Son Konu

Ece Üner Eleştirildiği 'Çığlık' İçin Kendini Savundu: 'Emine Bulut'un Değil Yemen Akoda'nın Kızına Ait'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-ddefd947c092ae2d9cb2d1c7d3c594762b38bef6.jpg

Kanal D'de yeni program yapmaya başlayan Ece Üner'in tanıtımda kullandığı çığlık seslerinin Emine Bulut'un kızına ilişkin olduğu tezi toplumsal medyada yansılara neden olmuştu. Tanıtımdaki çığlıkla ilgili açıklama yapan Üner, çığlık seslerinin Emine Bulut'un kızına ilişkin değil 25 Haziran'da eşi tarafından katledilen Yemen Akoda'nın kızına ilişkin olduğunu söyledi.

Ece Üner, eleştirilen tanıtımdaki seslerin, Emine Bulut'un değil 25 Haziran'da kocası tarafından katledilen Yemen Akoda'nın 25 yaşındaki kızına ilişkin olduğunu söyledi.

Üner, programda kendini şu sözlerle savundu:

"Ben size daima gerçeği söyleyeceğim' dedim. Tanıtımın başındaki çığlıkla ilgili yanlışlar var. O küçük bir kızın çığlığı değil. Bir çocuk istismarı yoktu orada. Öncelikle şunu belirteyim, Emine Bulut'un kızını ben de takipteyim. Olayın başından beri takipteyim. Asla bu türlü bir şeye müsaade vermem. O çığlık benim için milattı.O, benim haber spikerliği ceketimi çıkarmama neden olan çığlık. O çığlık, 25 Haziran'da annesini kaybeden bir kızın çığlığıydı evet, genç bir kızın, reşit bir kızın çığlıydı. O kız da isyan ediyordu. Tekraren şikayet etmişlerdi. Ben o gün, haber spikerliğini bırakıp, mesleğimi değiştirdim."

Ece Üner'in "Susma" isimli programının tanıtımında kullanılan çığlık tenkitlere neden olmuştu:

Üner'in savunması tanıtımdaki çığlık kadar reaksiyon çekti

Üst Alt