Son Konu

Efsanevi Borsacı Şaşırttı: Bunu Altın’a Tercih Ederim!

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
79015887-scaled.jpg

Ünlü eski borsacı Jim Cramer, CNBC’nin bir programında altın yerine kripto paraları tercih ettiğini açıkladı. Ünlü isim, kripto para yorumlarıyla daha önce de gündeme geldi. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Jim Cramer, altın yerine kriptoları tercih ediyor

CNBC’nin 2005’ten beri yayınlanan programı Mad Money’nin sunucusu Jim Cramer’ın, programında arayanların hisse senedi sorularına hızlı bir şekilde yanıt verdiği bir bölüm var. Hızla geçen en son bölümde Cramer, kripto para yatırımcılarını sevindiren bir yorumda bulundu. Cramer, kendisine Barrick Gold hissesi sorulduğunda kripto paraları altına tercih edeceğini söyledi. Ontario, Kanada merkezli Barrick Gold, 13 ülkede 16 işletme tesisi ile altın ve bakır üreten bir madencilik şirketidir. Şirket, 1983 yılında kurulmuştur.
goldbarren-09-data.jpg
Cramer’a yöneltilen soru da Barrick Gold Corp.’a yatırım yapıp yapmaması yönündeydi.  Bitcoin’in diğer kripto paralara göre daha stabil fiyat hareketleri sergilemesi ve belirli bir toplam arzı olması sebebiyle altın ve en büyük kripto para olan BTC arasındaki karşılaştırma, uzun zamandır mevcut. Kimi uzman riskten korunma varlığı olarak altını savunmaya devam ederken kimileri kriptolara geçiyor. Cramer da, Barrick Gold yatırımı hakkında yöneltilen soruda da kripto paralardan bahsetti ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Tarihsel olarak Barrick Gold’u sevmişimdir. Bu hisseden vazgeçmiyorum. Getiri yüzde 2 civarında. Ancak altın bir hedge (riskten korunma varlığı) olma özelliğini kaybetti ve hepimiz bunu kabul etmek zorundayız. Altının yüzde 10’luk bir riskten korunma varlığı olarak tutulması gerektiğini söylerdim. Şimdi sadece yüzde 5 diyorum. Kriptoyu altına tercih ederim.

Üst Alt