzerinden Film Indirmek Haram mi? (sohbet'ten ibaret)Urfalı bir Ağabeyimiz Bir insanı nasıl islama bağladı? Rizesporlu Victoria ve Eşi , Müslüman oldu Dini Bilginizi Ölçün (Test) Çaykur Rize'li Victoria müslüman oldu Allah Rizasi İÇİn Okuyun,bİr Irakli Kadinin Feryadi Arkadaşlar selamıın aleyküm Meshepler ! Ölümü Hatırlamak Kabir Azabını Çakmak İçin Bir Misal arkadaşlar bi konu var yardım edin : vefat Ve Ötesİ : Manevİ Hastaliklar Peygamber efendimiz buyurdular oysa: tahsis Dursun Ali Erzincanlı (Hz Veysel karani) filminin müziği Kurbanlarımız Cansuyu ’na! Ahali ARASINDA DOLAŞAN ZEHİRLİ SÖZLER Dünya Hayatı Geçici ve Değersizdir Kalplerin Keşfi Kurbanla ilgili sorulan sık sorular Göz Zinası!! ÖLÜM , Ruhun Karoser ve Mekan Değişikliğidir ( Bilgilendirici Sohbet ) Allah İÇİn Bunu Mutlaka Okuyun! Mahşer Gününün Dehşeti Sur'a Üfürülüş cevaplarınızı bekliyorum Şeytan Bu Kİtaba Çok Kizacak tv5'den kardeşlik gecesi İbadetin Gücü Ve Önemi kız çocuğu sahibi babalar ve analar 'a çağrı! çıplaklık moda olmuş yaaaa Bir Ateistin Din Sohbeti Peyami Safa'dan yılbaşı değerlendirmesi: Sadakat Nedİr? noel baba Hakikat Kitapçı Yayinlarinin Kitap Siparis Formunu sitenize ekleyebilirsiniz sa iddaa hakkında bir sorum war cvplayana +16k rep Sa ArkadasLar sıze benım bı sorum olucak cvp pls helal parayı oyuna yatırmak harammıdır + 16k Muharrem Ayı Ve Aşure Günü'nün Faziletleri Bir Müslüman Olarak Namaz Kılmıyorum(Bilmiyorum) müslüman yoga yapabilirmi? Okuyun Ve Sukredin Peygamber Efendimiz ziyaretinize gelse ??? Vakit Gazetesi Ankara Temsilcisi ve yazarı Serdar Arseven ile ropörtaj Kabir ve Mezar Soruları 10 MuharremKanla Yazılan Mesaj UykuRüyaDünyaAhiret Benim Kalbim Temiz Müslümanlar OKU 'madı Geri Kaldı İçler Acısı Veriler Selamünaleyküm konu hakkında bilgisi ve tecrübesi olanlar yardım etsin lütfen((( 5 Vakte 5 yazı Dünyadan ahirete yolculuk yapmaya hazırlanmış mısınız? Allah rızası için Hedef, İmanlı Ölebilmektir Alkol? Risalei Nur Dersleri: Çantacı Necmi Abi (Ayrıca güldüren hem de düşündüren bir abi) örtünmek Allah'ın emrimi Şartlar zorlaşınca namazı terk edenlerden misiniz? Dünya'da her istediğimiz neden olmaz? Canim Seccadem

Üst Alt