Son Konu

Duble Çikolatalı Kek

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
3 adet yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı süt 1 su bardağı sıvı yağ 2 paket kabartma tozu 2 paket vanilya 2 yemek kaşığı dolusu damla çikolata 2 su bardağı+2 yemek kaşığı dolusu un 1 paket çikolata sosu (toz halinde) Üzeri için;
80 gram bitter çikolata+1 yemek kaşığı zeytin yağı Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirForumTR üyesi olmak için tıklayınız

Bardak ölçüsü olarak normal su bardaklarından biraz daha büyük bardak kullandım Bütün malzemelerin ölçüsünü aynı bardakla yaptım Yumurta ve şekeri köpürünceye kadar çırpalım Süt ve sıvı yağı da koyup biraz daha karıştıralım Çikolata sosu ve vanilyayı da koyalım Un ve kabartma tozunu da eleyerek ilave edelim Birbirini alıncaya kadar tekrar çırpalım En son damla çikolatasını da katalım Katı yağ ile yağladığımız kek kalıbına harcımızı dökelim Önceden ısıttığımız 175 derecelik fırında pişirelim Benim 4550 dakikada pişti Kalıptan servis tabağına aldıktan sonra bir kasede zeytinyağı ve çikolatayı koyup benmari usulü eritelim Kekin üzerine çikolatan da eşit bir şekilde dökelim Yapıp yiyen herkese afiyetler olsun

Üst Alt