Son Konu

Düğünlere göre kıyafet seçimi nasıl olmalıdır?

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Düğünlere göre kıyafet seçimi nasıl olmalıdır? bu konu;kır düğünlerinde nasıl kıyafet giyilmeli,havuz başı düğünlerinde ne stil kıyafetler giyilmeli hakkında bilgiler vermektedir Düğünlere bir tek gelin ve damatlar hazırlanmıyor Davetlilerin şıklığı da çok önemli Bu özel gün için alternatifler artıyorPeki düğünlerde ne giymeli abartısız şıklığı nasıl yakalamalıyızKıyafet seçiminde düğün sahibine yakınlık manâlı bir unsurdur Düğün için kıyafet seçiminde düğün mekanıda epeyce önemlidirBir kır düğününe abiyelerle yeralma hem ortama uygunsuz keza rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkarır Sevdiklerimizin özel günlerine eşlik ettiğimiz, tatlı telaşlar yaşadığımız lakin mutlaka nasıl giyinsem diye düşündüğümüz düğün törenlerine kıyafet seçim giyim tüyolarını mekanı olarak sizler için paylaşıyoruz 1548524609 1548524609 dugunleregorekiyafetseciminasilolmalidir5c4c9bb2aceffdugunleregorekiyafetseciminasilolmalidir5c4c9bb2aceff dugunleregorekiyafetseciminasilolmalidir5c4c9bb2aceff Bana sorarsanız ideal düğünün en önemli tamamlayıcısı ne dekor, ne müzik ne de yemekler Bence eğlenmeye, bu özel günü daha da hatırlanır kılmaya hevesli davetliler, bir düğünde gelin ve güvey değin hayati siklet taşıyor Düğünlerde gelinden rol çalmayacak, lakin ortamı şıklaştıracak, fotoğrafları güzelleştirecek, eğlencenin dozunu ayarlayacak olan davetliler için o kadar çok kural var Son zamanlarda, abiye tercih edilen düğünler kadar, sıcacık, temalı düğünler de yapılıyor, hatta davetliler destinasyon düğünleri için seyahat ediyor Konseptin, mekanın, giyim kodlarının kesin olarak belirtilmediği, meçhul mekanlarda yapılan düğünler, davetliler için eğlenceden ziyade kabusa dönüşebiliyor Davetiyede belirtilmeyen ve son dakika öğrenilen zemin bilgileri, davetlilerin boyları hesaba katılmadan koyulan 'topukusuz zorunlu' ibareleri, sıcaklık ve nem oranı göz önünde bulundurulmadan belirlenen kurallar ve daha öyle çok bileşenle baş etmek için 'bilirkişiden' öğüt koşul Düğünlerde davetlileri zor durumda bırakmayacak, genel geçer önerileri işin bilenlerinden dinledim: Düğünlerde baskı olmamalı Yakın zamanda gelin olmuş biri olarak, düğüne katılan davetlilerin kendilerini rahat hissetmelerinin önemine inanıyorum ve zorlamaların davetlileri kısıtlayacağını düşünüyorum Sonunda herkesin mutlu olmasını ve eğlenmesini istediğimiz bu özel günde, davetliler kendilerini nasıl sıcacık hissediyorlarsa öyle giyinmeliler bence Ben mutlaka uzun elbise giyilmeli veya cümbür cemaat topuklu ayakkabı kullanmalı gibi kurallara inanmıyorum Örneğin, bizim düğünümüz birahane temalıydı ve arkadaşlarımız bu temaya, kıyafetleri ile kendi yorumlarını kattı, düğünümüzü zenginleştirdi Bazı dostlarımız uzun elbise kullanırken, bazıları kısa elbiselerle düğüne katıldı Erkekler aralarında kravat kullanmayan da, smokin giyen de vardı ve bu karışım bizi çok mutlu etti, çünkü davetlilerimiz, kişisel beğenilerini yansıtan seçimler yapmışlardı ve kendilerinin rahat ettiği, onları mutlu eden kıyafetlerle gece boyunca eğlendilerNikah hazırlıkları son dakikaya bırakılmamalı Düğünün yapılacağı mekan, organizasyonun konsepti gibi verilerden yola çıkılarak, elbise önceden seçilmeli Elbisenin boyu dek, rengine de dikkat edilmeli, aksesuarlar iyi hesaplanmalı Örneğin çim üstünde yapılan düğünlerde, ortamda kaybolma, fotoğraflarda görünmeme riski olan yeşil ve tonları kullanılmamalı Çok meren inilecekse, ayağı saran ayakkabılar giyilmeli Pudra ve pembe tonlarını da, gelinin rengi olan beyaza fazla yakın olduğundan tavsiye etmiyorum Şifon ve ipekli krep düğünlere çok yakışan kumaşlar, bunları herkes kullanabilir Ama düğünlerde standart modellerden kaçınılması gerektiğini düşünüyorum, çünkü diğer davetlilerle 'pişti' olma ihtimali yükseliyor Kıyafeti giyerken saç ve makyajı da hesaba katarak, bir tamlık meydana getirmek manâlı Sonunda iyi bir kıyafeti ayakkabı değin saç ve makyaj da gösteriyor Düğün partiye dönüşecekse, davetlilerin iki opsiyonlu modeller seçim etmesinde üstünlük var Bunlar önü kısa, arkası uzun modeller de olabilir; nikah partiye dönüştüğünde, uzun eteğin elbiseden ayrılabileceği alternatifler de Kır Düğünü Son yılların popüler trendi, doğayla iç içe, açık havanın doyasıya hissedildiği kır düğünleridir Özgürce dans edebilmek, bulunduğunuz ortamla düzen sağlamak için giysi seçimlerinizde zarafet ve rahatlığı bir arada sunan tercihler yapmalısınız Diz üstü boylarında, saten veya şifon kumaşlardan elbiseler ayrıca şık görünmenizi hem de dışında rahatça hareket etmenizi sağlayacaktır Ayakkabılarınızda platform topuklu veya alçak topuklu ayakkabılar elbisenizle harmoni sağlayacak, yürümenizi kolaylaştıracaktır Kır düğünlerinde; uzun, kabarık abiye elbiseleri tercih etmemenizde üstünlük vardır Özellikle kabarık elbiseler gizli hareket etmenizi engelleyecektir Ayakkabı seçimlerinizde ince ve yüksek topuklu ayakkabılar kır düğünü konseptine uygun değildir çünkü girintili çıkıntılı zeminde yürümenizi zorlaştırır Deniz Düğünü Deniz kenarı, havuz başı veya teknede gerçekleşen düğünler için giysi seçiminde daima hayalini kurduğunuz uzun abiye elbiselerinizi giyebilirsiniz Bulunduğunuz ortamla armoni temin etmek ve yaz modasının trendlerini yansıtmak isterseniz; mavi, lacivert tonlarında elbiseler yerinde olacaktır Ayakkabı seçimlerinizde ucu açık, yüksek topuklu tercihler yapabilirsiniz ancak gece boyunca ayakta duracağınızı düşünerek rahatlığı ön planda olduğu ayakkabılar giyebilirsiniz id Teknede yapılan düğünlere katılırken hava durumunu göz önünde bulundurarak uzun, kuytu elbiseler seçim etmelisiniz Bol ya da kabarık elbiseler; rüzgârın etkisiyle sizi mağdur durumda bırakabilir Balo Düğünü Balo salonlarında yapılan düğünlere katılırken kıyafet seçiminde özgürlüğün tadına varabilirsiniz Uzun ya da kısa, gösterişli veya sade, kabarık veya sıcacık elbiseler balo düğünleri için yerinde olacaktır İç mekânlarda gerçekleşen düğünlerde istediğiniz renkleri tercih edebilir, ayakkabı seçimlerinizde kurallardan bağımsız davranabilirsiniz Nikah; şık bir balo salonunda gerçekleşiyorsa saten gibi parlak kumaşlardan yapılmış elbiselerle bulunduğunuz ortama uyum sağlayabilir, siz de şıklığınızla adınızdan söz ettirebilirsiniz  

Üst Alt