Son Konu

Elon Musk: Kimseye Kripto Alın Demedim

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Katar'ın Doha kentinde düzenlenen Katar Ekonomik Forumu etkinliklerine görüntü konferans metoduyla katılan milyarder iş insanı Elon Musk, kripto para piyasaları ile ilgili konuştu. Bloomberg Genel Yayın Direktörü John Micklethwait'in sorularını yanıtlayan Musk, kimseye kripto para alması konusunda tavsiye vermediğini açıkladı. Gelin bu açıklamanın ayrıntılarına yakından bakalım.

Ufak bir hatırlatma yapmak gerekirse; kripto para piyasaları son bir haftadır çok önemli bir düşüş trendine girmiş durumda. Birkaç ay evvel 60 bin dolar düzeylerinde olan Bitcoin, düşmez denilen düzey olan 19 bin doların bile altına geriledi. Bu durum, altcoin fiyatlarına da direkt yansıdı. Elon Musk'ın sıkı bir kripto para destekçisi olduğu bilindiğine nazaran; Katar Ekonomik Forumu'nda kendisine kripto paralarla ilgili sorular gelmesi şaşırtıcı değildi.

"Kripto paralara ne oluyor? Ve hala insanların yatırım yapması gerektiğini düşünüyor musunuz?"

8faeab459f386c2c94b2636075d6edfc94efc3c2.jpeg

*Elon Musk'ın Katar Ekonomik Fuarı'na katıldığı anlardaki bir görüntü

John Micklethwait'in Elon Musk'a yönelik kripto para sorusu şu haldeydi: "Cesur bir adamsınız. Hafta sonu bir kripto para ünitesini desteklediğinizden bahsettiğiniz tweet attınız. Fakat kripto para ünitelerinde meydana gelen katliamı görüyorsunuz. Neler oluyor? Ve hala insanların yatırım yapması gerektiğini düşünüyor musunuz?"

Elon Musk: Kriptoya yatırım yapması gerektiğini asla söylemedim

Elon Musk'ın Bloomberg yöneticisine verdiği yanıt motamot şöyle; "İnsanların kriptoya yatırım yapması gerektiğini asla söylemedim. SpaceX ve Tesla, bir ölçü Bitcoin satın aldı. Lakin bu toplam nakit ve nakite yakın varlıklarımızın küçük bir yüzdesi. Bu o kadar da kıymetli değil. Ayrıyeten biraz Dogecoin aldım ve Tesla da birtakım eserler için Dogecoin'i kabul ediyor. SpaceX de birebirini yapacak. Ve şahsî olarak Dogecoin'i desteklemek niyetindeyim çünkü o kadar güçlü olmayan ve beni Dogecoin'i satın almaya ve desteklemeye teşvik eden birçok insan tanıyorum..."

Üst Alt