Son Konu

Ebedi Uykusundan Uyanan Kurtarıcı, Sage Black Desert Dünyasına Geri Dönüyor

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
8PvrogxfX1yFu9g674e6_25_73c957e280b75ade128b212e4fc16482_image.jpg

Pearl Abyss, Black Desert’ın yeni sınıfı “Sage”in bugün çıkış yaptığını duyurdu. Sage, Büyücü ve Cadı sonrasında birinci defa çıkarılan büyü gücü sınıfında bir karakter olup, Black Desert grubu tarafından uzun bir süreçte büyük bir hırsla oluşturulmuş yeni sınıftır. Çeşitli karakter geliştirme kademelerinden edinilen tecrübeler temel alınarak tasarlanan Sage sınıfı, şu ana kadar Black Desert’ta şahit olunmamış görsel efektleri sayesinde oyun zevkini bir kat daha artırıyor. Black Desert Dünyasındaki “Son Kadim” Sage’i tanıyalım.

Q2fd1pe4G4nnZfFPbvhn_25_e86637ec79ad4ae7d8d199f3bfe23e2d_image.png

Black Desert’taki öyküsünde hayatta kalmış sonuncu kadim olarak tasvir edilen Sage, silahlar üzerinde araştırma yapan bir akademisyen ve birebir vakitte Fildişi Kulesi’nde öğrencilere ders veren bir öncüydü. Sage, Kadim insan karakteri özelliği sayesinde, oyun içindeki kadim harabeler olan “Hystria Harabeleri” ve “Aakman Tapınağı”na girerken özel bir sınırlamaya maruz kalmıyor.

Sage’in özelliği, vakit ve yeri denetim ederek yıkıcı bir güç sergilemesidir. Tanıtım görüntüsü yayınlandığı andan itibaren, sıcak reaksiyonlarla karşılanan küp halindeki özel bir cisim olan “Kyve” silahını kullanarak güçlü büyü akınları ortaya koyar ve manilere takılmaksızın istediği noktaya özgürce hareket edebilir. Tüm bunlara kapsamlı görsel efektleri de eklenince, geriye kuvvetli ancak bir o kadar da hoş bir kadim savaşın tadını çıkarmak kalıyor. 

Savaş Tarzı

Sage, vakit ve yeri denetim eden ana silahı Kyve ile büyüyü denetim eden alt silahı “Tılsım”ı kullanarak düşmanlarına karşı durur. Yalnızca kendisine has olan marifetleri kombinasyon halinde kullanarak vakit ve yeri denetim eden yıkıcı akınlar koyması, Sage’in öne çıkan özelliğidir.

lDKDupmE8xOImMVfgMjI_25_0919844244ad5d16a5346ffb974fcd0a_image.png

Gücü sayesinde uzun aradan düşmanlarına hasar verebilir ve birebir anda bir açık kollayarak kendisine yaklaşan düşmanlara karşı savunma sergileyebilir. Ayrıyeten anlık olarak süratlice düşmanına sokulabilir yahut ondan kaçabilir. Vakit ve yere nazaran farklı fonksiyonlar üstlenerek rakipleriyle olan savaşında üstünlük sağlar.

Ayrıca Sage, “Aktarım” yapılabilecek halde çıkış yaptı. Transfer sayesinde, makul bir levele ulaştıktan sonra kendisine verilen imtihanları geçerek mevcut silahını bir kat daha güçlü hale getirebilir.

En önemli Marifetler

Maharet Simgesi

Marifet İsmi

Özellik

UBM9Bd8FbLSN9cglEz5S_25_b02a970406b266b5ed41bb5bf7e65d07_image.png
Yarık Kontağı

Boyut gücü aracılığıyla belli bir müddet boyunca istediği noktaya özgürce hareket edebildiği mahareti.

osn67gUqonyyDwPKqzaz_25_df6dd79577ac2e7fb4823b975693d4df_image.png
Büyük Çöküş

Kuvvetli bir yıkıma neden olarak düşmanlarına büyük hasar veren ve onların DP’sini zayıflatan marifeti.

LKzwyeNxKOWGs3nQUDXJ_25_7038971b075278fe498afb8e3580b63d_image.png
Ator’un Gücü

Kullanım müddeti gerekli olsa da %100 Kritik Vuruş ile kuvvetli bir hasar verebilen Sage’in öne çıkan mahareti.

tiIFMrk8jYxjTZDXZeGg_25_3e222094b2ab53576f162e84d0f4ea51_image.png
Atomagia

Yakınındaki düşmanları güçlü bir şimşek hasarıyla yıkan Sage’in ana marifeti.

Üst Alt