Son Konu

Dudaktan Kalbe Burak Hakkı ( Bestekar Kenan) ile röportaj

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Dudaktan Kalbe Burak Hakkı ( Bestekar Kenan) ile görüşme dudaktan kalbe burak hakkı dudktan kalbe Erenköy ilkokulunda başlayan eğitim yıllarımı, Fenerbahçe lisesindeki ortaokul zamanları izledi Liseyi ise bursla Semiha Şakir Özel Deneme Lisesinde bitirdimDaha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat fakultesi, ekonometri bölümünü kazandım İstanbul Üniversiteni bittikten sonra ise tamamlama derecelerim sayesinde MBA İktisat Master’ı eğitimi için İsviçre Montreux deki European University’den Burs kazandım ve kısa bir vakit için İsviçre’ye eğitim amaçlı yerleştim Ancak oradaki okula ve hayat tarzına adapte olamadığımdan kısa bir vakit sonradan her yerde vatanıma döndümTakip eden yıl İÜİktisat FakEkonometri Bölümü Master sınavını birincilikle kazandım Üniversite ilk yılında Nasaş (Oynadığım yıllarda Ülkerspor oldu) genç basketbol takımında ve daha sonraki sene A takımda basketbol oynadım Benzer dönemde Başak Gürsoy modellik ajansında mankenliğe başladımAma modellik mesleğinin daha ağır bastığı bu zamanlarda okul ve spor hayatına son verme kararı aldım10 yıl modellik ve mankenlik yaptım 1000′den fazla defile tanıtım ve organizasyonlarda yer aldım 10 filmim oldu Çoğu yarışma da Mankenlik dalında Türkiye’yi temsilcilik ettim Bunlar; 1993 Vizonshow da ırk jurisi beni bay Vizon secti 1994 Best model of Turaaa yarışması 1seçildim 1995 Manhunt International (avustralya) yarışma 4su ve en iyi fotomodel 1997 Top Meditteranie (Tunus ) Akdenizin en iyi ikinci mankeni ödüllerini Türkiye’ye getirdim Bunların dışarıya 19952003 yılları arası ara sıra İtalya, Almanya, Avusturya, Fransa ve İsviçre ilk önce olmak üzere dünyanın önde gelen ajanslarıyla ve modacılarıyla çalıştım Yurt dışında yaptığım modellik zamanlarımda aklıma gelen en onemli işler, BMW Z3 james Bond Otomobil tanıtımı ve Claude Montana defileleridir Sibel Can’ın Kanasın Klibi sanırım benim modellik dışında da tanınmama niçin oldu 2000 yılında oyunculuğa başladım “Aşk aynı adreste , “Paşalı 1″ , “Paşalı 2″ ,Mutluluk Ardındaki gibi tv filmleri ve “Zehirli çiçek , “Günah , “Kırık ayna , “Gurbet kadını , “Yeniden Çalıkuşu dizilerinde oynadım 2001 yılında kalbimde daima çok özel yeri olan Sema Şimşek ile hayatımızı birleştirdik ve Istanbul da Yıldırım Mayruk’un evinin bahçesinde evlendik oğlan podyumların en gözde erkek modeli Burak Hakkı… Başlıca kız podyumların en gözde bayan modeli Sema Yıldırım… 7 yıldır sansasyonsuz, hakiki, cana yakın ve çok da göz önünde olmayan bir evliliği başarıyla yürütüyorlar Bu başarıya dışarı giden yol ise saygı ve uzun süreli iş ayrılıklarından geçiyor Burak Hakkı ve Sema Şimşek podyumların örnek çifti… Biri fazla yakışıklı, diğeri ise fazla hoş… Cümbür Cemaat onları gördüğünde içinden “Darısı bizim başımıza diyor Şahsen onlarla görüşme için Hilton Oteli’nde buluştuğumuzda benzer temennileri içimden geçirmedim desem yalan olur (Nazarım değmesin) İşleri olmadığı için ikisi birlikte geldiler Hilton’a… Gelirken el eleydiler… Mülâkat her tarafında da bir dakika olsun gözlerini birbirlerinden alamadılar… Sema Yıldırım ve Burak Hakkı isimleri yan yandan gelince, “rüya gibi çift benzetmesi yapılıyor Hiç mi kabus yaşamıyorsunuz? Sema Şimşek: Kabus değil de düşünce ayrılıkları oluyor Zıt karakterler olduğumuz halde hiç tartışma etmediğimizi söyleyebilirim Çünkü birimiz kızgınken, diğeri mutlaka alttan alıyor Yani bir denge kurabiliyoruz Mesela Burak bana kadar daha asosyal İşi olmadığı zaman evden çıkmayı sevmez Ben ise fazla sosyalim Dışarı çıkarım Bu duruma yakınmak yerine birbirimizin tercihlerine saygı gösteririz Burak Hakkı: Böyle küçük zıtlıkların olması ilişkiye aaaif ve heyecan katıyor İki benzer insan edinmek iyi yok bence… Uzun beraberliklerin birçok da bu yüzden noktalanıyor galiba… Kişinin karşısındakini kendine benzetme çabası… B H: Hiç değişmemek de mümkün yok Uzun süreli beraberlikten sonradan insan ayrıca görünüş ayrıca de huy olarak birbirine benzemeye başlıyor çünkü… Önemli olan bunun dozajını düzenlemek Sema biz evlenmeden önce daha utangaçtı Şu Anda utangaçlığından eser kalmadı Ben önceden daha pasaklıydım Derhal evde hafif bir dağınıklık bile olsa rahatsız olup hamarat hamarat etrafı toplamaya başlıyorum Bunlar iyi huylu değişimler… SŞ: Halk Müziği her zaman değişime hazırdır Metamorfoz olabilir, hatalar yapılabilir Fakat bir ilişkide kendimce en kayda değer şey geriye dönüşü olmayan, affedilemez hatalar yapmamak Biraz daha eskiye dönersek… İlişkinizin ilk başladığı günlere… Nasıl tanıştınız? S Ş: 1993 yılında Capitol’ün açılışında başta karşılaştık 1994’te ikimizde Best Model yarışmasında birinci olunca dost olduk Bu arkadaşlık 1998’te aşka dönüştü Birincil görüşte aşk mıydı? SŞ: Hayır BH: Birbirimiz için iyi bir meslek arkadaşıydık Ee iş arkadaşlığınız nasıl aşka dönüştü? Kim attı ilk adımı? BH: İkimiz de çekingeniz O yüzden doğrusu ikimiz de adım atmadık Fakat bizi defalarca yakıştırıyorlardı Kareograflar çok iyi bir çift olduğumuzu söylüyordu Defilelerde kesintisiz bizi beraber yürütüyorlardı Yakın arkadaşlarımız, meslek arkadaşlarımız “Niye beraber olmuyosunuz? diyorlardı Annem Burak’la sevgili olduğumuzu duyunca mutluluk çığlıkları attı BH: Moskova’da bir fuara gittik Opera, tiyatro derken birlikte çok hoş vakit geçirdik Dönüşte ise beraberdik… Peki evlilik kararı nasıl alındı? SŞ: Çıkmaya başladıktan 10 gün sonra, sinemaya bu vesileyle Burak arabada ani bir fren yaptı “Ben senle evlenmek istiyorum! dedi Planlamadan… Ben de derhal “Evet dedim BH: İyi ki de etmişim… “Evlilik aşkı öldürüyor derler fakat bu söz siz de geçerli olmamış galiba… SŞ: ara sıra bitiyor Sonra Burak bir şey yapıyor, bir hareket veya bir bakış… Tekrar aşık oluyorum Burak’a… Ara Sıra pek yoğun çalışıyoruz fakat, birimizin eve girip ötekinin çıktığı durumlar oluyor BH: Lakin bu ayrılıklar ve özlem aşkımızı pekiştiriyor Her ayrılıkta bitmiş aşık oluyoruz birbirimize… Ve biliyoruz ancak bir ömrümüzün sonuna kadar beraber olacağız Bu sene ÇOCUK İSTİYORUZ En uzun bambaşka kaldıkları vakit: 15 ay Burak Hakkı, Kapadokya’da, Sema Şimşek ise Urfa’da dizi çekerken Çocuk: Kısmetse bu yıl… Sema Şimşek, “Sevdiğim adamdan çocuk sahibi olduğumda ilk bir yıl hedeflemek istemiyorum Çünkü bebeğimle süre geçmek isterim diyor ve ekliyor: “Çocuktan daha sonra kariyerime devam ederim Lakin çocuğuma süre bozmak isterim Deli gibi çalışmam En romantik tatilleri: 2000 yılındaki Viyana tatili… Burak Hakkı, o tatili şöyle anlatıyor: “10 gün boyunca sadece ikimizdik Bir an bile birbirimizden ayrılmadık Hava çok soğuktu Uzun uzun yürüyüşler yaptık Şayet de bir Viyanalı’nın görmediği değin kafe gördük Yürümekten ayaklarımızın altı şişti Fakat bir lahza bile sıkılmadık Evde meslek bölümü: Değil Evde her şey Sema Hanım’ın omuzlarındaymış, Burak Bey sadece misafir geldiğinde servise destek ediyormuş En aaaif aldıkları şey: Tatile gitmek Kayak ve dalış yapmak Bir şehre gidip saatlerce turist gibi ziyarete gitmek Yaş ilerleyince: Çocukları olursa Sema Şimşek, o üniversiteyi kazanana değin İstanbul’da kalmak sonra İstanbul’u iyice terk etmek istiyor Gönlü güneyde… Burak Hakkı ise adamakıllı İstanbul’dan kopmaktan yandan yok 6 ay güneyde 6 ay ise İstanbul’da yaşama planları yapıyor Sema’nın inadı tuttu mu geri dönmüyor Aşkın tarifi? SŞ: Burak’a karşısında duyduğum coşku BH: Geçici bir hastalık gibi… SŞ: Geçiyor, sonradan baştan nüksediyor… En sevdiğiniz huyu? SŞ: Burak’ın sakinliğini çok seviyorum Ve zekasına hayranım BH: Sema’nın fazla rasyonel oluşunu seviyorum bir de fazla zevklidir Onun aldığı her şeye ben hayranlıkla bakarım Eve, bana bir şey alır ya da bir şey yaratır, ben bayılırım Zevkine fazla güvenirim en az beğendiğiniz huyu? SŞ: Biraz daha az bilgisayar oynasa iyi olur Bunu da ben kendim için yok veya beni ihmalkârlık ettiğinden değil, onun sağlığı için istiyorum BH: Sevmediğim hiçbir özelliği değil Yalnızca biraz inatçı İnadı tuttu mu geri dönüşü yok Ben örneğin akılcı bir sebep söylendiğinde anında ikna olurum En beğendiğiniz bedensel özelliği? SŞ: Kaşları, burnu dahası aşil tendonuna bayılırım Burak’ın Bir erkekte bu değin ince ve güzel bilek… Bayan olduğum halde bende bile öylesi değil BH: Gözleri, boyu, posu, endamı… Kıskanç mısınız? SŞ: Yok değilim BH: İkimiz de fazla kıskanç değiliz Romantik misiniz? SŞ: Evet BH: Çok yok Size aldığı en özel armağan? SŞ: Boya yapmayı fazla severim Bilhassa stresli olduğum dönemlerde Beni fazla rahatlatıyor Burak bunu bildiği için bana sürpriz yapıp badana seti getirdi BH: Sema herhangi bir armağan aldığında çok sevinirim En son bot almıştı, çok beğendim En son yaptığınız sürpriz? BH: Yılbaşında ikimiz de birbirimize hediye aldık En son sürprizimiz oydu SŞ: Şöyle bir fark var Ben 15 ay önceden almıştım O son gün aldı Ama ben onu böyle seviyorum! 1549266332 1549266332 dudaktankalbeburakhakkibestekarkenanileroportaj5c57eda0a2a8adudaktankalbeburakhakkibestekarkenanileroportaj5c57eda0a2a8a http:wwwdudaktankalbeinfoburak50 Haber: Ayşegül Parlayan  

Üst Alt