Son Konu

Doğal Yollardan Nasıl Hızlı Zayıflanır?

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Zayıflamak icin kullanılan haplar ve bu amacla yapılan ameliyatlar, hızlı bir şekilde zayıflama sağlayabilir, ancak bunlar potansiyel riskleri de beraberlerinde getirirler Sağlık riskleri olmaksızın doğal yollardan hızlı bir şekilde kilo kaybetmenin en iyi yolu kalıcı yaşam tarzı değişiklikleri yapmaktır Yaşam tarzı değişiklikleri, bu getirilerinin yanı sıra canlılık ve zindeliğinizin artmasına yardım edecek ve diyabet, kalp hastalığı ve bazı kanser ceşitleri gibi fazla kiloya bağlı sağlık sorunlarına yakalanma olasılığınızı azaltacaktır
1 Adım Aldığınız kalorileri hesaplayın Haftada yaklaşık yarım kilo kadar zayıflamak icin haftalık 3,500 kalori veya gunde 500 kalori yakmanız gerekecektir Beslenme gunluğune gun icinde tukettiğiniz kalorileri not ederek, gunde ne kadar kalori aldığınızın ortalamasını alın Eğer gunluk 3000 kalori alırsanız ve hareketsiz bir yaşam suruyorsanız, gunluk kalori alımınızı azaltarak haftada 2 lbs (1 kilo) kaybetmeniz mumkun olabilir Bununla birlikte, bir internet sitesinde belirtildiğine gore, sağlık sorunlarına yakalanma riskini artırmamak icin eğer bayansanız 1200 kaloriden, erkekseniz 1500 kaloriden daha az kalori alacak şekilde diyet yapmamalısınız
2 Adım Zararlı gıda reyonlarını geciniz Yararı olmayan kalori kaynaklarını hayatınızdan cıkartmak, kendinizi aclık konusunda zorlamadan ve gerekli ve yararlı besinleri feda etmeden, alınan gunluk kalori miktarını azaltmanın en etkili yoludur Kilo alınmasındaki onemli bir suclu da meyve suyu ve soda gibi şekerli iceceklerdir Gunluk olarak uc şekerli soda iciyorsanız, yaklaşık 450 kalori gibi yuksek bir boş kalori almış olursunuz Sadece gunluk icilen soda yerine su tuketilmesi bile birkac hafta icerisinde kilonuzda onemli derecede bir fark yaratacaktır Yararsız ve boş kalori veren bir diğer urun ise piyasadaki hidrojene yağı iceren unlu mamullerdir
3 Adım Tabağınızı kabak ve kahverengi pirinc gibi bitki bazlı gıdalar ile doldurun Lif iceriği yuksek olan meyveler, sebzeler ve tam tahıllar ve daha az kaloriye sahip, mideyi tok tutan ve sindirimin duzenlenmesine yardım eden gıdalardır Yağlı etlerin porsiyon buyukluğunu, iskambil kağıdı buyukluğunde olacak şekilde sınırlayın Coğunlukla kırmızı et yerine, balık, fasulye ve derisiz tavuk gibi kalp sağlığında onemli olan besin kaynaklarına yonelin
4 Adım Haftada dort gun, gunde 45 ila 60 dakika egzersiz yapın Gunluk olarak 500 kalori daha az alınması yoluyla, haftada ortalama yarım kilo verilmesinin yanı sıra, haftada 4 saate kadar yapılan egzersizler kilo kaybını iki katına cıkarmanıza yardımcı olabilir Surekli ve duzenli yapılan koşu gibi aerobik egzersizleri, vucutta yağ kaybı icin en etkili olanlardır, ancak fazladan yapılan egzersizler de daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacaktır Daha aktif bir hayat yaşamanın yollarını bulunuz Orneğin, benzinden tasarruf edip işinize yuruyerek gidin ve ofisinize ulaşmak icin asansorden ziyade merenleri tercih edin
5 Adım Haftada 2 veya 3 gun en az 20 dakika guc artırıcı antrenman yapın Daha cok kasa sahip olmanız, daha hızlı kalori yakmanıza yardım eder, cunku kaslar yağlardan daha fazla kalori yakar Guc artırıcı antrenmanlara pilates, şınav ve direnc bandı egzersizleri ornek verilebilir

Üst Alt